Porušili bodo Tovarno Rog (končno)

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Ok, ker stalno ignoriras dejstvo lastnine:

A lahko pridem k tebi v tvojo hiso in iz nje naredim lepe, licne tri nove garsonjere? Obljubim da bodo lepo opremljene in redno vzdrzevane.

Ce je to kriterij, obljubim da bos do smrti zadovoljen.

Lahko greš v moj gozd nabirat gobe in želod, tudi če mečeš smeti naokoli ti okoli samega namena prihoda v moj gozd ne morem težit! ;)

Prvo pravilo skvotanja, naseljuje se objekte ki nimajo lastnikov ali pa so jih lastniki zavrgli oz. so neurejeni. Tu je tudi prvi problem Roga kot takega, če bi ga podrli prvi dan ko ni bil več v uporabi nebi bilo nobenega skvoterja tam. Ko se ti enkrat naselijo in jim celo priznavaš neke pravice smo pa tam kjer smo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.769
-184
113
Ne zanikam, da je bilo tuje. Vseeno so del tuje lastnine lepo vzdrževali in samo to je bil point mojega pisanja.
Čigavo pa je bilo?
Jankovičevo ali last mestne občine - torej last vseh ljubljančanov?

In preden so se ti rogovci vselili, je bila ta lastnina zanemarjena, zapuščena, je vse propadalo....
Pa se dajmo vprašat, kdo je bil pa do takrat dolžan skrbet za to lastnino, da nebi propadala? In te naloge ni opravljal? Bo kdo za to odgovarjal?
Bo kdo zmogel odgovorit?
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Last mestne občine ni enako last vseh ljubljančanov v smislu, da lahko vsak razpolaga s tem po mili volji. In enako ti slaba skrb za nek objekt ne da lastninske pravice četudi ti potem morda bolje skrbiš za objekt (kar pa v tem primeru tako ali tako ne drži za celoto ampak za zgolj par prostorov, ostali so bili bolj kot ne smetišče, samih zgradb v celoti pa ni nihče dodatno vzdrževal oz. obnavljal).
 

napetost

Fizikalc
10. mar 2018
185
72
28
Čigavo pa je bilo?
Jankovičevo ali last mestne občine - torej last vseh ljubljančanov?

In preden so se ti rogovci vselili, je bila ta lastnina zanemarjena, zapuščena, je vse propadalo....
Pa se dajmo vprašat, kdo je bil pa do takrat dolžan skrbet za to lastnino, da nebi propadala? In te naloge ni opravljal? Bo kdo za to odgovarjal?
Bo kdo zmogel odgovorit?
So jo pa dobro vzdrževali da ni bila zanemarjena. Kot pri cigotih zgleda
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.312
9.057
113
Lahko greš v moj gozd nabirat gobe in želod, tudi če mečeš smeti naokoli ti okoli samega namena prihoda v moj gozd ne morem težit! ;)

Prvo pravilo skvotanja, naseljuje se objekte ki nimajo lastnikov ali pa so jih lastniki zavrgli oz. so neurejeni. Tu je tudi prvi problem Roga kot takega, če bi ga podrli prvi dan ko ni bil več v uporabi nebi bilo nobenega skvoterja tam. Ko se ti enkrat naselijo in jim celo priznavaš neke pravice smo pa tam kjer smo.
to je v kakšnih zakonih napisano ta pravila, ali si iz riti potegnil? al posurfal? al so to pravila skvoterjev in brezdelnežev.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.666
6.226
113
Lahko greš v moj gozd nabirat gobe in želod, tudi če mečeš smeti naokoli ti okoli samega namena prihoda v moj gozd ne morem težit! ;)

Prvo pravilo skvotanja, naseljuje se objekte ki nimajo lastnikov ali pa so jih lastniki zavrgli oz. so neurejeni. Tu je tudi prvi problem Roga kot takega, če bi ga podrli prvi dan ko ni bil več v uporabi nebi bilo nobenega skvoterja tam. Ko se ti enkrat naselijo in jim celo priznavaš neke pravice smo pa tam kjer smo.
Za pravila postavljat rabis dolocene osnove kar rogovci niso mel. Pa v isti stavek dat “skvot” in “pravila” je tudi fail sam zase
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Marko legenda, dobro je tole povzel :D

Pa kakšne izjave imajo to nekateri rogovci in njihovi zagovorniki no, pa to jim uspe v eni sapi same sebe zatret, če samo malo dojemaš kaj dejansko razlagajo:aplauz:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Mrbit bi moral za bolj podrobno razlago povprašat tisto bejbo, ki pametuje policajem glede izobrazbe saj glede na odnos deluje izjemno visoko pozicionirana :D

No kakorkoli že, lastnina MOL (Rog in marsikaj ostalega) baje ni lastnina ampak je to naše, kaj gremo zasest in uvest par let trajajoči Alter meet? :cheer:

#wHo'S sTReEt?!?oUr sTrEeT!!! :valjamse:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Vse dokler ne bo njihova morebitna lastnina nekomu padla v oko, potem bo pa to wake-up-call-to-the-real-world :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81
13. jul 2011
2.677
625
113
Pisal sem o tem, da vse le ni bilo smetišče, kot skušajo nekateri prikazati.
Saj v bistvu sploh ni važno kaj je bilo. Ve se kdo je lastnik in konec debate. Ni treba nič prikazovati. Bi lahko bilo tudi vse spedenano v nulo, še vedno ne bi bila to last rogovcev.
Tisti s kvalitetnimi programi bodo gotovo dobili občinske prostore, ampak bo treba pogodbo podpisati in se držat pravil. Jaz tu ne vidim težave.
Se derejo "fašisti, diktatorji...", a sami se pa požvižgajo na pravila in druge člane družbe.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Vseeno je razlika med urejenim zasedenim prostorom in prazno podrtijo ki ful let razpada

Seveda, da je. Razlika je v tem, da je urejen zaseden prostor zaseden in urejen, prazna podrtija, ki ful let razpada je pa prazna podrtija, ki ful let razpada.
V obeh primerih pa si lahko obiskovalec (nebodigatreba ali pa tudi ne) notri samo toliko časa, dokler ti lastnik to pusti.