Poroka-kdaj

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.352
5.394
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
ksz

Začnite ločevati med poroko in ohcetjo

Tisti, ki trdijo, da je enako, če si poročen ali če nisi, naj se poročijo in potem še enkrat razmislijo.

Res?

Popolnoma enako je.

Se strinjam. Popolnoma enako je - vsaj pri nas. Zunajzakonska skupnost je v vsem enakovredna poroki, z izjemo ohceti.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
ksz

Začnite ločevati med poroko in ohcetjo

.

hm...kaj misliš pod to?

da eno je zakonska obveza drugo pa žur..ali?


avtorju...glede 30 km iz ljubljane...mislim..glede na to da rihtaš prenočišča je vseeno če greste v Prekmurje!

30 km problem??
wink-1.gif
25 minut vožnje...
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
ksz

Začnite ločevati med poroko in ohcetjo

.

hm...kaj misliš pod to?

da eno je zakonska obveza drugo pa žur..ali?


avtorju...glede 30 km iz ljubljane...mislim..glede na to da rihtaš prenočišča je vseeno če greste v Prekmurje!

30 km problem??
wink-1.gif
25 minut vožnje...

Glede na to kar si citiral: poroka je obred - ohcet je (neobvezen) žur po obredu. Nekateri delajo "ohcet" za vsako malenkost, nekateri se poročimo brez velikega pompa...

Sicer pa, kot sem rekel. Koruzniki, poročite se in potem povejte, če je res enako.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Sicer pa, kot sem rekel. Koruzniki, poročite se in potem povejte, če je res enako.

Jaz sem poročen in mislim, da je enako. Kaj pa zdaj?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Misliti se pravi nič vedeti, sicer pa lahko dela vsak s svojim življenje kar hoče, če pa je prav pa naj vsak sam presodi.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
Kaki so obicaji, ce je npr poroka v oddaljenem kraju, da se ne mores ravno domov peljat. Kdo placa ponavadi prenocitev? Mladoporocenca, svatje, pola pola?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ne vem, če se temu reče običaj. Zakaj prenočišče, če je taxi ceneje. Minibus. Sem že nekajkrat zasledil, da pridejo povabljeni iz neke okolice kar z busom. Pa šofer jih počaka. Pa ni tako drago kot prenočišče in veliko veliko ceneje od policajskih apartmajev
Pa ženske ni lepo da pijejo... pa naj vozijo.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
ksz

Začnite ločevati med poroko in ohcetjo

Tisti, ki trdijo, da je enako, če si poročen ali če nisi, naj se poročijo in potem še enkrat razmislijo.

Se opravičujem ampak a lahko vprašam, kakšna je razlika ????

Hvala !
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:Kaki so obicaji, ce je npr poroka v oddaljenem kraju, da se ne mores ravno domov peljat. Kdo placa ponavadi prenocitev? Mladoporocenca, svatje, pola pola?
Enkrat sem bil v taki situaciji, plačal sem sam (torej svat). Šlo pa je za mednarodno poroko in iz krajev, kjer so navajeni, da si tudi pijačo vsak sam plača. No večerja in pijača ob njej je bila vseeno za nas svate zastonj. So mi pa rezervirali prenočišče.
Po mojem si tudi pri nas plača kar vsak sam.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.361
113
v lokalni ostariji
ali se svatje dogovorite da skupaj pridete z avtobusom ali pa žena ne pije ali si vsak zase zrihta prnočišče. če je pa ženin otmen potem pa æasti tudi prenoæisce....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Prenočišče rihtat..te pride dražje kot ohcet.

Če je nad 100 km se zrihta bus kdor ima zeljo..ostali se sami znajdejo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.275
113
V Vegasu je takoj. Baje stane cca 40$ ta pucen.
Za ločitev moraš pa čakat, pa še dražje je.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.569
113
Potem ko prideš domov in se lotiš urejat da bi bilo uradno veljavno tudi pri nas pa ugotoviš da je hitreje in ceneje če vse opraviš kar še enkrat.
 

paulaner

Pripravnik
6. nov 2016
33
0
6
Jaz pa moje se drugo leto poročiva 25.7.2020 v cerkljah. Planirava cerkveno poroko ob 4ih-5ih in civilno ob 6ih ali 7ih. Bolj pozno uro nameravava izbrati kr je poletje in zna biti zelo vroče. Kakšne so vaše izkušnje, če ste bili na kakšni poletni poroki? Je bila poroka bolj pozno ali kar cez dan?