POPRAVILO peč iz kotlovne pločevine

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Zaenkrat sem še na istem sistemu. Vsa finta je ,da si dam še leto dve za izbiro novega sistema. Peč identično mi je ponudil eden , ki je spremenil sistem. Dela ,samo sem pa sedajj vedno v strahu. Bi kupil še eno če jo najdem. Sicer se mi ni javil ,a mi je en forumaš iz mojih koncev ponudil da pridem gledati k njegovim staršem TČ v isto neizolirsno hišo iz sedemdesetih let. V vsakem primeru bom naredil tako da bo opcija tudi toplovodni kamin za v kurilnico. Časi so nepredvidljivi ,če bo sila bom za vodo sekal grmovje . Bomo pa na toplem.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.905
113
EU
Moja peč za centralno je WV term central 23. Na drva in premog. Je etažna in v kuhinji, ker nimam kleti. Zaenkrat še dela (tok, tok).
Če rikne, bom v podobnem položaju, kot ti, ker podobnih peči ni več v prodaji.
Pred leti je imel Merkur še enaki model.
Če bi vedel za sedanje ukrepe, bi jo kupil za rezervo in samo zamenjal staro.
Sedaj ni velike izbire etažnih peči (tudi peletnih), katere lahko stlačil v kuhinjo, zraven pomivalnega stroja. Ti si vsaj v prednosti, če imaš klet in nimaš omejitve v višino.

 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ja ,jaz sem zunaj pred leti dozidal tako mini kurilnico.. Problem je ,ker mam širino samo okrog metra..

Drugače pa v ožjem izboru ,brez komplikacij imam takšen kamin ki je namenjen za kurilnice ,in v sam prostor ne daje dosti toplote ,ker je brezveze ogrevati kurilnico.

Tole bom skoraj sigurno dal notri : https://prity.si/izdelek/ns20/ Edino kar še iščem ,če bi bila opcija izvoda dimnika zadaj. Da ne rabim heblati še dimnika.

Za nekaj časa bom pa obdržal še podobno etažno kot je tvoja ,na kateri imam z vrha gorilec za nafto..

Bom verjetno v prihodnosti potem to peč na oljni gorilec šutnil ven in priključil toplotno.
Ampak bom še počakal ,da se trg počisti , cene bodo po moje tudi malo še padle ,več kot bo toplotnih že vgrajenih.

Drve kot sem rekel bodo pa ostale ,pa v najslabšem primeru če vse zagusti bom pa grmovje kuril ..

p.s.
A tam okoli imaš položene prave ploščice ,ali kar tisto varianto ki se prilepi ??


lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.905
113
EU
Ploščice so prave. Težava je čistiti, ker je mojster potegnil fugirno maso čez vse in potem obrisal. Tako ni več gladke reže med mini ploščicami.

Še ena tehnična, mogoče za Igij-ja:
Dimnik je na levi strani. Cevi in priklop peči je zadaj skozi steno pod stopniščem za mansardo.
Pod stopniščem je prostor širine slabi meter, in je tam kombinirani boiler Gorenje 120 literski.
Prostora za klasični zalogovnik ni, zato sem premišljeval o samogradnji.
Izdelal bi zalogovnik iz šamotne opeke na podoben način, kot so izdelane termo akumulacijske peči na elektriko. Takšno smo imeli. Polnila se je po nočni tarifi, praznila poldnevni. Stopnice bi odmontiral, sestavil zalogovnik, priklopil in montiral stopnice nazaj.
Obstaja sploh takšna izvedba zalogovnika? .
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ti štedilniki so uporabni ,če želiš ogrevati tudi prostor v katerem stoji.

Drugače pa tole po moje res ni bogvekaj uporabna kombinacija. Za kuho in peko je bolj bogo ,ker ne moreš pošteno kuriti tako kot v kakšnem klasičnem štedilniku.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ti štedilniki so uporabni ,če želiš ogrevati tudi prostor v katerem stoji.

Drugače pa tole po moje res ni bogvekaj uporabna kombinacija. Za kuho in peko je bolj bogo ,ker ne moreš pošteno kuriti tako kot v kakšnem klasičnem štedilniku.
Zakaj ne bi mogel pošteno kuriti?
Kot zadevo spremljam že nekaj časa, je večkrat problem v tem da težje pošteno segrejes pečico, ne glede na to da pošteno kuris.
Vida enostavno odnese preveč toplote. Čeprav sedaj nekateri že iščejo različne poti kako zmanjšati oddajanje toplote na vodo, če jo potrebuješ v pečici.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Kolikor mi je en rekel ne moreš kuriti na polno ,ker ti potem hoče voda v sistemu zavreti..?? Sploh za pečico pa rabiš ornk toploto ,in vlek . Pečica se ogreva na toploto dimnih plinov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ob dovolj visoki hitrosti črpalke in ustreznem preseku cevi dvomim da bo tebi voda vrela.
Se v 2x močnejsih pečeh, črpalka 25/40 brez problema hladi peč. Pa da ne bi tule enega štedilnika.
Če pa je to kdo "termosifonsko" reševal, tam.pa verjamem
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.905
113
EU
Sosed ima takšno s pečico in zraven pet radiatorjev. Bolj za majhno hišo je OK. Ne vem če ima kakšno termostatsko loputo, ker moja jo ima in sama nastavlja dotok zraka.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Eno (mogoče butasto) teoretično vprašanje.
Če imaš klasiko peč (mi konkretno itpp Ribnica, nekih 20 ali 25kw, se ne vidi več nalepke) in nanjo obešen oljni gorilec, lahko ta peč ostane v uporabi še naprej ali ne?
Ker v tem primeru, mislim da se da zadevo čist legalno zrihtat, kuriš na KO, drva imaš pa "samo za vsak slučaj" :zardelalter:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ta varianta je po izkoristku slaba - je pač prirejena rešitev, ko se je uporabljala v 80. in 90. letih. Danes je tu ekološki standard ki zahteva marsikaj, zato take improvizacije niso zaželjene.

Če želiš kvaliteten izkoristek na oljni peči, potrebuješ primerno obliko kurišča (plamenice). Če kuriš drva, pa kurišče za drva, torej z rostom itd. Tudi odjem toplote naprej skozi toplotni izmenjevalnik je drugačen, temperature dimnih plinov so pri drvah precej višje kot pri kurilnem olju, saj je treba paziti na dovolj visoko temperaturo da ne prihaja do kondenzacije. Takrat ti pa res peč kar vidno segnije pred očmi, skozi dimnik pa emisije do nebes.

Danes imaš zares dobre izbire glede na energent, zato ni smiselno ubirati bližnjic. Tisti strah da bo morda zaratilo in bo zopet treba iti nazaj na drva, je zgolj prvinski. Ne moreš celo življenje čakati kdaj ti bo nebo padlo na glavo, tako kot Ata aufbix. Tudi standard je danes vendarle toliko višji, da zares ni treba na ta način razmišljati.

Bog me usliši da se ne motim. :rolleyes:
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ob dovolj visoki hitrosti črpalke in ustreznem preseku cevi dvomim da bo tebi voda vrela.
Se v 2x močnejsih pečeh, črpalka 25/40 brez problema hladi peč. Pa da ne bi tule enega štedilnika.
Če pa je to kdo "termosifonsko" reševal, tam.pa verjamem
Dvomim da boš poleti pekel v pečici in na polno laufal radiatorje...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Boš pa najbrž posodo pomival pa zvečer se tuširal.
Nekateri poleti zunaj žar zalaufajo. ;)
Namig: čimprej si montiraj ustrezno velik zalogovnik/bojler in varovanje povratka.
Ti bo naslednja peč mal kasneje spustila.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Mene nič ne zebe..Je bila za rezervo peč na olje..Tam po enem tednu sem pa že kuril..Tako da se zastonj naslajaš ob moji peči..

Me pa pi*zdi da sem dal noter peč starejšo kot je moja. Po desetih letih itak nebi smela odpovedati in je skoraj sigurno bila tam neka slaba točka v materialu. In zato sem predvideval možnost popravila ,v kar sem še vedno prepričan. Res pa da obogateti se pa res neda s popravilom ene peči.

Drugače pa že čaka da se kaki romi pripeljejo in čao miki...

Toliko enega jamranja in prošenja na kolenih za državno pomoč s s strani privatnikov. Včasih vsak evro prav pride. Ampak ne . Raje jamrat. Da se razumemo ,ne vsi ,ampak večina pa.

Ni pomembno ,a ko bi vedeli koliko enih avtomobilov od kvazi extra bogatih privatnikov so pobrale banke in lizing hiše..Haha. Tu mi gre pa res na smeh. Pa ne zaradi privoščljivosti, ampak ker par komadov poznam kako visoko so se nosili. Pa ravno na podoben način ,da malih del sploh nebi jemali. Danes bi pa tri luknje z veseljem izkopali..

Dokler ne vidiiš sploh ne moreš verjeti koliko enih bajt,stanovanj,avtov je na fafing ,kredit..

Jaz imam pa vse svoje.. Samo prodam lahko kaj ,dolžen pa niti centa.
Res pa da ne mečem stvari kar po tekočem traku stran. Sem pač siromak.


vidim da se ti je že dotalka spipalo od pisanja . Sem zasledil nekje da si iz štajerskega konca če se ne motim . Povabi me k sebi pa da ti vse razjasnim ,če te še kaj zanima . Man cajta na pretek .
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ta varianta je po izkoristku slaba - je pač prirejena rešitev, ko se je uporabljala v 80. in 90. letih. Danes je tu ekološki standard ki zahteva marsikaj, zato take improvizacije niso zaželjene.

Če želiš kvaliteten izkoristek na oljni peči, potrebuješ primerno obliko kurišča (plamenice). Če kuriš drva, pa kurišče za drva, torej z rostom itd. Tudi odjem toplote naprej skozi toplotni izmenjevalnik je drugačen, temperature dimnih plinov so pri drvah precej višje kot pri kurilnem olju, saj je treba paziti na dovolj visoko temperaturo da ne prihaja do kondenzacije. Takrat ti pa res peč kar vidno segnije pred očmi, skozi dimnik pa emisije do nebes.

Danes imaš zares dobre izbire glede na energent, zato ni smiselno ubirati bližnjic. Tisti strah da bo morda zaratilo in bo zopet treba iti nazaj na drva, je zgolj prvinski. Ne moreš celo življenje čakati kdaj ti bo nebo padlo na glavo, tako kot Ata aufbix. Tudi standard je danes vendarle toliko višji, da zares ni treba na ta način razmišljati.

Bog me usliši da se ne motim. :rolleyes:
Veliko pisanja, samo nisem tega spraševal. :zavijazocmi: