POP TV je prijavil A1 ker lahko uporabniki odstranijo POP TV iz sheme

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113
Lahko, da bodo naredili, da proti plačilu lahko nimaš. Oddaja se manj znuca od gledanja, denarja pa se enako nateče. Zmaga.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Očitno bomo spet potrebovali kakšno novo evropsko direktivo, ki bo potrošniku omogočila svobodno izbiro.
Ali smo fenomen v Sloveniji na tem področju?
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.198
394
83
Las Vegas
Tudi na glasilo občine se ne moreš odjavit pa na predvolilne smeti v nabiralnikih... zakon je tak.
...samo za njih ne plačuješ...vsaj direktno ne

Pa do neke mere je razumljiv tudi rtvslo prispevek ker je to javna ustanova....pop tv je pa čista komercialna zadeva.

Dejstvo pa je da gre v primeru proplusa samo za kontinuiteto kanaliziranja javnega denarja v zasebni žep....začelo se je pri proplusu že z odlogom in odpisom davkov. Legalna korupcija sprege politike in medijev pa se nadaljuje z zgornjim poslovnim modelom prisilnega uvrščanja na sezname privzete ponudbe programov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DuCoM

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ovce so dobile kar si želijo.
To žal zelo lepo kaže na sposobnost razmišljanja ali pa opranost razuma ali pa le enostavno na navelićanost do vsega in folk očitno rabi to sranje od programov, da zabije čas.
Če bi dovolj ljudi reklo, naj odje... s tem obveznim sranjem v programski shemi in odpovedalo naročnino, bi vsi operaterji z veseljem in užitkom na suho pojahali (beri odpovedali pogodbe) Pop TV.
Tako smo pa tam kjer smo.
In tukaj ni nobenega obveznega uvrščanja programov. Gre za čisto normalno odločitev poslovnega subjekta, da bo pač ponujal le to možnost dostopa do svojega programa. In če bi jim ovce povedale, da naj odje..., bi se Pop TV v roku meseca, dveh vrnil nazaj, saj bi oglaševalci popokali šila in kopita TAKOJ.
Tako so pa ovce šle sklepat naročniška razmerja zaradi tega sranja. Lol.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
Zakaj morajo uporabniki trpeti brez TV signala zaradi enega prokletega programa? TV shema recimo XL HD na T-2 ju šla 2x gor vmes....iz 14,99 na 16,99 zdaj pa 19.99....so kaj boljši filmi zaradi tega na PopTV? Ponovitve na kubik.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
Ovce so dobile kar si želijo.
To žal zelo lepo kaže na sposobnost razmišljanja ali pa opranost razuma ali pa le enostavno na navelićanost do vsega in folk očitno rabi to sranje od programov, da zabije čas.
Če bi dovolj ljudi reklo, naj odje... s tem obveznim sranjem v programski shemi in odpovedalo naročnino, bi vsi operaterji z veseljem in užitkom na suho pojahali (beri odpovedali pogodbe) Pop TV.
Tako smo pa tam kjer smo.
In tukaj ni nobenega obveznega uvrščanja programov. Gre za čisto normalno odločitev poslovnega subjekta, da bo pač ponujal le to možnost dostopa do svojega programa. In če bi jim ovce povedale, da naj odje..., bi se Pop TV v roku meseca, dveh vrnil nazaj, saj bi oglaševalci popokali šila in kopita TAKOJ.
Tako so pa ovce šle sklepat naročniška razmerja zaradi tega sranja. Lol.
ti si že odpovedal naročnino pri tvojem operaterju?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
pohvalno. jaz v glavnem gledam netflix, youtube in kodi, občasno pa preklopim tudi na TV programe. ne morem pa jih odpovedati predvsem zaradi očeta, ki hoče imeti športne programe. no, če bi mi ponudili identično shemo brez poptv in akanala za 1 evro ceneje, bi jo takoj vzel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DuCoM in 8888

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
SRDF je odločil:
Screenshot_20190728-154006.png
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Koncno nekaj smiselnega. Ce drugi ne sledijo kmalu, imas vsaj morda moznost preklopa.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Kaj nam potem še ostane v tej državi normalnega, če si priskledniki krojijo zakone na podlagi zaslužnih? Oz. kdo se sploh še ozira na narod v tej državi?

V kakšni "normalni" državi to, da je treba prikrito plačevati za komercialne programe kolikor si glavni tam trenutno zamislijo pač ne bi šlo skozi. Ampak mi smo že precej daleč od normalnosti...
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
1564736128314.png


Ta odstavek pove vse, da ti nihče ne more vsiljevati komercialnih storitev, kar tudi zdrži magari ustavno presojo, ne glede, koga bo PopTV lansiral v politiko.
Mislim, da bo jesen še zanimiva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ma osnova je napačna ...

POP vsiluje pogoje drugemu podjetju - to pa lahko pogoje sprejme ali odkloni. Če jih sprejme pa je spet na uporabniku ali bo sprejel povišanje cen s strani svojega ponudnika TV signala (lahko v vsakem primeru odstopi od pogodbe), ko pa sprejme je pa "pečen", ker je pač lastna odločitev.

POP bi moral dobiti po pyzdi v tistem trenutku, ko je ukinil zemeljsko oddajanje in "prisili" distributerje, da so POPove programe dodali v začetno shemo, sklicujoč na "must carry". "Must carry" velja le za tiste programe, ki so prosto dostopni po luftu - to pa POPovi več niso bili, niti so sedaj.

In tu je ves keč - službe, ki bi morala takrat glas dvigniti ga niso. Sedanje pa za razlago jemljejo napačno osnovo - POP namreč sedaj spet pritiska na A1, da mora biti v začetni / osnovni shemi zaradi "must carry" - pa to enostavno ni res.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad