Ponujam brezplačen program

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
Ponujam vam brezplačen program za organizacijo domače videoteke.
Namreč ideja je bila takšna:

Lansko leto se mi je nabralo kar nekaj filmov, ki sem jih "kupoval" na internetu in ko sem hotel pogledati kakšnega enostavno nisem vedel kje je določen film, kakšen je ta film, v bistvu nič, razen znanih naslovov.

Tako sem se odločil da za hobi izdelam program, ki je namenjen prav temu.
Smisel celotnega programa je, da imaš zraven neko večjo mapo v katero spravljaš CD/DVD-je po vrsti po številkah (če imaš Divx-e na dvd-ju ima tako recimo 6 filmov enako številko). Torej na vsak plošček napišeš zaporedno številko, filme pa vpišeš v program (lahko seveda tudi na plošček).
Tako potem v programu samo recimo izbereš kakšen film bi si rad/a ogledal/a (komedija, akcija, romantični), ti pokaže seznam kateri film spada pod to zvrst in zraven napiše tudi številko ploščka. Torej je zelo enostavno najti željeni film.

Naj še povem da je vpisovanje filmov izredno enostavno in hitro.
Vse kar je treba narediti je vpisati naslov filma nato pa program sam pobrska po imdb bazi, sam izpolni manjkajoča polja, izpolni žanre, prenese sliko, vse kar je treba vpisati je še številko ploščka.

Program je narejen čisto po mojih zahtevah, tako da bo nekdo verjetno pogrešal kakšne dodatne informacije (mene recimo ne zanimajo igralci
smile-1.gif
), tako da za tiste sem pa dodal povezavo "več informacij", katera vas preusmeri na imdb stran izbranega filma.



Za zagon programa potrebujete .NET framework.

V kolikor ga še nimate ga dobite tukaj


še link do programa

klik (cca 850KB)

Kolikor sem gledal na netu (po tem ko sem že naredil ta program
bonk.gif


Upam da komu pride prav!

LP
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Lično narejeno... sicer sam ne delam zbirke filmov ampak verjamem, da bo tole komu prav prišlo. Good job
smile-1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
ja v c#

Ma to sem čist tako začel, sem si rekel da malo bolj spoznam visual studio. Sej potem mi je bilo žal da ga nisem raje kar v javi naredil ker sem kasneje začel uporabljati linux.
Ampak še enkrat se mi ga pa ne da it pisat
smile-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Tole je pa dobra zedevica.

Z leti se mi je nabralo kar lepo število filmov, čeprav jih kakšno leto, dve ne zbiram več, itak nima smisla, ker še tiste od prej nisem vse pogledala, kaj da bi še večkrat kakšnega. In danes le redki filmi romajo v arhiv, ostalo se pogleda in zbriše.

Odlična zamisel in ličen programček.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
ja v c#

Ma to sem čist tako začel, sem si rekel da malo bolj spoznam visual studio. Sej potem mi je bilo žal da ga nisem raje kar v javi naredil ker sem kasneje začel uporabljati linux.
Baje to dela v linuxu.
www.mono-project.com (instaliraj preko package managerja tvoje instalacije)
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
Tega pa nisem vedel, sploh niti pomislil nisem da bi bilo to mogoče. Vsaj ponavadi je tako z microsoftovim izdelki

Bom probal,

Hvala za informacijo!
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
čisto možno da obstaja ker se nisem ravno trudil da bi ga našel
smile-1.gif

Sam malo nahitro pogooglal in kar sem našel ni bilo nič slovenskega.

lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zelo cool, pred časom sem si jst delal arhiv v excelu, vendar ne tako podroben. samo naslov filma in št.CD-ja.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Se kdo spomni programčka Finanpro, dosovski program za vodenje financ. Ga uporabljam že 8 let in prav dobro sede. Grafično in smiselno.



V W95 je bil čez celo okno, v 98 tudi, milenium ga je že malce ožal, XP isto kot milenium, v Visti je pa štala, spusti ga že čez in dela tudi a okno je cca 240 x 120 (na uč)

Baje je 16 bit MS DOS Subsystem in Vista ne podpira fullscreen mode.



Je kdo pisal kaj podobnega kot je na sliki? Ali pa pozna takšnega. V excelu sem sicer že videl par poizkusov, a tisti ni bilo to.
59624-finanpro.jpg
 

Priponke

  • 59624-finanpro.jpg
    59624-finanpro.jpg
    60,8 KB · Ogledi: 271

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
kaj pa dosBox programček, si probal s tem pognati?
Jaz sem večino problemov s starimi programi rešil z njim.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Sem se 15 minut igral z njim in ne znam. Mountam, zaženem exe, a nič. Mogoče v Visti ne špila. Vseeno hvala.