Image particije - kateri program?

sad

Guru
24. avg 2007
20.544
9.227
113
Do sedaj sem delal image particij z uporabo programa Drive Image (ja, vem zadeva stara že 10 let, ampak še vedno dela perfektno; dobra kompresija, ena datoteka). Torej boot s CD-ja, full backup in to je bilo to.
Z Windows 8 in UEFI bios nastavitvami enostavno ne moreš izbrati za boot napravo CD-ja, tako da očitno bo treba zamenjat orodje za to opravilo
grin1.gif
.
S čim torej naredite image particije na Windows 8 (torej hočem imeti kompleten backup vsega gor, po možnosti še, da ima dober kompresijski logaritem) in da potem zadeva preverjeno deluje, ko (če) ga daš nazaj. Čim večja enostavnost zaželjena.
A varnostni posnetek od Windows 8 deluje ok? Te vrne na čas varnostnega posnetka ali združi datoteke z obstoječim? Še najraje bi sicer neko drugo rešitev.
 
Nazadnje urejeno:

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Clonezilla, zdaj sem si jo še na ključek naložil, ker cd vedno založim. En zunanji disk in piči miki. Enostavno dela.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.544
9.227
113
Zaenkrat sem naredil backup z windows backup orodjem.
Lahko poveš kaj več o temu? Kolikor sem raziskal ima vsak proizvajalec oz. računalnik svoj način. V BIOS-u sem gledal, pa tam ni boot možnosti CD/DVD.
confused-1.gif

Citat:
Uporabnik jolko pravi:
1.) Boot z CD/DVD/USB itd... dela čisto OK z UEFI in Windows 8(.1)
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Pri Gigabyte matičnih lepo stisneš (pri splash screenu) F12, kjer si ti pokaže boot menu in lepo izbereš ustrezno enoto.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Imaš SecureBoot vklopljen?

Izbira boot medija je na ESC, F12, F2, F8, odvisno od BIOS-a. Ponavadi napiše na ekranu med zagonom.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.544
9.227
113
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Imaš SecureBoot vklopljen?

Izbira boot medija je na ESC, F12, F2, F8, odvisno od BIOS-a. Ponavadi napiše na ekranu med zagonom.
Kako preverim ali je SecureBoot vklopljen?