Ponudniki kalorimetrov

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Pri nas smo se za delilnike (stanovanja nimajo lastne veje) odločali med
Brunato
Enerkonom
Merilno tehniko
Landys+gyr
še en lokalec

in se odločili za Brunato. Precej sem pozitivnih odzivov zanje prebral tudi po tujih forumih. 14 dni po odločitvi smo imeli delilnike na radiatorjih.
Za odčitavanje smo pa zmenjeni enkrat letno (mislim, da je to dovolj - meni je glavno, da na koncu plačam "svojo porabo", če pa med letom malo več ali manj, mi pa ni toliko važno).
Glede cene odčitavanja - vsi ponudniki so navedli trenutno in se niso zavezali, da bodo tako (ali kakorkoli indeksirano) obdržali za nadaljnjih n let.
Po spominu bi rekel, da je delilnik z montažo in triletno garancijo (ter predvideno življenjsko dobo baterije 10 let) stal 30 EUR, letni strošek odčitavanja na stanovanje pa 12 EUR.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Se strinjam, tudi jaz ne vidim potrebe po mesečnem odčitavanju.
Naj gre tako kot štrom, s tem da se tukaj naredi poračun recimo po koncu ogrevalne sezone.
Kaj boš pol leta odčitaval, če pa imaš skoz mrzle radatorje.

So pa po površnem pregledu kalorimetri konkretno dražji od delilnikov na radiatorjih
Sam osebno imam dva radiatorja, tretjega sem odstranil, ker za hladilnikom res ne potrebujem radiatorja
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Sam bi pa raje po porabi, ampak to ni možno (baje). Se upravljalec kotlovnice vse živo zgovarja.
Elektriko pa že kar nekaj časa plačujem po dejanski porabi.

Zate ja, ker imaš zgolj 2 radiatorja.
Sicer pa bi pri tebi sam zahteval zaplombiranje cevi brez radiatorja, sicer bi hitro nastalo kup stanovalcev, ki ''ne rabijo'' radiatorjev po sobah. Seveda samo takrat, ko se bi stavilo gor delilnike.
Sicer pa, kot rečeno. Problem delilnikov je v tem, da ne zajamejo grelcev vode na centralno. In ti ne kurijo malo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
IN kako mi bodo plombirali cev?
ker imam enocevni sisetm (baje) je to nekoliko težje.
sedaj je dovod in odvod enostavno povezan.
Zaradi mene lahko tudi plombirajo na hodniku, pa naj mi računajo tisti pavšal kateremu se ne moreš izognit zaradi gretja sosedov..
Že sedaj imam samo v kopalnici priprt radiator.. Pa še to zaradi otroka.
Če pa bi se temperatura v stanovnju spustila iz 25 na 23 (zaradi šparanja sosedov)me pa tudi ne bo pobralo. Sem veliko zim preživel pri okoli 10-15C.
Za krizo imam še vedno klimo, ki zna tudi greti
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Evo, danes lahko še enkrat potrdim in priporočim Jordan. Izredno korekten odnos.
zmaga.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
Imamo koga tule, ki je montiral delilnike na območju Ljubljane....in da mu toploto dobavlja Energetika Ljubljana?

Ostali pa...kako imate izveden popis/izračun delilnikov...odčitavate mesečno, letno..2 x letno? Predvsem pa kdo odčituje..ponudnik delilnikov ali upravnik kar je pa najpomembneje..koliko računa odčitek?


Ker se malo bojim, da Lj. Energetika ne omogoča pavšalnega plačevanja..torej je potreben odčitek vsak mesec...

(Sad...Jordan je firma ki ponuja XY delilnike ali je to proizvajalec delilnikov?).
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Pri nas smo jih ravno slabo leto nazaj vgradili. Enerkonove. s Programom. Odčituje upravnik, sedaj z novim letom zaračunava 0,8 €/stanovanje/mesec. Ker mamo zaenkrat, da se ulaufa, mesečne odčitke. Pa bo verjetno ostalo, ker ni prenosa računa za plin.
Poraba padla cca. 18 %.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Pri nas smo jih ravno slabo leto nazaj vgradili. Enerkonove. s Programom. Odčituje upravnik, sedaj z novim letom zaračunava 0,8 €/stanovanje/mesec. Ker mamo zaenkrat, da se ulaufa, mesečne odčitke. Pa bo verjetno ostalo, ker ni prenosa računa za plin.
Poraba padla cca. 18 %.

Na mesec ali na radiator?

Kako je z odčitavanjem v nekurilni sezoni?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
A to govoriš za področje Ljubljane in prejemanje toplote/računov od Energetike?
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
To je v LJ, lastna kotlovnica za nekaj blokov. Odčitavanje mesečno, ob odčitku plina za Energetiko. V nekurilni ne bo odčitavanja.
"Samo 18 %". Že prej bil blok v primerjavi z enakimi bolj varčen, sedaj je ta razlika do najbolj potratnega 50%. 18% se pa meri od prejšnjega obračuna glede na m2 delež. Dejanska poraba v MWh je verjetno še kak % manjša, torej okoli 20%.
So pa stanovanja znotraj bloka, ki imajo občutno manjšo porabo sedaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Pri nas so razlike že sedem kratne med stanovanji.
grims-1.gif

Eni bodo doživeli lep šok ob zaključku kurilne sezone.
crazy1.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Pri nas tudi. Celo večje.
Eni majo v dvosobnem porabo po kalorimetru 0,0, bližnji sosedi okoli 25. Jih pač grejejo.
Mamo pa mesečni poračun.
 

tomazj

Zelenc'
14. apr 2010
1
0
1
Živijo!
V debati ste že omenili kar nekaj dobaviteljev, sam sem pa zasledil na internetu ponudnika UNITHING d.o.o. kateri ponuja zelo ugodno vodomere in tudi kalorimetre. Dostopni so na www.unithing.si
Sem pa tudi sam raziskoval razliko med kalorimetri in delilniki. Res je da v stanovanju kjer je malo radiatorjev pride strošek manjši če se nabavi delilnike za radiatorje, pa še umerjat jih ni treba. Je pa tudi res, da delilniki niso uradno merilo in tudi tako točni niso kot kalorimetri. Pa tudi stanja ti ne prikazujejo v kWh ampak kar v enih številkah, ki nam uporabnikom nič ne pomenijo. Tako da se mi zdi da kjer je možna vgradnja kalorimetrov, da je boljše da se stanovalci odločite za kalorimetre. V zakonu oziroma pravilniku pa še piše, da v kolikor so vgrajeni delilniki morajo biti VSI delilniki od enega proizvajalca, v primeru kalorimetrov pa so znamke kalorimetrov lahko različne saj so uradna merila in zato overjena od pooblaščenih inštitucij. Tukaj pa vidim prednost vgradnje kalorimetrov, da me upravitelj ne buzerira in vsiljuje svojo odločitev ampak sam pogledam po trgu in kupim od tistega ki je najbolj ugoden tisti trenutek.
grims-1.gif