Ponudba klimatskih naprav skupinskega nakupa ZPS

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ce igi ni bistveno drazji, bi se jaz raje njega drzal. Zmontiral mi je dve klimi. Korektno. Eno pred 10 leti, pa ze 6 let nisem vec tam, drugo pred 7 leti pa samo filter perem. Upam da bo se nekaj casa delala.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
En tak nasvet, ki mogoče tudi ni prav, da ga napišem tu gor...

pri tej ponudbi je nastala ena velika težava. Menda je ponudnik, ki je dal tako dobro ceno, pozabil upoštevati, da so šle cene teh modelov pred kratkim gor za cca. 10%. In menda sedaj ne pride več skozi po tej ceni. Slo uvozniki mu seveda ne dajo podpore po starih cenah. Sedaj sam išče po tujini, kako bi pripeljal direktno, da to reši.
Zadeva kot izgleda se bo selila na sodišče...

Tako da, tisti, ki imate resen namen in če vam uspe dejansko realizirati posel po objavljenih cenah ne čakajte preveč :oops1:.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Jaz bi rekel, da tisti, ki bi radi profi storitev za klimatske naprave, se obrnete na uporabnika igi. Super storitev po dobri ceni, svetoval, prišel, zmontiral, pospravil in pustil odličen vtis.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Jaz sem dobil ponudbo preko ZPS tako kot ostali in sicer za Mitsubishi 2,5kW z montažo vred z DDV -- 868 eur.
Potem pa sem dobil od druge firme za enak model ceno cca 80 eur ceneje.
Tako da ne verjamem, da se je tale enaa.com zakalkuliral oziroma opekel.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Jaz sem dobil ponudbo preko ZPS tako kot ostali in sicer za Mitsubishi 2,5kW z montažo vred z DDV -- 868 eur.
Potem pa sem dobil od druge firme za enak model ceno cca 80 eur ceneje.
Tako da ne verjamem, da se je tale enaa.com zakalkuliral oziroma opekel.

Kaj naj rečem... posebej za to temo sem imel daljši razgovor z uvoznikom (s katerim delava in se poznava 15+ let). Tema "dodatni rabat, da ne bom izpadel kekec z visokimi cenami".
Ne bom rekel, da se zgoraj objavljena cena nekomu ne izide. Na količino bodo dobili oni sigurno boljše cene kot jaz, tako na klime kot na ostali material. Vseeno pa je zadeva precej precej na meji vzdržne.

Kalkulacija je zame v bistvu zelo enostavna. Prodajna cena minus material minus stroški dela (želim imeti povprečno slo plačo) minus neka malenkost amortizacije in mora meni dati vsaj nekaj pozitivnega ostanka, drugače pač raje tega ne delam. In po tej zgornji ceni če upoštevam novi cenik, po katerem lahko naročam klime od februarja 2019 naprej (model MSZ-AP25VG / MUZ-AP25VG stane 839,00+ddv minus rabat) mi pač na koncu znese številka, ki je malenkost negativna. Že res, da imam iz tega plačo (in nekomu bo to dovolj), ampak moja kalkulacija je vseeno tudi to, da mora firmi nekaj ostati. Ne delam zato, da imam redno plačo. Za to lahko grem tudi na blagajno v Hofer.

Če pa vzamem cenik iz januarja 2019 se zgodba obrne. Cena klime je sedaj nekih 10% višja. In to je tista razlika, ki je zame še sprejemljiva.

In ja cene vsega gredo gor, tako kot plače. To bo pač potrebno slej ko prej sprejeti kot dejstvo.

Če imaš ponudbo, ki je od ZPSjeve cene za 80€ nižja sploh ne razmišljaj. Bi te v bistvu prosil za kontakt, ker imam za njih kar precej dela :).
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Tako ceno mi je dalo resno podjetje, ki ima več zaposlenih (cca 8 do 10). Sem prepričan, da kar vsakemu ne bodo dali take cene, ker mora tudi njihovi firmi ostati nekaj :)
Je pa res tudi to, da jim bo v mojem primeru vsekakor ostalo nekaj. Niso šli na nož.
In če oni lahko, potem lahko tudi kdo drug. Pa ker so že malce večji od večine monterjev, bi bilo logično, da potrebujejo zase več kot en človek-eno podjetje.
Ne bom jih reklamiral, ker ne potrebujejo reklame, ne potrebujejo nekaj deset mailov z prošnjo za ponudbo, kjer bodo večinoma ljudje tipali in iskali samo ponudbe. Kdor bo šel v nabavo klime, bo poleg ZPS poiskal še dve ali tri ponudbe in se potem odločil (v Sloveniji je trg klimatskih naprav zelo velik, tako da ne bo težav :) )
Se je pa izkazalo, da kljub tej ZPS akciji, zadeve niso res tako črno bele, ali če se drugače izrazim, to ni najugodnejša cena klim z montažo. Oziroma zmagal je trgovec, ki je samo trgovec in ponavadi si trgovec največ vzame zase V tem primeru bo samo posrednik. Zato je logično, da monter mora in bo -- nekateri bodo cenejši od njega, če le ne bodo preveč požrešni.

Da pa še malo dregnem v osje gnezdo - kot v večini primerov, posamezniki s triletno srednjo šolo imajo zelo dober vozni park, dobro zaslužijo, plačajo malo davkov (delajo z gotovino, brez računov, imajo veliko ugodnosti s strani države (vrtec, otroški dodatki, ...)), in so za državo in nas ostale rak rana. Recimo peki, frizerji, avtomehaniki, razni serviserji, monterji, slikopleskarji, manjši gradbinci, ... Ampak to je že tema za kam drugam. Če se kdo najde v tem, naj si tega ne vzame preveč k srcu.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Tako ceno mi je dalo resno podjetje, ki ima več zaposlenih (cca 8 do 10). Sem prepričan, da kar vsakemu ne bodo dali take cene, ker mora tudi njihovi firmi ostati nekaj :)
Je pa res tudi to, da jim bo v mojem primeru vsekakor ostalo nekaj. Niso šli na nož.
In če oni lahko, potem lahko tudi kdo drug. Pa ker so že malce večji od večine monterjev, bi bilo logično, da potrebujejo zase več kot en človek-eno podjetje.
Ne bom jih reklamiral, ker ne potrebujejo reklame, ne potrebujejo nekaj deset mailov z prošnjo za ponudbo, kjer bodo večinoma ljudje tipali in iskali samo ponudbe. Kdor bo šel v nabavo klime, bo poleg ZPS poiskal še dve ali tri ponudbe in se potem odločil (v Sloveniji je trg klimatskih naprav zelo velik, tako da ne bo težav :) )
Se je pa izkazalo, da kljub tej ZPS akciji, zadeve niso res tako črno bele, ali če se drugače izrazim, to ni najugodnejša cena klim z montažo. Oziroma zmagal je trgovec, ki je samo trgovec in ponavadi si trgovec največ vzame zase V tem primeru bo samo posrednik. Zato je logično, da monter mora in bo -- nekateri bodo cenejši od njega, če le ne bodo preveč požrešni.

Da pa še malo dregnem v osje gnezdo - kot v večini primerov, posamezniki s triletno srednjo šolo imajo zelo dober vozni park, dobro zaslužijo, plačajo malo davkov (delajo z gotovino, brez računov, imajo veliko ugodnosti s strani države (vrtec, otroški dodatki, ...)), in so za državo in nas ostale rak rana. Recimo peki, frizerji, avtomehaniki, razni serviserji, monterji, slikopleskarji, manjši gradbinci, ... Ampak to je že tema za kam drugam. Če se kdo najde v tem, naj si tega ne vzame preveč k srcu.

Daj mi prosim na ZS informacijo o firmi. Jim ne bom težil, me pa resno zanima opcija sodelovanja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Previdno z objavo imen firm ki se grejo dumping ali delajo drugace kot zahteva uvoznik. Marsikje se grejo kartele in se tistih ki se ne drzijo navodil ali delajo na svojo pest zelijo znebiti.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kaj naj rečem... posebej za to temo sem imel daljši razgovor z uvoznikom (s katerim delava in se poznava 15+ let). Tema "dodatni rabat, da ne bom izpadel kekec z visokimi cenami".
Ne bom rekel, da se zgoraj objavljena cena nekomu ne izide. Na količino bodo dobili oni sigurno boljše cene kot jaz, tako na klime kot na ostali material. Vseeno pa je zadeva precej precej na meji vzdržne.

Kalkulacija je zame v bistvu zelo enostavna. Prodajna cena minus material minus stroški dela (želim imeti povprečno slo plačo) minus neka malenkost amortizacije in mora meni dati vsaj nekaj pozitivnega ostanka, drugače pač raje tega ne delam. In po tej zgornji ceni če upoštevam novi cenik, po katerem lahko naročam klime od februarja 2019 naprej (model MSZ-AP25VG / MUZ-AP25VG stane 839,00+ddv minus rabat) mi pač na koncu znese številka, ki je malenkost negativna. Že res, da imam iz tega plačo (in nekomu bo to dovolj), ampak moja kalkulacija je vseeno tudi to, da mora firmi nekaj ostati. Ne delam zato, da imam redno plačo. Za to lahko grem tudi na blagajno v Hofer.

Če pa vzamem cenik iz januarja 2019 se zgodba obrne. Cena klime je sedaj nekih 10% višja. In to je tista razlika, ki je zame še sprejemljiva.

In ja cene vsega gredo gor, tako kot plače. To bo pač potrebno slej ko prej sprejeti kot dejstvo.

Če imaš ponudbo, ki je od ZPSjeve cene za 80€ nižja sploh ne razmišljaj. Bi te v bistvu prosil za kontakt, ker imam za njih kar precej dela :).


Kaj pa če kupim klimo na ZPS pa tebe plačam 50 EUR, da nadziraš delo montaže :D
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Kaj pa če kupim klimo na ZPS pa tebe plačam 50 EUR, da nadziraš delo montaže :D

Sej pa niso to verjetno neki "šalabajzerji" ki bodo delali. Ti brez slabe vesti naročiš pri njih. Garancijo ti bodo tudi dali, tako da...

Je pa res, da nekje je potrebno pridobiti razliko v ceni. In največ je lahko pridobiš pri strošku dela. Jaz v delavniku NE ZNAM montirati recimo več kot pri dveh različnih strankah vsakemu 1 klimo (seveda v največji sezoni). Hrvati, ki se pripeljejo na montažo pa menda brez težav oddelajo vsaj 5 strank... Pa tudi te klime čisto OK delajo.
Pač ne izgubljajo časa s pregovarjanjem ali bi levo ali desno, mogoče 5cm višje, zunanjo bolj na rob, ali bo pihalo po sedežni, zakaj se ne da prilopiti na strankin WiFi, popravilo odkrušene stene... Pridejo za tisto kar so plačani (montaža na najbolj enostavnem delu, s čim manj cevmi). Za razna svetovanja in mnenja pa dejansko nimajo časa. Imajo normo in to je to.

Vsi ki imate "posebne želje" pri montažah ali bolj zahtevne montaže pa mogoče ne boste najbolj zadovoljni z izvedbo "ta hitrih".
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
No takole...
da se lahko mi mali vsaj približamo ponudbi ZPSja je uvoznik za naročila v marcu odobril brezplačen WiFi vmesnik za Mitsubishu MSZ-AP25VG / MUZ-AP25VG in MSZ-AP35VG / MUZ-AP35VG. če bo to komu olajšalo odločitev.
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
Ze ki je debata, me zanima ali je korektna cena. 1x Mitsubishi LN25VGB IN 1x Mitsubishi EF25VE3B, montaza in 1x preboj predelne stene 15cm in 1x zunanje stene 30cm, ena ima napeljavo samo skozi zunanjo steno, druga cca 4m cevi. Cena dobave in montaze 2300€, montirano slo obala.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Ze ki je debata, me zanima ali je korektna cena. 1x Mitsubishi LN25VGB IN 1x Mitsubishi EF25VE3B, montaza in 1x preboj predelne stene 15cm in 1x zunanje stene 30cm, ena ima napeljavo samo skozi zunanjo steno, druga cca 4m cevi. Cena dobave in montaze 2300€, montirano slo obala.

Saj verjetno imaš v mislih dve ločeni samostojni enoti?

Cena je korektna, edino EF model, bi pa jaz vseeno vzel serijo 2019, ker ima že nov plin in da ne boš imel v eni novega v drugi pa starega... Nov model ima oznako MSZ-EF25VGW/B/S* - MUZ-EF25VG.