Ponudba klimatskih naprav skupinskega nakupa ZPS

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
So to dobre cene? Zanimam se za nakup 3,5KW klime. Kaj je boljša izbira (Daikin ali Mitsubishi)
igi tvoje mnenje?

klime-zps1.jpg
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
uf, meni se pa to zdi ful drago... na koncu klima mora hladit in nič drugega.
 
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Itak da je predrago, TUKAJ imajo ponudbo brez akcije samo 20 € dražje, tako da so se bolj slabo izpogajali.
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
So to dobre cene? Zanimam se za nakup 3,5KW klime. Kaj je boljša izbira (Daikin ali Mitsubishi)
igi tvoje mnenje?

Cena je precej korektna. Moraš pa upoštevati, da velja samo za čas izven sezone! in sedaj boš enako dobil verjetno pri vsakem izvajalcu ;)

Podoben popust so dobili verjetno vsi "Alter" naročniki pri meni tudi v sezoni. Ker nabavna cena same klime je ves čas enaka. Meni, ki ne delam prav na veliko je pa tudi vseeno kdaj zaslužim tisto montažo. in ker nisem odvisen od montaž pač nimam namena se ubijati čez poletje. Naredim toliko, kolikor lahko naredim kvalitetno. Bolj so mi pomembne vsaj približno zadovoljne stranke kot količina montaž.

Priznam pa tudi, da se ne trudim biti najcenejši. Sem pa praviloma vseeno konkurenčen :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in Davidoff

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
uf, meni se pa to zdi ful drago... na koncu klima mora hladit in nič drugega.

Tole se pa nebi čisto strinjal. ker stranke pričakujejo od klime za 300€ popolnoma enako kot od klime za 1500€. Pa ni popolnoma enako. Že res, da obe pihajo hladno, to pa je tudi vse. glasnost, poraba elektrike, usmerjanje zraka, ogrevanje.... so pa občutne razlike.

Evo pravkar sem prišel iz Zadra, kjer sem bil dober teden dni na "dopustu". Nov objekt gor pa Vivax klime. Izgledajo čisto korektno, tudi specifikacije so OK.
Potreboval sem pa OGREVANJE! V defrost je šla velikokrat in potrebovala celega hudi.ča časa zanj. Zunanja enota montirana na popolnoma drugi strani objekta, pa se je vseeno not slišala. Pa listki pri vhodu nalepljeni (iz prejšnje sezone), da sosedje prosijo da se klime ne uporabljajo preko noči, ker ne morejo spati.
Ja NOV objekt in nove klime so gor....

Ne bom rekel, da Mitsubishi je pa neslišen. Ampak razlika je občutna.

Tako da vse odvisno za kaj se potrebuje in kakšna so pričakovanja.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Praviš da si lahko konkurenčen cenam, katere je izposlovala ZPS?
V cenah zgoraj je montaža vključena.
Potreboval bom dve klimi, 2x 80m2 stanovanje, predpriprava je že narejena, lokacija Medvode.
Lahko ponudbo, nasvet.. Raje dam kak €€ več kot je zgoraj, pa da imam koga poklicati če se pojavijo težave.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Praviš da si lahko konkurenčen cenam, katere je izposlovala ZPS?
V cenah zgoraj je montaža vključena.
Potreboval bom dve klimi, 2x 80m2 stanovanje, predpriprava je že narejena, lokacija Medvode.
Lahko ponudbo, nasvet.. Raje dam kak €€ več kot je zgoraj, pa da imam koga poklicati če se pojavijo težave.
Predvsem bos moral povedati ce so ti ti modeli tisto kar si zelis. To je neka sredina od ponudbe...
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Predvsem bos moral povedati ce so ti ti modeli tisto kar si zelis. To je neka sredina od ponudbe...

Novogradnja, 20 cm izolacije, 3slojna plastika. Hrup zunanje ni nepomemben, ker sta obe klimi montirani pod teraso, kjer je tudi LG mono 9kw ( se je skoraj ne sliši)
80m2 po stanovanju, lokacija notranje je hodnik sredi stanovanja in potem upam, da bo rekuperacija in prezračevanje se razporedila po sobah.
Primarno za hlajenje, zagotovo pa bo kdaj tudi grela, čeprav je za gretje TČ in talno....
Na plan s predlogi.....
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.359
984
113
Celje
Obišči stran
Novogradnja, 20 cm izolacije, 3slojna plastika. Hrup zunanje ni nepomemben, ker sta obe klimi montirani pod teraso, kjer je tudi LG mono 9kw ( se je skoraj ne sliši)
80m2 po stanovanju, lokacija notranje je hodnik sredi stanovanja in potem upam, da bo rekuperacija in prezračevanje se razporedila po sobah.
Primarno za hlajenje, zagotovo pa bo kdaj tudi grela, čeprav je za gretje TČ in talno....
Na plan s predlogi.....

iz tega opisa ne upam podati konkretnega predloga. Lahko mi daš še kakšen tloris ali fotografijo na zasebno. mogoče potem malce lažje kaj več napišem. Še najraje pa ogled...
Rekuperacije ne premeša prav dosti. Ima kolega in je pod pričakovanji. Če iz hodnika ne bo DIREKTNO pihalo v druge sobe bo to bolj žalost.
Oziroma spet kaj se pričakuje.Težko bo iz ene točke hladiti recimo na 21 stopinj celo stanovanje. Prav tako je potrebno upoštevati, da imaš na rekuperaciji v praksi kar precej izgub, kar se hlajenja tiče.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Človek razmislja o dveh klimah, torej ga konvektor ne moti. Zakaj ne to zvezati na obstoječo TČ, če to zna? Kondenz v tem primeru ni noben problem.

Kanalska klima v navezi s nekim 300m3 rekuperatorjem, ki večino časa dela na 100m3/h, kjer najbrž cevi niso povsod izolirane, ker se med izvedbo ni razmisljalo o njej... Naj raje ostane to ena izmed neizvedenih opcij...
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
kanalska klima odpade, ker tako kot pravi Jabe o tem nismo razmišljali in cevi niso izolirane.
TČ je ena, stanovanji sta dve in bo težava pri regulaciji posamezne notranje enote. pa tudi 9kw za hlajenje je eno malenkost veliko ....

bomo kar ostali na dveh split sistemih in da ima vsak svojega daljinca