POMOČ ZA OGROŽENE

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Ravno sedaj sem se slišal s kolegom, ki je bil na Zalem logu in mi je povedal, da je pri tistih, katere sem predlagal za pomoč že vse urejeno in da so drugi bolj potrebni pomoči. Zato tisti, ki ste mi poslali Pm raje nakažiti kar na Občino železniki, kjer mislim, da bodo kar vedeli kdo najbolj potrebuje denar, sam bi predlagal še koga drugega, vendar imam doma preveč dela, da bi hodil okrog in ugotavljal kdo bi bil primeren.

lp
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Še to sem pozabil napisati. Osebno v Železnike resnično ne hodit. Danes dopoldne se je naredila 3km dolga kolona gasilcev, ki je bila prav do Selca, katere so komaj razporedili. Zato če niste točno dogovorjeni res raje ne hodite, če niste točno dogovorjeni kam boste šli.

lp
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ja men se tud zdi da je najbolje kar na občino, bodo najbolj vedli..
smirk-1.gif




ce pa se bo izkazalo, da ga je kdo neupraviceno v zep pospravil, pa ga bomo prefukali.
10.gif
 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Če boste našl kak pametn način zbiranja denarja, da bo ta denar dejansko prišel v roke najbolj potrebnim pri obnovi hiše. Lahka računate na mene, vsak neki malga nakaže pa se bo neki nabral.



Samo dam denar pod pogojem da gre od nas oziroma od mene do tega človeka...nimam namena nakazovat nobenga denarja občini, državi, unicefu, rdečem križu...ali kakeršnikoli drugi organizaciji, da bo pol šel moj denar za novo hišo ciganom.



Lahko se pa odpravi eden v železnike najde družino ki je nabolj v *****, pol se pa tukaj javno objavi TRR in podatke...





Vsak nakaže nekaj, in se podpiše kot "spletna skupnost Alter" ...



To bi blo pomoje najbolj pametno, in volim da to organizira Skorpy, če lahka fešte organizira, nej organizira še to humanitarno akcijo...če se ji je enkrat zaupal dnar , se ji nej pa še drugič.





2. opcija:



Lahko se pa nakaže denar na isti TRR kot se je nakazovalo za piknik, pa se pol ta denar dvigne in odnese eni družini...Če bo Skorpy rekla da bi se ona ponudila ali pač ker drug uporabnik, ki nisem jst
smile-1.gif




ka pravte?



EDIT:



3 opcija najbolj pametna se mi pa zdi , da se denar nakaže na isti TRR kot se je za piknik...ta denar se dvigne in pošlje kot poštno nakaznico 1 družini v železnikih, seveda kot "Spletna skupnost Alter" , da ne bi glih iskali hvale in glamurja.
 
Nazadnje urejeno:

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16

Ej tole je super.Hvala
smile-1.gif

Če bo vse tole PRAVILNO skordinirano bodo super.
Boljim se le, da bomo čez nekaj let poslušali kako so posamezniki ("privatniki" in "dobri ljudje") čez noč s provizijami in posredivanji nakradli do konca svojega življenja na račun prizadetih ljudi.Seveda če nekdo od tega živi ne more sebe na beraško palico spravit da bi drugemu pomagal in naj bo pošteno plačan ne pa...
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37

me je kr zmrazilo, ko sem vidu kok ponudb je dal folk na net! Kej tazga pa ni blo za pričakovat! Prej sem bil v šoli, kjer zbirajo oblačila. oblačil je že toliko, da je že problem vse presortirat, pa tud prostora ni, da bi to kam spravili! Jutri se postavlja prireditveni šotor, kamor naj bi se vse to dajalo.

Še enkrat HVALA za vso pomoč!

lp
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
hvala za zaupanje glede denarja, z Maverickom sva se pogovarjala, da bi lahko jaz prevzela to "funkcijo" samo da bomo odprl poseben račun za te stvari, ker nebi jaz glih uporabljala svojega osebnega.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
tud jaz se strinjam, da se zbere nek denar prek alterja ... s tem se nardi tud malo promocije za alter, da se vidi, da smo tukaj pošteni ljudje, ki radi pomagamo
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Si že našel način kam nakazat?

Včeraj sva se pogovarjala s stricem in je rekel da bi najraje dal denar v kuverto in ga poslal komu ki ga potrebuje.

Pa tudi drugače vidim da bi ljudje dali kaj pa ne zaupajo raznim Karitasom, Rdečim križem ipd...
crazy1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Do sedaj nisem prispevala še nič, ker mi ne cerkveni ne rdeči križi ne dišijo. Če se bomo kot Alter organizirali pa z veseljem prispevam kak €. Kaj tu na Alterju ni nobenega iz Železnikov oz. iz prizadetih krajev? Če je naj se oglasi.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
verjetno bom danes, kar na občino, pa ga naj koristno porabijo... to je še mislim da edini nacin ki se ga da nekako kontrolirat od zunaj (ne mislim osebno, ampak tisti ki so tam zadolzeni za nadzor)...
 

Lumpi

Zelenc'
5. sep 2007
27
0
1
Tudi preko Klika se lahko nakazuje.
Pod Plačila je opcija, da izbereš med Rdečim križem, Karitasom in Občino Železniki.
Ker tudi sama ne zaupam raznim 'dobrodelnim' organizacijam so šli moji € na občino.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Pri nas v službi bo vsak dal 1% od plače, kolikor bomo zaposelni nabrali, doda še firma. Nabralo se je že veliko denarja.

Kar se pa tiče darovanja s strani Alterja. Enkat sem imela prste vmes pri tovrstni akciji zbiranja denarja. Res pa je, da je šlo takrat za eno družino, kateri se je nakazovalo denar direkt na TRR.

Z odpiranjem TRR-ja bo po moje veliko dela.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Se pridružujem ideji. Še vedno enmu od vas dam € kot organizaciji, katerikoli. Čimprej javte kam nakazat.

P.S. Sem ravnokar poročen in sem mal v minusu. Ato tut spada pod ujme?
evil.gif
 

Komisar

Pripravnik
1. okt 2007
102
0
16
Centralni komite
Zbiranje denarja za prizadete je vsekakor plemenito in nesebično dejanje. Izredno pa moti dejstvo, da je to sploh potrebno. Za pomoč bi morala v celoti poskrbeti država, saj jo zaradi tega sploh imamo!
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Država nima denarja. Lahko je ponudila zgolj 40 mio. € rezerve kar pa komaj 1/5.

Kaj ne štekaš, da so Patrie pomembnejše.