Pomoč pri romflashu dlančnika Mio168

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Imam dlančnik mio168 ki ima italijanske windowse(room) in bi rad flešal v angleške. Rom (WinCEIMG Angleški W2003se_MIO168_168WWER27 imam in osloader 1.5.6 imam. Nimam pa nobenih izkušenj in bi rad dobil nekoga iz obale da mi pomaga naredit.
Hvala
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Splošna navodila:
Baterijo imej napolnjeno vsaj čez 50%. Jaz imam vedno čez 90%, kadar flešam.
Dobro je tudi, ni pogoj, da imaš PC na UPS-u ... da sluuučajno ne zmanjka elektrike med flešanjem.
Pa ne zaganjaj nobenih programov med postopkom.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Ne, nisem iz obale.
Preberi na kakšnem forumu, poišči na googleu, pa probaj, ... drugega ti ne preostane. Smo vsi začeli tako.
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Hvala, pomoči več ne rabim.Dlančnik uspešno prestal flešanje, tako da sedaj imam windowse 2003 se v angleščini.
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Jst imam Win2003SE za ta dlančnik... če mogoče rabiš. angleški valda.
Sem pa isto updatal enga nemškega Navigona, ki je bil zaklenjen na Navigon, sedaj pa vse dela, vsi programi.
Lp!
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Navodil in windowsow sedaj nerabim ker sem že naredil update. Flešal sem pa italijanske v angleške ker mi garmin xt mobile za ppc ni hotel zalaufat(que unlock all). Dugače mi vsi programi delaju,garmin pa še vedno ne najde gps. Mislil sem da je mogoče napaka v windowsima ker je en uporabnik tukaj na forumu napisal da njemu dela brez težav ker ima isti dlančnik. Sedaj ko sem zamenjal windowse in mi ne dela mislim da se tisti samo hvali.
Lp!
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
jaz sem updatal in dela b.p. tako iGO kot TomTom in tudi OziExplorer

Poglej si tole:

Mio 168 RS Windows 2003 Second Edition - English (168WWER27).

http://home.scarlet.be/lataupe/



Medion, ki sem ga jaz štimal dela brez težav.

Probaj dat gor tale ROM. To je drugače star GPS za katerega ni več podpore in tole, kar je na teh straneh, so fantje sami naredli menda.
 
Nazadnje urejeno:

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Miki5, prav ta in s te strani rom sam dal in vsa navigacija kar se da dobit(miomap,tomtom,igo,maporama,destinator,viamishelin,via gps cardinal,-stari garmin que+gps gate delajo brez kakšnih težav. Edina stvar ki ne dela je garmin mobile xt PPC. Vse naredi, karte so odklenjene ker mi napiše unlock ESN:xxx. Ko pa se rabi povezat mu ne uspe in napiše da gps sprejemnika ni možno najti. Garmin que spremenjeni imam v garmin direktoriju in kartici. Z file explorerjem ga zaženem iz kartice. Veš mogoče na katerem comportu ti je laufal
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
uf, ne spomnim se. To sem štimal enmu šefu u eni firmi, kjer rihtam informatiko. Tega je že kako dobro leto nazaj.

ma kaj se sekiraš. Pusti Garmina, itak je neuporaben. Tudi drugi to pravijo. Za Garmina moraš imet Garmin napravo, drugače je bolj ali manj neuporabno.

Lp!
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Nemogoče je, ker je tale garmin mobile xt (skrekan za ppc) pred enim mesecem-začetkom novembra, če se prav spomnim. Stari način garmina kateri je za delo uporabljal garmin que+gps gate(ali gpsproxy mi dela normalno). Vseeno hvala na trudu in mislim da lahko to damo adacta ker kaj več mi sigurno nebo ratalo naredit.
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
ti rukn gor iGO pa TomTom pa prodaj... ta PDA je ful lep, pa majhen pa uporaben za navigacijo, ker hitr najde satelite., a žal malo star za napredne uporabnike, kot očitno si ti. Prodaj, pa si kup nki mal novejšga. Recimo N560 je kul napravica (edin satelite mal slabš lovi, prbližn tko kot Yakumo DeltaX 5 BT).
Lp!
 

edo

Zelenc'
16. dec 2007
26
0
1
IMAM MICROMAXX PNA 150 to je identična zdaeva MEDION 150 le da se v Hofru Imenuje micromaxx, ne dela pa mi garmin XT ne najde satelitov, najde port in sprejemnik, vsi ostali programi mio, igo, stari garmin que 2,9 takoj najdejo satelite, , zanima me če je problem v Windowsih ker je gor verzija WM 2003 in ne WM2003SE
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Nevem, ker te zadeve nepoznam. Jaz sem imel težave z dlančnikom mio168,kateri je imel win2003 italijanske. Mislil sem da je problem v windowsih pa sem flešal v win 2003 se angleški in garmin xt mi še vedno ni delal. Edini način da sem ga spravil v pogon je da sem moral inštalirat gpsgate in na njem določit comport. Takrat mi je zalaufal garmin xt mobile in je takoj najdel satelite.
 

scenic16

Zelenc'
5. feb 2008
8
0
1
Typhoon 3500 ( klon Mio 168 ) orig. z 2003 German, flash na 2003 SE English*, XT dela OK po hardresetu in to brez GPS-gatea !


*Typhoon_3500_Z3ASUPWWETYR23.rar
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Vse je možno in nikoli nisem trdil da kloni ne bojo delali. Edino kar sigurno trdim in vem je da moj mio168 niti pi 10-kratnem hard resetu ne najde gps sprejemnika brez gps gateja.