Pomoč pri odmašitvi tuš kabine

rokkk

Zelenc'
12. avg 2010
2
0
1
Pozdravljeni, pišem v upanju da najdemo skupno rešitev, v kopalnici imamo zamašen odtok tuš kabine in sicer, tamala se je med tuširanjem igrala z zamaškom od šampona. Nekako ga je uspelo pogoltniti v odtok (to sem opazil šele ko sem se hotel stuširat). Odmašit sem probal z zajlo dolgo 3m, sicer pridem do nečesa upam da zamaška a ga ne morem potegniti ven ker se je očitno nekje zataknil, je globoko 2m+.
Probal sem tudi z čistili za odmaševanje odtokov, a nič ni pomagalo. Ko mi je bilo vsega dovolj, sem z zajlo probal na silo in sedaj izpod tuš kabine teče voda, očitno sem snel ali preluknjal plastično cev, silikon pod kabino pa popustil, rezultat je poplava vsakič ko odprem vodo. Zanima me ali je mogoče, da to sam kako rešim? Tuš kabina je fixirana povsod s silikonom. Ne bi rad da vodovodar razštema kopalnico ko smo lih z dopusta pa brez dnarja.
jezen.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Cev ne boš zmogel kar nastaviti nazaj, če je tuš kabina, predvsem kad spodaj, fiksirana samo s silikonom imaš še srečo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
dej poklič kakega vodovodarja, to da poznam dobrega je samo slučajnost, pa preveri kaj se da. če se mora razdirat, si hitro lahko še na večji škodi. na koncu boš pa vesel, če odmašite. ker če to ne bo šlo, potem je šele sranje
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
U tale z zamaškom je huda, ker je ni stvari, da bi to spravila ven, samo razdiranje vsaj do prvega sifona !

Pa čim prej se loti, vsekakor preden ti ta spodnji sosed pride in ti pove, da mu namakaš stene ....
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
OK samo par retoričnih vrašanj

- kako za vraga si mislil zamašek z zajlo nazaj VEN potegnit
confused-1.gif


- zakaj nimaš mrežice oz sčitnika odtoka?? slej ko prej zi kaj noter odplakne, sploh ob malih otrocih

Dokler zamašek še ni bil zagozden, bi ga ven lahko potegnil - S SESALCEM
zmaga.gif
brez heca, z unim vodnim seveda
 

rokkk

Zelenc'
12. avg 2010
2
0
1
zajla ima na koncu kakor en kavelj, sem probal da bi ga zahaklal. Ni šlo pa sem ga porinil naprej kolker je šlo. Ja s sesalcem ne bi šlo, ker nimamo vodnega, pa še odtok je čudno spelan (živimo v najemu v hiši) in je lastnik delal vse sam, odtok je peljan v steno, kjer se združi z njegovim odtokom in nato v greznico, ni direkt navpično zato je še toliko večji problem. Ve kdo okvirno kje se gibljejo cene pri vodovodarjih za takšna dela?
 

xcape

Pripravnik
14. feb 2009
320
0
16
Glede na to, da ti voda teče izpod kabine imaš zagotovo montažno kabino oziroma montažno kad. Zagotovo imaš kje kašen pokrov (na kadi) da ga lahko snameš ravno v takšnih primerih ko ti začne točit oziroma se ti sname kakšna cev. Če bi imel vgradno (kad) nebi mogel sneti cevi.
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Citat:
Uporabnik xcape pravi:
Glede na to, da ti voda teče izpod kabine imaš zagotovo montažno kabino oziroma montažno kad. Zagotovo imaš kje kašen pokrov (na kadi) da ga lahko snameš ravno v takšnih primerih ko ti začne točit oziroma se ti sname kakšna cev. Če bi imel vgradno (kad) nebi mogel sneti cevi.

zakaj je nebi mogel sneti? Pri montaži vgradne tuš kabine, se ne zalije komplet podna. Tuš kabino in odtoke se zmontira in vse postavi na lepilo oz malto, potem pa obleče v keramiko. Odtok ima vseeno prostor in če si preveč grob z odtokom ga komot odtrgaš, še posebej če je narjeno bolj "po domače"
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
U tale z zamaškom je huda, ker je ni stvari, da bi to spravila ven, samo razdiranje vsaj do prvega sifona !

Sicer odvisi od vrste plastike, ampak se BP da zamašku tudi pomagat da se na hitro "razgradi"!
evil.gif
 

xcape

Pripravnik
14. feb 2009
320
0
16
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
Citat:
Uporabnik xcape pravi:
Glede na to, da ti voda teče izpod kabine imaš zagotovo montažno kabino oziroma montažno kad. Zagotovo imaš kje kašen pokrov (na kadi) da ga lahko snameš ravno v takšnih primerih ko ti začne točit oziroma se ti sname kakšna cev. Če bi imel vgradno (kad) nebi mogel sneti cevi.

zakaj je nebi mogel sneti? Pri montaži vgradne tuš kabine, se ne zalije komplet podna. Tuš kabino in odtoke se zmontira in vse postavi na lepilo oz malto, potem pa obleče v keramiko. Odtok ima vseeno prostor in če si preveč grob z odtokom ga komot odtrgaš, še posebej če je narjeno bolj "po domače"

glede na to, da sem zasledil, da mu tudi pod kabino ven teče in je silikon popustil zagotovo nima vgradne (prilepljene kadi).