Pomoč/Nasvet/Sodelovanje pri obnovitvi Tomosa Avt

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Odločil sem se oživeti en star moped, za čim manj denarja. Se pravi oldy na budžet cut-u. Kupil sem preko bolhe za 40 eur tole:








Kupil sem ga zato, ker ima račun in ga lahko kasneje tudi registriram.

Budžet sem si dal 120-150 eur

Do sedaj sem ga pokuril 40 Eur

Stroški ki jih predvidevam so:
Barvanje 15 eur
Nalepke 5 eur
_____________
Skupaj 60 eur

Se pravi sem trenutno na cca polovici budžeta.

Potrebno je pa še urediti:

Bat
Cilinder
Uplinjač,
Pokrov elektrike... (da se pelje)
Novo zračnico
Stikalo
Ročke in stopalke

Dele bom iskal čim ceneje preko bolhe, forumov, kosovcih, prijateljih... inp

Vem da sem še daleč od končnega projekta, ampak ga želim v roku 2-3 mesecev registrirati.

Tako da če mi želiš pomagati, bom cenil. Najprej se mi porajajo vprašanja:

Kater cilinder je pravilen?
Kateri bat?
Kateri uplinjač?

Če ima pa kdo kaj robe doma pa naj mi le piše pod privat. Vsaka pomoč je dobrodošla. Jutri ga ščitim v nulo in dam gor še nekaj slik. Slike bom dal tudi ko bom ga pobarval, bo kmalu.

Hvala vnaprej
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Seveda je bolha cenejša, Samo če ga boš rihtal zase ga zrihtaj orng. Vsaj motorne dele kupi nove.
Se spomnim kolk smo včasih prešraufali mopede, dele smo dobili iz vseh vetrov...
Če bi imel današnjo pamet........ oh ja.....
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Danes sem ga razstavil in ga sčistil vse umazanije:
Befrore:

After:



Čez teden ne bom imel časa, bom pa naslednji vikend ga prebarval.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Ta vikend je bilo barvanje, sem se uštel pri barvi. ni bilo 15 eur ampak 45, ker sem želel rdeča platišča. Črna rdeča kombinacija se mi je zdela najboljša.



 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Rezervoar si pogledal s svetilko, da ni noter rje...? Če je, vrzi noter eno verigo, pa par deci nafte. Pa fajn speri. Vidim, da nisi odprtine za bencin zaprl s selotejpom... Na Motosvetu je bila ena diskusija, ko je eden kar naprej imel probleme s Harleyem, kar naprej ugašal in cukal... Parkrat očistil uplinjač, pa še kar ni bilo v redu. Na koncu je ugotovil, da mu je mojster pri lakiranju malo šprickita spravil v rezervoar... Ni zaščitil odprtine... Vsekakor pa daj vmes en bencinfilter, ziher je ziher.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Rezervoar si pogledal s svetilko, da ni noter rje...? Če je, vrzi noter eno verigo, pa par deci nafte. Pa fajn speri. Vidim, da nisi odprtine za bencin zaprl s selotejpom... Na Motosvetu je bila ena diskusija, ko je eden kar naprej imel probleme s Harleyem, kar naprej ugašal in cukal... Parkrat očistil uplinjač, pa še kar ni bilo v redu. Na koncu je ugotovil, da mu je mojster pri lakiranju malo šprickita spravil v rezervoar... Ni zaščitil odprtine... Vsekakor pa daj vmes en bencinfilter, ziher je ziher.
Da je malce rjav sem opazil že ko sem snel pipco ampak ni težav, imam zadeve in načine kako očediti to tako da ne bo težav. Pri barvanju sem dal notri zmečkano vrečko tako da ni letelo nič v kestel.
Rad bo v naslednjem tednu ga dal skupaj brez agregata potem pa čez 14 dni začnem dajati skupaj še pogon. Pridejo slike ko bo sestavljen brez agregata. Pri agregatu se bo pa začelo "kompliciranje".
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
OOOO hud projekt, bom spremljal.. Jaz sem ravno tako prejsni teden kupil frčeka za 35eur.. Tudi jaz imam račun, kupljen je od prvega lastnika, bom ravno tako registriral, ko bo obnovljen
smile-1.gif


Moj je pa takle
smile-1.gif


 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
zadnje platišče in pleh sta že pobarvana, samo ne še suha, zato jih ni še gor. Tisto bom lahko tudi jutri gor dal.

Vprašanje: Žica zadnje luči, ni nobenega kanala pod strehico zadaj, kje se
napelje*?

Se je pa začel nov problem:

Agregat:


Po prvem pregledu manjka:
Bat, obročki, uplinjač, kpl elektrika, magnet, pokrov magneta.

Ouch
frown-1.gif


Se komu valjajo doma pa ne rabi
wink-1.gif
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Žica gre pod streh das gor) potem pa skozi luknjo v sredici ven in nazaj v luč. Upam da razume s. Pokrov magneta bi imel skoraj sigurno ampak vprašanje kdaj se bom spomnil pogledati ker je to pri fotru se..
 
Nazadnje urejeno:

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Pa preden boš skupaj dajal cilinder, popravi malo navoje na stojnih vijakih.

Sicer je slika slaba, samo tudi navoji zgledajo mal slabši.

Jaz bi šel preko z rezalnikom navojev, seveda isti navoj kot obstoječi.

Pa manjka ti tudi feder med kurblom in zobnikom, pa dva pokrovčka.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
Citat:
Uporabnik astra_boy pravi:
Kakšen je pa postopek registracije?

Mene pa zanima ker mam kupljenega Tomos Racing......3ji lastnik.....kupil sem od drugega lastnika (kolega) brez pogodbe......račun ima ČE pa prvi lastnik....

Imam pa papirje (homologo kartonček z VIN)

A je račun must have......al je kartonček zadost???