Pomoč Cerknici ob poplavah

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ker na netu nikjer ne najdem tega članka, ne morem navesti vira, je bila pa novica v današnjem Dnevniku (11.11.2014):

EJGA, GORENJCI PRIDEJO POMAGAT

Skupina Ejga za lepše Jesenice, ki jo vodi dr. Ahmed Pašiæ, se je odločila za pomoč poplavljenim v povsem konkretni obliki. Do petka bodo v Hiši sreče zbirali razvlažilnike in hrano za prebivalce Cerknice. Pa tudi denar za nakup tega. "En razvlažilnik lahko izčrpa do 12 litrov vode na dan. V trgovini stanejo od 150 do 200 evrov, vzeli bomo tako nove kot tudi rabljene. Lahko jih tudi posodite Cerkničanom. Ko bo vsega konec, jih bomo pripeljali nazaj," poziva Pašiæ.
Gorenjci se bodo v Cerknico odpravili v soboto, zbor je ob osmi uri na parkirišču pred upravno enoto Jesenice. "Ko bomo oddali pomoč, bomo ostali tam do večera in pomagali pri čiščenju ter odstranjevanju vode oziroma blata. Z drugimi besedami, dobrodošli so prostovoljci, ki bi bili soboto podariti Cerkničanom. Pa če nas bo samo za en avto, je vredno truda, " je dodal Pašiæ.

Lokacija zbirališča: UE Jesenice

.......................................................................................................................................................................................................................................

Če odmislimo vsa levo-desno-sredinska prepucavanja, pa če odmislimo, kdo je pobudnik akcije (recimo, da nacionalizem ne spada v to temo), me zanima, če bi bil kdo pripravljen sodelovat ?

In ne, nisem iz Jesenic. Ne, voda nam ni zalila hiše (razen par litrov podtalnice). In ne, ne pobiram provizije. Še kako vprašanje?
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
To je za tiste, ki nimamo (jo) FB profila.
Oz. za tiste, ki smo ga davnega leta imeli, zdaj ne več ...
evil.gif


Hvala anyway ...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.703
113
blizu močvirne prestolnice
O tej " humanitarni " organizaciji je bilo že kar nekaj povedanega, ko so novinarji začeli brskati je bilo z njihove strani kar nekaj hude krvi.
 
Nazadnje uredil moderator:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
O tej " humanitarni " organizaciji je bilo že kar nekaj povedanega, ko so novinarji začeli brskati je bilo z njihove strani kar nekaj hude krvi.
Nekaj podobnega se govori o Karitasu. Da Rdečega križa sploh ne omenjam.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Ok...ignorirajmo vse in pustmo da se utopijo tm dol...
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ja, najboljš.

RK je za en k.
Karitas je za en k.
Unicef je za en k.
Younameit je za en k.

(ok, nekaj je res)

...samo, da so izgovori. Ne vem, kaj ima fizična pomoč pri poplavah veze z "resnostjo" organizacije ??? Jaz ne vem.

Vsi bi vsem pomagali. Ampak ne danes. Ne jutri. Enkrat, nekoč ...

p.s. tole je bolj splošno napisano, saj nikjer ne piše, da morate pomagat .... ampak potem se vsaj izogibajte komentarjev (a ne, 4 x 8?)
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
no, no, o rdecem krizu je bilo dosti afer, karitas pa niti ene spodobne.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.530
2.386
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
no, no, o rdecem krizu je bilo dosti afer, karitas pa niti ene spodobne.

Moja soseda ima do stropa polno garažo cunj in hrane, dela pa na karitasu.

Pa ziher nima doma skladišča za une...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
no, no, o rdecem krizu je bilo dosti afer, karitas pa niti ene spodobne.

Moja soseda ima do stropa polno garažo cunj in hrane, dela pa na karitasu.

Pa ziher nima doma skladišča za une...
A bi nehal proti cerkvi in njihovimi tolč? Samo že Zvon omeni, pa bom res hud....
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
ksz...
Ali ne bi bilo lepše, če bi namesto pljuvanja nekdo napisal:
" Super. Ta poteza mi je všeč. V soboto imam čas in bom šel pomagat v Cerknico. Mislim, da imam nekaj za reševanje primerne opreme."
Ne pa da se stalni gostje pljuvalnega kotička hitro angažirajo.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Lepa gesta, ampak tile trgovinski razvlažilniki so žal bolj blažev žegen. Učinkovite zadeve se začnejo pri tisočaku...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Yeah right... Sosed z "industrijskim" sušilnikom v novogradnji je bil čisto navdušen, kako mu iz sten potegne 15 litrov vode na dan. In potem sem ga prizemljil z navadno prenosno klimo naštimano na najnižjo temperaturo (izpih toplega zraka direktno nazaj v prostor). Je bilo treba zjutraj in zvečer odliti 20 litrski hobok...
 

linuxdady

Zelenc'
15. nov 2014
2
0
1
Mi nismo organizacija, pač pa civilna iniciativa. Povedanega je bilo res kar nekaj, naš idejni vodja dr. Ahmed Pašiæ je na primer prejel posebno priznanje Mladinskega sveta Slovenije pod pokroviteljstvom predsednika republike.

Kljub temu je bilo o nas še vedno povedanega premalo. V vseh slovenskih krajih so ljudje, ki bi bili pripravljeni delovati na enak način, kot jih rešujemo mi:
Zaznamo problem in če smo mu kos sami, ga tudi odstranimo sami. Če je zalogaj prevelik, pokličemo na pomoč javnost in nikoli ne naletimo na gluha ušesa.
Zanemarjeno, zarjavelo ograjo očistimo in prebarvamo.
Za pomoči potrebne se najprej pozanimamo, česa najbolj primanjkuje. Poprosimo ljudi, ki lahko kaj od najbolj potrebnega pogrešajo, naj to odstopijo tistim, ki so v stiski. Organiziramo neposreden prevoz prostovoljcev in pomoči na ogrožena območja.

To je vse. Do naslednjič.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
A lahko prosim moderator vsem, ki so temo zasuli z bullshitom (torej vsem, kar se ne nananša na grem/ne grem/ bom prinesel/... Podeli po par dni počitka. V poduk, recimo temu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Yeah right... Sosed z "industrijskim" sušilnikom v novogradnji je bil čisto navdušen, kako mu iz sten potegne 15 litrov vode na dan. In potem sem ga prizemljil z navadno prenosno klimo naštimano na najnižjo temperaturo (izpih toplega zraka direktno nazaj v prostor). Je bilo treba zjutraj in zvečer odliti 20 litrski hobok...

saj razvlaževalec je prenosna klima :D samo ma vroč izpuh preko hladnih reber speljan.