Polnjenje klime Celje Clio IV

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Morda kdo ve ,je kje v okolici Celja,Žalec,Velenje.... kakšna akcija za polnjenje klimatske naprave ?

Deluje ,pa bi preventivno osvežil - morda dodal plin in olje.

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Clio 2014 , to je sigurno navaden plin.. Cena je kar ok , če bi šel kaj proti Mariboru pa spotoma uredil..Extra hoditi že ni več neke računice.
Moram vprašati koliko je kaj na AMZS ?
lp
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Lej kr neki, a hladilnik tudi polnis na dve leti? Pusti in nedrkaj dokler dela. Danes fila to vsak privatnik s koncanimi 6. razredi osnovne sole in pri tem naredi vec skode kot koristi. Smo trije pred leti pri enemu online majstru polnili klime in vsakmu je sel kompresor ali hladilnik v roku enega tedna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in Hanzi

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Lej kr neki, a hladilnik tudi polnis na dve leti? Pusti in nedrkaj dokler dela. Danes fila to vsak privatnik s koncanimi 6. razredi osnovne sole in pri tem naredi vec skode kot koristi. Smo trije pred leti pri enemu online majstru polnili klime in vsakmu je sel kompresor ali hladilnik v roku enega tedna.
ker je imel poceni plin iz Bosne, zato.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Ce dosti hladi ne diraj. Js na 20 let stari vw bori nisem nikoli napolnil klime in je se vedno dobro hladila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ja ja pri starih plinih je mogoče.

Pri novih pa gre to pa pa po 3 letih.

Ravno polnil Golfa je še hladil ampak plina je bilo pa še samo 210 g notri od 500 g.

In samo za intermezzo, danes kompresor stalno leti in samo ventil vklopi krog ali pa ga izklopi, včasih pa je bila jermenica ki je vklopila kompresor, drugače je pa miroval.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Umetnost najbrž ni, kako pa je instalacija "vesela" ko jo obremenis z vakuumom (prej pa stalno s tlakom) je pa drugo vprašanje.
In kak bi ti drugače polno klimo kot, da najprej zvakumiraš? Pisno prošnjo bi obstoječemu plinu priporočeno poslal naj gre sam ven al kak?
Inštalacija je delana za tak postopek. Vsaka jebena naprava za klime polnit najprej cukne plin ven in naredi vakum. Oziroma dokler je pritisk v sistemu niti ne pusti polnit.
Dajte se raje ne oglašat, če nimate pojma kak se zadeve delajo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
luka51
Daj mi povej zakaj bi polnil klimo, če je pa klima polna in dela?
Zato ker te denar žuli v denarnici? Da se spustim na tvoj nivo.
Instalacija (sploh pa v zadnjem času) je delana predvsem tako da ima šibke člene, ki ti hitro lahko povzročajo stroške v višini kakšnega vijoličnega in več.
In ta šibek člen se z nepotrebnim vakumirabjem lahko še predčasno pojavi.
Lastnik mojega prejšnjega avta je zmetal zadnja leta lastništva vsako leto vijoličnega ali več v servisiranje klime.
Prvo leto lastništva avta tudi jaz. Ampak jaz imam zdaj mir že nekaj let. Ker sem očitno odpravil vzrok (pravzaprav mehanik) ki je povzročal stroške.
Daj mi povej kako preprečiti propad alu cevi na mestu objemke?
Ker ta poškodba je precej pogosta. Poleg kakšnih hladilnikov ki so narejeni iz folije in montirani na precej "obremenjene" nezaščitene dele avtomobila.
Ne vem pa še kako je z življenjsko dobo kompresorja.
Pa recimo da sploh ni pomembna znamka avtomobila. Me zanima katera znamka ima še narejeno klimatsko napravo ki preživi bistveno več kot 5 let brez nekega puščanja.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Zakaj bi jo polnil če dela? Iz lubega mira ziher ne.
So pa posegi na avtu kjer je treba klimo spraznit. To ko pa gori pišeš nima nobene veze z vakumiranjem. Ampak je v uporab ****** recikliran alu. Ko je klima sistem ood tlakom so sile večje kot takrat ko vakumiraš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Vprašaj avtorja zakaj bi jo polnil če dela.

Ja, samo včasih je pomembno kakšna sila deluje na material, celo samo njena smer je lahko že odločilna.
Primer. Prazni plastenki ne moreš še dodatno enostavno povečati volumna (s tlakom...) Lahko pa ga z lahkoto zmanjšaš. Ali s stiskom od zunaj ali "vakumiranjem" od znotraj.
Zakaj pa cev spusti na objemki drugje pa ne? A drugje pa ni recikliran material?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony