Polnjenje akumulatorjev

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Torej, se lahko fila te akumulatorje od motorjev ( Yamaha R6 ) ali ne?

Ker imam akumulator zelo slab že,vendar načeloma ga bi spomladi menjal ker se mi zdi da ga je škoda za cez zimo. Vmes bom itak motor parkrat prizgal,v skrajni sili ga lahko tudi na kable,jeba je edino zmer zic odmontirat, zato me zanima ce se lahko dolije enako kot v avtomobilske ali ne oz. polni tudi?

Se med samo vožnjo akumulator sam dosti nafila,ali je polnilec bolj pametna odločitev?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
V motorski akumulator NE nalivaj destilirane vode (jaz sem bil pametnjakovič in sem tako enega zajebal). Če boš že dolival, moraš doliti kislino (ne vem kakšno koncentracijo). Polniš ga lahko, pazi le na to, da tok ne bo prevelik.
Za akumulator je najbolje imeti ohranjevalnik napetosti, pametno je odklopiti minus kabel, jaz pa sem ponavadi vsakih par tednov prižgal motor in ga segrel do delovne temperature in pri starejših motorjih težav z akumulatorjem ni bilo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
kolk pa kej koštajo te ohranjevalniki napetosti ?
Sicer en polnilec imam doma ki mislm da je za avtomobile,ampak verjetno lahko tudi tega od motorja polnim.

Škoda ker motorji nimajo kakšne "bližnjice" do akumulatorja, da nebi bilo treba odmontirati sedeža da prides z boosterjem ali polnilcem do akumulatorja.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Tukaj je še eden samo ta je za kapacitete do 50Ah, zgornji pa do 120Ah tako, da je zgornji bolj uporaben. Ne vem pa kolikšne so razlike v kvaliteti teh polnilcev!
confused-1.gif

Mogoče kdo?
sprasujem se.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
CTEK je prava stvar. Dokler ga nisem našel je bilo kar nekaj problemov na vseh koncih. 3600 je uporaben tako za male AKU v motorjih kot tja do 100Ah. Za večje pa 7200 in ni nikoli pozimi problema, sploh če gre za kake stroje, ki precej stojijo.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
V motorski akumulator NE nalivaj destilirane vode (jaz sem bil pametnjakovič in sem tako enega zajebal).

Zakaj že?
17758-icon_confused.gif

confused-1.gif
Ne vem, to mi je povedala prijazna gospodična iz podjetja, kjer prodajajo akumulatorje. Omenila je tudi, da je to ena najbolj pogostih napak, ki jih naredimo lastniki motorjev. Mogoče je to zato, ker so to zaprti akumulatorji brez vzdrževanja. Ko kupiš nov akumulator dobiš kislino ločeno in jo naliješ v akumulator ter počakaš, da se akumulator formira. Ponavadi ga niti ni potrebno dodatno polniti.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
No, potem ti lahko mirne duše odgovorim, da je gospa mlatila prazno slamo. Akumulatorji za motorje so bolj ali manj identični tistim za osebna vozila, le manjši so. Destilirano vodo se lahko doliva, seveda pa ne gre pretiravati (torej npr. če manjka polovica elektrolita je treba doliti elektrolit in ne vode), ker jo na ta način preobremeniš ...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.711
142
63
mogoče so to z gelom filani akumulatorji. Ka pa vem, morda zard nagibov pa to. Navaden elektrolit bi stekel ven.

lp
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ni gel, je kislina + voda. Meni ne deluje nič posebnega. Sem letos kupil nov akumulator in sem ga formiral, ker dobiš kislino ločeno in jo naliješ v akumulator.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Klemo je že pametno dati dol preden ga polniš a ne. Tako je tudi v navodilih.
Pa saj to je preprosto a ne.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
ksz.
če ga polniš v motorju, je vsaj kleme dobro odklopit verjetno... čeprav, polnilniki ne bi smeli škodovati elektroniki

demontiral iz nagibalnika, napolnil, in shranil na omaro v stanovanju...
tukaj počaka ponovno vgradnjo...

motor na stojalu, jaz pa žalosten gledam sonček
smile-1.gif
in čakam pomlad ...