Polnjeni žepki a'la C152SLO

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hi

Jaz sem čisti amater in ne sežem niti do kolen šefu »alterjeve« kuhinje g.CBBju, ampak vseeno bi zaupal recept za pripravo okusnih in zelo preprostih in tudi poceni polnjenih žepkov.

Kaj potrebujemo:

- rolica listnatega testa (valjano na 1 mm)
- ½ kg mletega mesa (govedina ali kralj živali)
- 2 stroka česna
- Paradižnikova omaka z baziliko
- 10 dag sira (edamec …)
- 1 jajce
- Vegeta
- Sol
- Poper
- Origano
- Mediteranske začimbe


Priprava mase:

Mleto meso odložimo v posodo, dodamo 2 žlički vegete, po okusu solimo, popopramo, stisnemo 2 stroka česna, dodamo origano, mediteranske začimbe. Dobro premešamo, da se sestavimo »vsedejo« v meso. Na koncu vmešamo v maso še celo jajce in zopet dobro premešamo. Pustimo 5 minut.

</a>

V tem času listnato testo razrežemo na recimo 8 enakomernih delov. Zgornjo tretjino vsakega listnatega testa namažemo z paradižnikovo omako z baziliko. Nanjo z žličko dodamo meso, vendar ne pretiravamo, ker bomo drugače imeli problem z zvijanjem testa v žepke. Po mesu naribamo še nekaj sira in vse skupaj zvijemo v rolice. Rolice na robovih z vilicami stisnemo skupaj, da nam masa med pečenjem ne uide iz žepkov. Žepke postavimo v pekač,katerega dno pokriva peki papir.

</a>

Vse skupaj postavimo v ogreto pečico in pečemo na temperaturi 160 stopinj dobrih 15 minut, če imamo ventilatorsko pečico, drugače malo dlje. Če barva testa še ni prava, pustimo seveda malo dlje. Z temperaturo pečice ne pretiravamo, ker drugače dobi testo čuden okus.

Žepke lahko ponudimo skupaj s sezonsko solato.

</a>

</a>

Vredno je probati, ker je res dobro
cheer.gif


To je to, pa dober tek.
 
Nazadnje urejeno:

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Pa kaj mesa nič prej ne prepražiš? 15 min se mi zdi malo malo za pečenje, glede na to, da se recimo mesni burek peče cca. 3/4 ure
redface-1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ja Grisbi, tiskarska napaka ... 25 minut je prav, ampak ne morem več popravit ... neka čudna napaka se pojavi, ko želim spremeniti.