Poliranje vozila pred popravilom poškodb toče?

Tazzz

Pripravnik
12. sep 2007
47
0
6
Zanima me, ali je OK če spoliram vozilo še preden ga peljem na (hladno) popravilo poškodb toče?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Če bodo vdrtine vlekli ven je bolje, da ni spoliran, ker tisto lepilo, ki ga prilepijo na vdrtino slabše prime. Meni so popravljali pred kratkim ne vem pa kako so se lotili zadeve. Popravilo je bilo narejeno na hladni način. Od popravila ni nobenih sledi in je popravljeno v nulo. V dežju se pa vidi kje so popravljali, ker je tam površina zgleda, da malo mastna, ker se na teh mestih nabirajo vodne kaplice v pasovih 2x5cm.
Tudi zato je bolje da ga spoliraš kasneje, da ga še dobro "razmastiš".
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Če bodo vdrtine vlekli ven je bolje, da ni spoliran, ker tisto lepilo, ki ga prilepijo na vdrtino slabše prime. Meni so popravljali pred kratkim ne vem pa kako so se lotili zadeve. Popravilo je bilo narejeno na hladni način. Od popravila ni nobenih sledi in je popravljeno v nulo. V dežju se pa vidi kje so popravljali, ker je tam površina zgleda, da malo mastna, ker se na teh mestih nabirajo vodne kaplice v pasovih 2x5cm.

Tudi zato je bolje da ga spoliraš kasneje, da ga še dobro "razmastiš".

kdo ti ga je popravljal? koliko si placal?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Peljal sem ga na Hyundai servis pri Škofji Loki, vendar tega oni ne popravljajo, ker je to precej delikatna zadeva. Oni v ločenem prostoru pripravijo avto nato pridejo "stručkoti" s svojim orodjem ter posebnimi reflektorji.
Plačala je zavarovalnica, streha in malo po boku je prišlo 560€.