Policisti, ta mladi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Bi še jaz povprašal, v čem je hakeljc.

Ob 2.30 zjutraj se peljemo domov. Kolega pelje, jaz in moja zadaj sediva.
Ustavijo nas z lučkami, smo umaknjeni 5m od ceste pri ločevalnih kontejnerjih.

Prva stvar vozniku - kam pa greste? Odgovori, da domov, še 1km naprej. Potem mu da dokumente. Začne policaj malo z glasnejšim tonom - kam pa greste, če pa imate naslov čisto drugje?
Mu odgovori, da je tam njegov naslov in da trenutno živi v podnajemu. Mu sika ene par min, da mora uredit začasno bivališče itd.

Nato nama zadaj pobere dokumente drug policaj. Tretji se je pa okol avta sukal in nonstop z baterijo svetil noter.

Kolegu rečejo, naj pokaže obvezno opremo. Prva pomoč 2 meseca čez rok. Se usede nazaj v avto.
Pride policaj ponovno k oknu in standard vprašanje -.je bilo kaj alkota? 2-3 deci vina. Gre pihat. 0,25, pa še 0,05 tolerance, tako, da je bilo ok.

Se kolega usede nazaj v avto in potem čakamo - pazi to - 17min. Sedimo v avtu kot kreteni ob pol treh zjutraj, uni trije kekci pa zadaj, seveda se je nonstop modro bliskalo, da mi je že glava utripala.

Sem bil tik pred tem, da vstanem iz avta in jih grem povprašat po zdravju, pa me je moja ustavla. Sem se pa potem tudi sam spomnil, da so po vsej verjetnosti ravno to čakali. Ker kot mi je znano, se lahko faše kazen, če izstopiš iz avta, brez, da te pokliče.

Je možno, da so testirali živce, ali dejansko 17min traja, da naredijo zapisnik ipd?
Kazen je pa bila 100eur za pretečeno prvo pomoč - polovička 50. Revež nič drugega ni našel.
Internet mu je crkaval, ko je preverjal, če je avto ukraden in če je za šoferjem razpisana tiralica. Pa še malček počasi tipka, pa je 17 minut še kratko čakanje. Ob 2;30 pošteni ljudje spijo in se ne preganjajo po cestah. Skrajno sumljivo. :fredi:
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Bi še jaz povprašal, v čem je hakeljc.

Ob 2.30 zjutraj se peljemo domov. Kolega pelje, jaz in moja zadaj sediva.
Ustavijo nas z lučkami, smo umaknjeni 5m od ceste pri ločevalnih kontejnerjih.

Prva stvar vozniku - kam pa greste? Odgovori, da domov, še 1km naprej. Potem mu da dokumente. Začne policaj malo z glasnejšim tonom - kam pa greste, če pa imate naslov čisto drugje?
Mu odgovori, da je tam njegov naslov in da trenutno živi v podnajemu. Mu sika ene par min, da mora uredit začasno bivališče itd.

Nato nama zadaj pobere dokumente drug policaj. Tretji se je pa okol avta sukal in nonstop z baterijo svetil noter.

Kolegu rečejo, naj pokaže obvezno opremo. Prva pomoč 2 meseca čez rok. Se usede nazaj v avto.
Pride policaj ponovno k oknu in standard vprašanje -.je bilo kaj alkota? 2-3 deci vina. Gre pihat. 0,25, pa še 0,05 tolerance, tako, da je bilo ok.

Se kolega usede nazaj v avto in potem čakamo - pazi to - 17min. Sedimo v avtu kot kreteni ob pol treh zjutraj, uni trije kekci pa zadaj, seveda se je nonstop modro bliskalo, da mi je že glava utripala.

Sem bil tik pred tem, da vstanem iz avta in jih grem povprašat po zdravju, pa me je moja ustavla. Sem se pa potem tudi sam spomnil, da so po vsej verjetnosti ravno to čakali. Ker kot mi je znano, se lahko faše kazen, če izstopiš iz avta, brez, da te pokliče.

Je možno, da so testirali živce, ali dejansko 17min traja, da naredijo zapisnik ipd?
Kazen je pa bila 100eur za pretečeno prvo pomoč - polovička 50. Revež nič drugega ni našel.
Obstaja tehnicna razlaga. Ce si malce falil uro ustavitve, je mozno da ste “padli” v cas ko se sinhronizirajo evidence (registrirana vozila, register prebuvalstva) kar traja 15 min. To bi pojasnilo 17 min cakanja - pac cakali da bodo v evidencah preverili dokumente.

Vprasanja so ob 2.30 ponoci smiselna. Kam greste? Domov, 1km naprej. V dokumentih pa naslov 30km stran. Opcij je vec. Ena od njih da vprasani laze. Policija je v sluzbi tudi zaradi preprecevanja kaznivih dejanj ne le zaradi prometa.

Sprasevat se da na bolj ali manj prijazen nacin. Nekateri ljudje so neotesani. Nekateri policisti so neotesani. Nimas kaj.

Cakanje zaradi evidenc IMHO
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hvala za pojasnilo.
Mi lahko še to poveš, če bi stopil iz avta in jih vprašal, čemu tako dolgo čakamo - je to kaznivo, bi to jemal kot grožnjo/oviranje postopka ipd?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
500 EUR, 5 pik za voznika
160 za potnika
3. točka 3. odstavka 101. člena ZPrCP:
3. modra svetilka in kratek zvočni znak s sireno: voznik, za katerim vozi policijsko vozilo, ki daje tak znak, mora postopno zmanjšati hitrost in ustaviti ob robu ali zunaj vozišča. Voznik in potniki ne smejo izstopiti iz oziroma z vozila, dokler jim policist tega ne dovoli;
(10) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 3. točke tretjega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.

(9) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 1., 2. ali 4. točke tretjega odstavka tega člena ter potnik, ki ravna v nasprotju z določbo 3. točke tretjega odstavka tega člena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Kamele0N

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Hvala za pojasnilo.
Mi lahko še to poveš, če bi stopil iz avta in jih vprašal, čemu tako dolgo čakamo - je to kaznivo, bi to jemal kot grožnjo/oviranje postopka ipd?
To je cista spekulacija kaj bi storil policist ki je vodil postopek z vami. Pravno podlago za ukrepanje pa ti je nalepil horhe zgoraj