Policisti, ta mladi

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
498
63
Kubanci bi morali zaprositi za azil, pa bi bil problem rešen. Za nekaj časa bi postali prosilci, potem bi se pa premislili in pokazali potne liste.

Ampak ne, v tej državi si kaznovan, če si pošten. Če si lopov, kriminalec, morilec, terorist ali levi politik, takim se pa mirno gleda skozi prste.
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Tudi možno.
Zdej ko ste tako lepo razlagali, kaj bi jim delali po drugih državah, če bi jih dobili brez dokumentov, lahko samo počakamo, če jih bodo tudi Italijani oglobili, tako kot so jih naši. Ker dokumentov sedaj nimajo. Pa da vidimo ali so Italijanski policaji kaj bolj humani od naših ali ne - ob enaki oziroma usklajeni zakonodaji.

Si pa po najboljši moči ne zman razlagat, zakaj tisim migrantom brez dokumentov z izmišljenimi imeni... ni bilo potrebno plačat kazni, (oni so vsaj denar imeli), A oni pa niso tujci - al jih policija smatra že za domače?

Italijanska policija ti bo domov poslala kopijo delovnega naloga policista, da bomo vedli, če so jih oglobili. Sem se z njimi tako zmenil. Upam, da ne zameriš.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Taka pravila imajo po vseh evropskih drzavah, zakonodaja je usklajena z evropsko in tu pac nismo unikum.

Ce pristavim loncek: so me dvakrat ustavili na autobahnu brez osebne izkaznice (naglica, nujno na pot in evo...), pa sem obakrat dobil opozorilo. Sem zelo vesel, da je zakonodaja poenotena, se pa mogoce praksa oz diskrecijske pravice policistov razlikujejo. Meni so preverili voznisko, prometno in verjetno se preverba, da nisem na kaksnem interpol/europol seznamu, potem pa srecno pot in 'naj se to ne zgodi vec, ker bom sicer placal 500 eur'.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kaj to pomeni:
Medtem Avstrija ohranja mejne kontrole na mejnih prehodih s Slovenijo, saj si jih je v Bruslju uspela maja podaljšati še za pol leta, torej do 11. novembra, čeprav gre za notranjo schengensko mejo. Mejo z Avstrijo lahko zato iz Slovenije prestopite samo z veljavnim osebnim dokumentom, potnim listom ali osebno izkaznico,
Torej zato ker je Avstrija uspela v Bruslju podalšat kontrole na svoji meji, je potreben za prestop osebni dokument.
Ali iz tega potem sledi, da če Avstrija nebi iz Bruslja dobila žegna za podaljšanje, smemo prestopit meje brez dokumenta?
In Italija tega žegna nima :)
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.486
3.120
113
Sj tam k čez kolpo skačejo jih tud noben ne pregleda. Šele potem v okolici Ljubljane.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Kaj to pomeni:

Torej zato ker je Avstrija uspela v Bruslju podalšat kontrole na svoji meji, je potreben za prestop osebni dokument.
Ali iz tega potem sledi, da če Avstrija nebi iz Bruslja dobila žegna za podaljšanje, smemo prestopit meje brez dokumenta?
In Italija tega žegna nima :)

Haha, saj ne vedo kaj pisejo
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
V Sentilju preglejujejo samo kake BIH pa ppdobne registracije. Je pa hecno, ko kolona avtomobilov stoji, desno se pa tovornjaki, ko lahko majo not 100 migrantov, peljejo brez vsakega pregleda.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
55
48
122
Apollo8 : prejsnji teden v lj. V lokal pride crnec, nekaj spije in poje ter gre svojo pot, ne da bi placal. Sel lastnik za njim, je rekel, da nima denarja. Se je poklicalo policijo, so prisli, decko ni imel niti osebnega dokumenta in ni hotel povedati kdo je. Patrulja ga je spustila, ker mu baje nic ne morejo, je pa policaj povedal, da so prejsnji teden ze parkrat imeli opravka z njim...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.389
1.009
113
Celje
Obišči stran
Tu ni problem da niso imeli dokumenta ampak to da so tujci in da so drzavno mejo prestopili brez dokumenta. In tu zakon zahteva da imas dokumente pri sebi ves cas. Torej ce jih nimas v vozilu s katerim te ustavijo oz v zepu potem si ze v prekrsku.

Ta halo se dela zato ker so kazen dobili vsi (od tu 14k eur). Ce bi policist naredil nekaj po svoje pa bi tu morda ce 14 dni brali kako je pes plavi po svoje odlocal in kubancev ni kaznoval. Taka pravila imajo po vseh evropskih drzavah, zakonodaja je usklajena z evropsko in tu pac nismo unikum.

Da ne boš mislil, da podjebavam, ampak me res zanima čist konkretno glede na to, da kot tujec moraš imeti papirje pri sebi zanima naslednje:

Pride k nam na dopust en "kitajc". Skoči v Portorožu v morje in čez 5 minut priplava do pomola in pripleza iz vode. Do njega pride policaj in zahteva dokumente. Dokumentov v kopalkah nima, ima jih pa x metrov in y minut stran. Kaj se zgodi? Se piše kazen?

Ker jaz se po tej logiki ne upam iz kopat recimo v Italiji, ker če prav razumem, mi lahko nekdo pribije 500€.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Apollo8 : prejsnji teden v lj. V lokal pride crnec, nekaj spije in poje ter gre svojo pot, ne da bi placal. Sel lastnik za njim, je rekel, da nima denarja. Se je poklicalo policijo, so prisli, decko ni imel niti osebnega dokumenta in ni hotel povedati kdo je. Patrulja ga je spustila, ker mu baje nic ne morejo, je pa policaj povedal, da so prejsnji teden ze parkrat imeli opravka z njim...
Zakaj bi pa jedel in pil v azilantski menzi ce pa lahko brezplacno v nobel restavraciji?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.305
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Izvleček iz članka:

Opozarjajo še, da morajo osebe pri sebi na podlagi zakonodaje vedno imeti dokumente za dokazovanje identitete.

Tole je seveda bullshit ozr. preveč dobesedno ozr. preozko razumljen zakon. V zakonu je določeno, da mora vsak državljan imeti osebno izkaznico vkolikor nima drugega indentifikacijskega dokumenta (potni list, vozniško dovoljenje).
Določeno je tudi, da mora ta dokumenta na zahtevo policista pokazati - ni pa nikjer določeno, da “na licu mesta” - ergo ali se ga dostavi na policijsko postajo ali pa se policija odpravi “na obisk” na dom.
A res mislijo, da bomo vsi vedno imeli osebne s sabo? Na kolo, v gozd sekat drva, na tek, na bazen ...

Smiselno enako bi moralo veljati za tujce - osebni dokument v hotelu. In ja - pri “kubancih” je sporen prestop meje brez dokumenta - ampak to bi moralo biti opaženo in oglobljeno na sami meji (ozr. tik po njej).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Shengenski sistem omogoča državam, da opravljajo "mejno kontrolo" kjerkoli v državi.

Nemčija na primer na Passau že vsaj dve leti izvaja "mejno kontrolo", ampak cca 15 km naprej po avtocesti in se to ne smatra enako kot Avstrija, ki jo dejansko opravlja na mejnih prehodih.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.744
6.349
113
Da ne boš mislil, da podjebavam, ampak me res zanima čist konkretno glede na to, da kot tujec moraš imeti papirje pri sebi zanima naslednje:

Pride k nam na dopust en "kitajc". Skoči v Portorožu v morje in čez 5 minut priplava do pomola in pripleza iz vode. Do njega pride policaj in zahteva dokumente. Dokumentov v kopalkah nima, ima jih pa x metrov in y minut stran. Kaj se zgodi? Se piše kazen?

Ker jaz se po tej logiki ne upam iz kopat recimo v Italiji, ker če prav razumem, mi lahko nekdo pribije 500€.
Ne vem kako je v italiji, pri nas bi kazen, ki bi jo dobil, ker nisi imel dokumenta pri sebi v kopalkah, padla. Moje osebno mnenje. Ce beres npr razlago zakona o osebni izkaznici imas not prav navedeno, da npr ni prekrsek ce nekdo nima osebnega dokumenta pri sebi, ko stojinpred svojo hiso itd... to so zivljenske situacije.

Ampak ti kubanci niso bili v kopalkah, prestopili so drzavno mejo in to brez dokumentov. Dokumente so imeli v sobi v italiji kot razumem.

Nima veze, sodisce je izreklo opomin, upam, da se bodo tudi slovenski drzavljani ob razlicnih kaznih zaceli sklicevati na nesorazmernost in podobno - pac enaki vatli za vse.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.744
6.349
113
Izvleček iz članka:



Tole je seveda bullshit ozr. preveč dobesedno ozr. preozko razumljen zakon. V zakonu je določeno, da mora vsak državljan imeti osebno izkaznico vkolikor nima drugega indentifikacijskega dokumenta (potni list, vozniško dovoljenje).
Določeno je tudi, da mora ta dokumenta na zahtevo policista pokazati - ni pa nikjer določeno, da “na licu mesta” - ergo ali se ga dostavi na policijsko postajo ali pa se policija odpravi “na obisk” na dom.
A res mislijo, da bomo vsi vedno imeli osebne s sabo? Na kolo, v gozd sekat drva, na tek, na bazen ...

Smiselno enako bi moralo veljati za tujce - osebni dokument v hotelu. In ja - pri “kubancih” je sporen prestop meje brez dokumenta - ampak to bi moralo biti opaženo in oglobljeno na sami meji (ozr. tik po njej).
Ne neumnosti pisat no.

Kot prvo - eno je prekrsek ce sploh nimas izdanega dokumenta. Drugo je ce ga nimas pri sebi.

Pri prestopu meje ti pa logika dela tezave. Nekdo nima dokumenta in ti pove da je prisel iz italije in da ga ima tam v hotelski sobi. Kako je prestopil mejo - z ali brez dokumenta? Seveda, razumem, lahko ga je po prestopu meje poslal nazaj s hitro posto.

Danes vsi pametni in iscete nacin da bi se nekoga, ki je pac krsil zakon (nad visino kazni se do danes nihce ni pritozeval ker so jo italijani (vecinoma) pac vedno placali (in ne gre za ultra super plesalce)), resilo kazni, jutri se boste pa cudili kako je nek manager, ki je zaj.ebal 300 delavcev, fasal samo dve leti pogojne... ja na enak nacin...tok casa se dlakocepi da na koncu noben ni vec nic kriv.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Ne vem kako je v italiji, pri nas bi kazen, ki bi jo dobil, ker nisi imel dokumenta pri sebi v kopalkah, padla. Moje osebno mnenje. Ce beres npr razlago zakona o osebni izkaznici imas not prav navedeno, da npr ni prekrsek ce nekdo nima osebnega dokumenta pri sebi, ko stojinpred svojo hiso itd... to so zivljenske situacije.

Ampak ti kubanci niso bili v kopalkah, prestopili so drzavno mejo in to brez dokumentov. Dokumente so imeli v sobi v italiji kot razumem.

Nima veze, sodisce je izreklo opomin, upam, da se bodo tudi slovenski drzavljani ob razlicnih kaznih zaceli sklicevati na nesorazmernost in podobno - pac enaki vatli za vse.

Sajze, osebno imam pri sebi samo ko sem v avtu, oziroma ko imam denarnico pri sebi. Se ko grem na bicikel, je nimam prakticno nikdar. Tam bi jo v primeru nesrece res potreboval.
A bi se zlizal s fotko osebne?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne vem če je kdo tule sploh izpostavil dejstvo: če si gost v hotelu, kampu itd, moraš osebni dokument pustiti na recepciji. Ponekod imajo prakso, da zadržijo osebni dokument samo enega iz skupine, ponekod pa kar vse.

Od vedno vem, da sem v prekršku, če sem pravkar nastanjen nekje v hotelu. Mislim da sem do sedaj samo nekajkrat izjemoma doživel, da so mi ob prijavi enostavno fotokopirali osebno in jo vrnili .

Nekaj podobnega se je zgodilo tu. Njihovi dokumenti niso bili v hotelskih sobah, ampak na recepciji.