Policist na njivi povozil pobeglega motorista

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Malo obrnimo na drugi stran pogleda:
Predstavljaj si da sta dva, ali trije pešci tvoji otroci, in jih ta nepridiprav povozi :zavijazocmi:
CLICK BITE
Ko sem nekoč tu na forumi POPOLNOMA enako napisal: Darvin, naravna selekcija, mi je pameten ALTER-aš omenil to, da bi motorista, izločena na osnovi dokazane darvinove teorije lahko bila moja otroka. ( da poenostavim)
Seveda sem mu odgovoril podobno kot ti. In ja bilo takoj skupinsko sranje po meni. ALTER sranje.
JA. SI prestavljaš, da bi v nesreči motorist zbil oba moja/katerekoli otroka, ki bi potem preživela svoje celo življenje na cevki. Ko lahko govorijo samo oči!
#gonzo. Res, premalo je takih kot sva mi dva!! Dokaz so tile štirje iz zgodbe.
OFF TOPIC. Na primorskem je en povzročil nesrečo, do smrt povozil enega. Oproščen. Naj bi ne videl prometa, ker je vozil z AD. SIC. Potem je le ta pokasiral in izgubil noge v Lj tam kod fužinama. In je bil največji revež in oh in bogi. Bilo tu na ALTER-ju, v zadnji 14 dneh.

ops. prepozno opazil, da se je skupini pridružil tudi #ales85. Smo že trije. Še vedno premalo! Uni so bili štirje!
ops. pa tale #turbobitch. smo že štirje. 4:4. Še vedno premalo!
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
bežanje smrtno nevarno za tega ki beži, raje kot bi ustavil. policaj nima nič pri tem, če je bežeči tele, njegova naloga je, da ga ustavi. in tako je edino prav.
Skrbi me, da imaš z takšnim razmišljanjem volilno pravico. Resno.
Bežanje in lovljenje sta vedno skupaj. Tako kot bežanje je tudi lovljenje smrtno nevarno - in bežanje je posledica lovljenja.

Praviš da je policajeva naloga da jih ustavi. No, če tako, potem je policaj slabo opravil svojo nalogo, saj pravi, da tistadva, ki ju je ustavljal sta mu ušla, zakaj pa tema dvema ni dal znaka da naj ustavita, a ni to njegova naloga? - pravi da je tadva pustil pri miru, kljub temu da sta bila na motorju brez čelade ponoči.
 
  • Haha
Reactions: Pepe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Bežanje in lovljenje sta vedno skupaj. Tako kot bežanje je tudi lovljenje smrtno nevarno - in bežanje je posledica lovljenja.

Praviš da je policajeva naloga da jih ustavi. No, če tako, potem je policaj slabo opravil svojo nalogo, saj pravi, da tistadva, ki ju je ustavljal sta mu ušla, zakaj pa tema dvema ni dal znaka da naj ustavita, a ni to njegova naloga? - pravi da je tadva pustil pri miru, kljub temu da sta bila na motorju brez čelade ponoči.
Ustavil ju ni, ker si ti oviral postopek dajanja znakov in ustavljanja.
Med postopkom je bilo ugotovljeno, drugače kot trdiš.
Ja, policaja sta prenehala zasledovati(!) ker je bila nesreča. Dobro veš, da policista NISTA kriva za nesrečo motoristov. Policista sta sledila, dajala znake naj se ustavita driga dva motoristoma. Ki sta zbežala! Daaaaaaaa!
Lovljenje je posledica bežanja. In ne obratno. Vsaj v normalnem, razvitem svetu. In seveda med pametnimi udeleženci v prometu.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
JA. SI prestavljaš, da bi v nesreči motorist zbil oba moja/katerekoli otroka, ki bi potem preživela svoje celo življenje na cevki. Ko lahko govorijo samo oči!
#gonzo. Res, premalo je takih kot sva mi dva!! Dokaz so tile štirje iz zgodbe.

Si ti predstavljaš, da bi policaj med lovom zbil tvoja dva otroka, ki bi potem preživela svoje celo življenje na cevki..., zato ker je moral nujno ujet nekega mulca brez čelade na motorju.

Ko policaj med lovom divja je ravno toliko nevarno, kot ko to počne motorist, in ni malo primerov, ko so policaji med lovom pristali v jarku, povzročili nesrečo...
Policajevih 100+ skozi naselje ni nič manj nevarno kot motoristovih, kvečjemu bolj, ker je motorist bolj okreten. Da pa bi policaju uspelo ulovit motorista mora pa vozit vsaj toliko hitro kot motorist ali več, sicer bi mu motorist ušel. No ponavadi da uide ali se skanta.
No, ali si predstavljaš , da ti policaj med lovom zbije tvoja otroka? Kaj boš pa na to rekel? Da je policaj samo opravljal svoje delo? al kaj drugega?
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
#mirsi, si predstavljaš kako bi bilo lepo, da bi tebe kdo 'zbil'?
Če bi policaj zbil mojega otraka bi rekel škoda, da ni bil #mirsi.
In ALTER(večina) bi bil rešen/srečen :)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
Med postopkom je bilo ugotovljeno, drugače kot trdiš.
Ja, policaja sta prenehala zasledovati(!) ker je bila nesreča. Dobro veš, da policista NISTA kriva za nesrečo motoristov. Policista sta sledila, dajala znake naj se ustavita driga dva motoristoma. Ki sta zbežala! Daaaaaaaa!
Lovljenje je posledica bežanja. In ne obratno. Vsaj v normalnem, razvitem svetu. In seveda med pametnimi udeleženci v prometu.
Policaj je rekel, da sta zasledovala druga dva motorista, temdvema pa nista dala znaka naj ustavita. Haha Če verjameš.
Torej 2x fail - policaj ni ujel tistega, ki ga je ustavljal, saj mu je ušel, tema dvema, pa ni dal znaka da ustavita, čeprav je zaznal prekršek.

Ali zajec beži zato, ker si ti začel tečt za njim, ker bi ga rad ujel, ali si ti začel tečt za njim zato ker on beži?
Bi rekel da tisti zadaj diktira tempo, ker zajec se bo ustavil, ko boš nehal tečt za njim - na varni razdalji seveda.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
#mirsi, si predstavljaš kako bi bilo lepo, da bi tebe kdo 'zbil'?
Če bi policaj zbil mojega otraka bi rekel škoda, da ni bil #mirsi.
In ALTER(večina) bi bil rešen/srečen :)
In če bi policaj med lovom zbil tvoja otroka bi alter rekel, da je policaj samo opravljal svojo službo, pa da je lovljenje mulca brez čelade na motorju (ki mu je na koncu itak ušel) pomembnejše.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
In če bi policaj med lovom zbil tvoja otroka bi alter rekel, da je policaj samo opravljal svojo službo, pa da je lovljenje mulca brez čelade na motorju (ki mu je na koncu itak ušel) pomembnejše.
Zato pa imamo v tej državi toliko problemov, ker ne vemo kaj je odgovornost. Mulca nista imela kaj bežati, PIKA. Za posledice, ki so se zgodile sta izključno odgovorna sama in noben policaj al pa če hočeš tisti, ki je vozil, ker oni, ki je sedel zadaj je moram nositi njegovo usodo.
Keri časi so to, da se skoz išče neka opravičila za stvari, ki so prepovedane. Nima veze policijska ura, vlada, nič. Zakon je že sto let isti in pravi, da ko te policaj ustavlja z roko, loparčkom, lučkami....se ustavi in sprejmi posledice. Kaj tu ni jasno enim :(
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
OFF TOPIC. Na primorskem je en povzročil nesrečo, do smrt povozil enega. Oproščen. Naj bi ne videl prometa, ker je vozil z AD. SIC. Potem je le ta pokasiral in izgubil noge v Lj tam kod fužinama. In je bil največji revež in oh in bogi. Bilo tu na ALTER-ju, v zadnji 14 dneh.

kaj je pokasiral? batine?

to je seveda primitivno, in je isti nivo kot tale bežoči.

nesreče v prometu se dogajajo, ljudje delajo napake, in če je sodno oproščen, je pač oproščen. Seveda bo v očeh žrtve vedno kriv ravno za smrtno kazen, ampak za to imamo sodišča, da se pa tkole pravico jemlje v svoje roke in se človeka pohabi je pa pač primitivizem.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
In če bi policaj med lovom zbil tvoja otroka bi alter rekel, da je policaj samo opravljal svojo službo, pa da je lovljenje mulca brez čelade na motorju (ki mu je na koncu itak ušel) pomembnejše.

seveda je policaj opravljal svoje delo. ampak bo vseeno odgovarjal za nesrečo s tretjo osebo, če jo je povzročil med lovom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Si predstavljaš, da je na motorju tvoj sin/hčerka? bi še tako govoril?
Seveda si, en tak norec je umoril mojo frendico.
Bil je seveda izpuščen, sonček zlati. Zdaj pa to njenim staršem razloži, da pa to res ni nč tacga a ne. Mater...

Zdaj pa si predstavljaj kako se počutimo vsi, ki smo jo imeli radi. J... se.
Moja deca takih bedarij ne bodo počela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
Keri časi so to, da se skoz išče neka opravičila za stvari, ki so prepovedane....
Ali je lov za motoristom brez čelade dovoljen?

glede na to, da pri lovu prihaja vedno do povečane nevarnosti za vse udeležene in naključne mimoidoče, in se lov pogosto konča z nesrečo, tudi smrtno.
Vožnja brez čelade, brez da je policija blizu je bolj varna kot policijski lov na motorista brez čelade.
In če je dovoljen, zakaj policaji nimajo toliko jajc, (pa ne samo v tem primeru), da bi rekli, smo ga lovili, bili smo mu za ritjo, potem pa se je skantal. ????
Vedno najdejo neka opravičila v smislu nismo ga lovili, smo samo zapeljali za njim, smo ga izgubili iz vida, priče pa trdijo da so vozili tik za njim (ne gre za ta primer ampak en drug), ali pravijo da mu niso dali znaka da ustavi (ta primer)...
 
  • Haha
Reactions: shift in Pepe

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ali je lov za motoristom brez čelade dovoljen?

glede na to, da pri lovu prihaja vedno do povečane nevarnosti za vse udeležene in naključne mimoidoče, in se lov pogosto konča z nesrečo, tudi smrtno.
Vožnja brez čelade, brez da je policija blizu je bolj varna kot policijski lov na motorista brez čelade.
In če je dovoljen, zakaj policaji nimajo toliko jajc, (pa ne samo v tem primeru), da bi rekli, smo ga lovili, bili smo mu za ritjo, potem pa se je skantal. ????
Vedno najdejo neka opravičila v smislu nismo ga lovili, smo samo zapeljali za njim, smo ga izgubili iz vida, priče pa trdijo da so vozili tik za njim (ne gre za ta primer ampak en drug), ali pravijo da mu niso dali znaka da ustavi (ta primer)...
Glej, če ne ustaviš in bežiš si sam odgovoren za posledice. Kam bi pa prišli če bomo enostavno rekli, ne lovimo motoristov če nimajo čelade, ker je prevelika nevarnost smrti. Karikiram, vsi mejni bodo pač dali dol čelado in potem spičli policaju, ta pa jih ne bo smel loviti, ker je nevarno za motorista...
Zavest je treba spremeniti, pa zaradi mene vsako prevozno sredstvo čipirat in s primernimi varovalkami proti zlorabi policaje opremit s skenerji na daljavo. Pol pa ne bo več potrebe po nobenem lovu, ampak bodo samo naslednji dan pozvonili doma in te oglobili.
Pa, da se razumeva, tudi jaz vozim prehitro, samo se zavedam, da ko bo lučka, loparček karkoli pač bom ustavil in sprejel posledice.