Policija

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ja tale z mnz mi je ratala ja :)

ovs je organ v sestavi mors, VP pa del SV.
Analogija je npr da je bila SDV organ v sestavi RSNZ, UKS pa del milice.

Slovenija je majhna drzava in si sorodne sluzbe med seboj nudimo podporo in se srecujemo na raznih zadevah

Ja, kadar ne pošiljamo raznoraznih smolnikarjev naokol... ;)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.457
2.312
113
Kako so prišli do tega, da je bilo res?
Izgovori: na začetku je bilo govora drugem datum. Čebi bil zakon srejet, ne bi bilo problema.
Me morm mimo tega, da je un italijan provociral. Je res bila cev na klavi?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.423
5.915
113
pri taščici
Ko se že dajeta s fonzlom okoli tega kam kdo paše.
Zadnjič se pripeljem na mesto prometne nesreče, kot je bilo videti brez nekih resnih telesnih poškodb.
Tam pa trije leteči iz SV. Vozila kot sem videl so bila civilna niti niso imela tablic SV.
Predvidevam da so bili tam po naključju. Zakaj.
Gasilce iz lj sem srečal na intervencijski vožnji skoraj 10km naprej.
Uro kasneje ko sem se vračal sem srečal te leteče pri vožnji nazaj za Lj, tudi gasilce.
Na mestu nesreče pa policaji pa reševalno vozilo.
A so imeli leteči iz SV tam samo "pristojnost" urejati promet enosmerno mimo nesreče? Al se kaj vec
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.766
6.361
113
Ko se že dajeta s fonzlom okoli tega kam kdo paše.
Zadnjič se pripeljem na mesto prometne nesreče, kot je bilo videti brez nekih resnih telesnih poškodb.
Tam pa trije leteči iz SV. Vozila kot sem videl so bila civilna niti niso imela tablic SV.
Predvidevam da so bili tam po naključju. Zakaj.
Gasilce iz lj sem srečal na intervencijski vožnji skoraj 10km naprej.
Uro kasneje ko sem se vračal sem srečal te leteče pri vožnji nazaj za Lj, tudi gasilce.
Na mestu nesreče pa policaji pa reševalno vozilo.
A so imeli leteči iz SV tam samo "pristojnost" urejati promet enosmerno mimo nesreče? Al se kaj vec
Lahko da so bili udelezenci iz SV ali pa so samo nudili pomoc in urejali promet...

sicer zelo neradi prevzemajo prometne zadeve... ce je samo en udelezenec civilist al pa da ni v casu sluzbe se takoj odrecejo pristojnosti :)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sej je boljše tako
Me pa zanima, le zakaj imajo oz. rabi vojaška policija "leteče motoriste"?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
mislim , da kr je razlika. Brez izpuščajev.
O osnovi morajo oboji znati ravnati z osebnim orožjem. Politika ne da vojski nekih pooblastil, za varovanje zelene meje v nekem obmejnem pasu.
(No... ta zadeva okol tega sprehajalca, jih je menda še oddaljila od tega.) Tako da, na cesti z civilisti nima vojska kaj iskati v mirnem času. če nima pooblasti na meji ! Amen
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.457
2.312
113
No sej zadej bo VP lahko reševala pribeglega italjančka, ki so ga ujeli, ko se je švercal čez mejo.
Domačn, ki ni vedel kje se gre in se je izgubil.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Pravni položaj je jasen. Zanima me s strokovne plati.

Vojaški policaj je v osnovi vojak, ki opravi nek tečaj oz. usposabljanje. Mislim, da traja nekih 7 mesecev, vsaj včasih je.

Vsekakor bolje usposobljen kot jankovičevi redarji zraven pa daleč od policistov. Pa to tudi ni namen. Majo svoje delo, policaji pa svoje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.766
6.361
113
Mislim da je “tecaj” par mesecev. Del s pooblastili se usposabljajo v tacnu in gotenici, vojaski del pa v svojih izobrazevalnih centrih