Policija

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
ok, dedc se je odloču svoj konec narest. Če je odvisnik od iger na srečo ima sigurno zajeten dolg pri kakšnih lumpih. Kdo bo sedaj to plačal?

Me kar skrbi, k se bojo zdej na družino spravili in od njih terjali...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Si bom zapomnil in naslednjič ko me policist ustavi in da frulico ga bom "civilno" pridržal dokler se ne potrdi sum da ni tudi on ropar na begu. Ker kaj pa veš, če je en tak so lahko vsi. Ti praviš da imam pravico, bomo videli ...

Ravnanje ki spodbuja osumljenca da strelja vsepovprek na otroškem igrišču spada na splošno pod povzročitev splošne nevarnosti. Mislim da vzročno posledične zveze ni težko potegnit. Konekoncev se je nek čustveno labilen osebek zaradi poseganja v dogodek šel uspešno ustrelit.

Oz. obrnimo dogodek okoli. Če nebi nihče herojsko tekal za osumljencem bi bil ta najbrž še vedno živ in zdrav, pogumni občan bi danes lepo pil dalj špricar v bifeju (namesto da ga sedaj na naše stroške oskrbuje zdravstvo). Edino kriminalisti bi imeli nekaj več dela, to je pa res.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.034
5.736
113
blizu močvirne prestolnice
Tako se boriš proti"ustašem" z arkanovci!
1591805456006.png
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.743
6.349
113
Si bom zapomnil in naslednjič ko me policist ustavi in da frulico ga bom "civilno" pridržal dokler se ne potrdi sum da ni tudi on ropar na begu. Ker kaj pa veš, če je en tak so lahko vsi. Ti praviš da imam pravico, bomo videli ...

Ravnanje ki spodbuja osumljenca da strelja vsepovprek na otroškem igrišču spada na splošno pod povzročitev splošne nevarnosti. Mislim da vzročno posledične zveze ni težko potegnit. Konekoncev se je nek čustveno labilen osebek zaradi poseganja v dogodek šel uspešno ustrelit.

Oz. obrnimo dogodek okoli. Če nebi nihče herojsko tekal za osumljencem bi bil ta najbrž še vedno živ in zdrav, pogumni občan bi danes lepo pil dalj špricar v bifeju (namesto da ga sedaj na naše stroške oskrbuje zdravstvo). Edino kriminalisti bi imeli nekaj več dela, to je pa res.
Nepoznavanje prava skoduje.

zarad mene se ti komot smesis se v RL, ocitno na forumu ni dovolj
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift in Runo

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.662
501
113
41
povsod malo
Si bom zapomnil in naslednjič ko me policist ustavi in da frulico ga bom "civilno" pridržal dokler se ne potrdi sum da ni tudi on ropar na begu. Ker kaj pa veš, če je en tak so lahko vsi. Ti praviš da imam pravico, bomo videli ...

Ravnanje ki spodbuja osumljenca da strelja vsepovprek na otroškem igrišču spada na splošno pod povzročitev splošne nevarnosti. Mislim da vzročno posledične zveze ni težko potegnit. Konekoncev se je nek čustveno labilen osebek zaradi poseganja v dogodek šel uspešno ustrelit.

Oz. obrnimo dogodek okoli. Če nebi nihče herojsko tekal za osumljencem bi bil ta najbrž še vedno živ in zdrav, pogumni občan bi danes lepo pil dalj špricar v bifeju (namesto da ga sedaj na naše stroške oskrbuje zdravstvo). Edino kriminalisti bi imeli nekaj več dela, to je pa res.
Pa sej je že večkrat kdo lovil roparja in je dobil priznanje policije! enega celo poznam, ki je preprečil rop bencinske črpalke pa je dobil tudi priznanje. Malce se je sicer tožaril z roparjem ker mu je dal preveč vzgojnih pa ni bilo nič iz tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in alkoholik

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Nepoznavanje prava skoduje.

zarad mene se ti komot smesis se v RL, ocitno na forumu ni dovolj

Sam se nič ne smešim, meni je bilo do sedaj povsem logično da se civilist nima kaj vpletat v preprečevanje kaznivih dejanj. Očitno se motim in je tako dejanje zaželjeno in celo nagrajeno.

Torej stopnja dalje od raznih vard so potem lahko tudi civilne milice ki opravljajo nalogo policije (zaznava kaznivih dejanj in pridržanje do prihoda uradnih organov)?

Edino kar mi sedaj ni logično zakaj se rabi v trgovskih centrih ipd. varnostnike (z zelo striktno pogojenimi pravili kje, kako ter koliko časa lahko zadržijo storilce kaznivih dejanj), če lahko te naloge prevzema vsak od zaposlenih in/ali celo sami kupci.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Utisevalec,

ni tako preprosto, gre za tanek led. Približujemo se "good samaritan" tematiki. V USA je npr. celo zapovedano, da posameznik, ki je priča javni nevarnosti (actio popularis) ne sme ostati pasiven. Tudi pri nas je odvrnitev splošne nevarnosti dober argument za razbremenitev odgovornosti. Tematika je logična, sodnik zato tega dejstva ne bo prezrl.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.360
2.282
113
Pri uni joška...sti je Nemec? Ja zadnjič je bil napisan z malo. Pa mi ni kapnilo. A ni tudi on eden izmed prestopnikov?
Sem rekel, da ima tudi Bora umazane roke, ops usta! Glede bejbe pa. Šele po slikanju je šla v SDS. Sigurno mu je takrat dala! Danes sploh ne dobi!
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113

Kaj boste pa rekli na to?

Saj mislim, da smo bili tudi tu na forumu že večkrat enotni ... Dej, če si zajebal, priznaj. Ne pa lagat v oči celotni javnosti, ker te bodo slej kot prej požrli. Besede "oprosti" pa ne bo nihče zameril.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113

Kaj boste pa rekli na to?

Saj mislim, da smo bili tudi tu na forumu že večkrat enotni ... Dej, če si zajebal, priznaj. Ne pa lagat v oči celotni javnosti, ker te bodo slej kot prej požrli. Besede "oprosti" pa ne bo nihče zameril.

bomo počakal kaj bo
tale članek je pisal en ki nima pojma o ničemer

recimo:

vojaška obveščevalna služba OVS

je obveščevalno varnostna služba mors - ne vojaška

vojaški kriminalisti

there's no such thing

so kriminalisti iz OVS in niso nobeni vojaški kriminalisti ampak čist lepo civilisti

Delavci OVS, ki opravljajo varnostne naloge, imajo pri preprečevanju, odkrivanju in preiskovanju kaznivih dejanj na obrambnem področju pooblastila, kot jih zakon določa za policijo.

V glavnem 24 ur v vsem svojem sijaju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.743
6.349
113
bomo počakal kaj bo
tale članek je pisal en ki nima pojma o ničemer

recimo:

vojaška obveščevalna služba OVS

je obveščevalno varnostna služba mors - ne vojaška

vojaški kriminalisti

there's no such thing

so kriminalisti iz OVS in niso nobeni vojaški kriminalisti ampak čist lepo civilisti

Delavci OVS, ki opravljajo varnostne naloge, imajo pri preprečevanju, odkrivanju in preiskovanju kaznivih dejanj na obrambnem področju pooblastila, kot jih zakon določa za policijo.

V glavnem 24 ur v vsem svojem sijaju.
Tu si ga ti malo pihnil.
Vojaski kriminalisti obstajajo in so del vojaske policije. OVS ima svoje preiskovalce ki lahko prevzamejo primer od VP lahko pa skupaj delajo. Sedez vojaskih kriminalistov je v mostah skupaj s specialno enoto vojaske policije (PEST).

Vsakih 6 mesecev delajo 14 dni s kriminalisti na SKP PU LJ - praksa, ker majo zelo malo primerov za preiskovat.
Sem pa ene par takih “praks” oddelal z njimi zato sploh vem da obstajajo.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Nisem, to je vojaška policija.

Vojaška policija skrbi za vojaški red in disciplino, varnost vojaškega prometa, preprečuje, preiskuje in odkriva kazniva dejanja v vojski, za katera je predpisana denarna kazen ali kazen zapora do treh let ter varuje objekte in okoliše, ki so posebnega pomena za obrambo.

To niso kriminalisti.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Sam se nič ne smešim, meni je bilo do sedaj povsem logično da se civilist nima kaj vpletat v preprečevanje kaznivih dejanj. Očitno se motim in je tako dejanje zaželjeno in celo nagrajeno.

Torej stopnja dalje od raznih vard so potem lahko tudi civilne milice ki opravljajo nalogo policije (zaznava kaznivih dejanj in pridržanje do prihoda uradnih organov)?

Edino kar mi sedaj ni logično zakaj se rabi v trgovskih centrih ipd. varnostnike (z zelo striktno pogojenimi pravili kje, kako ter koliko časa lahko zadržijo storilce kaznivih dejanj), če lahko te naloge prevzema vsak od zaposlenih in/ali celo sami kupci.
Jaz pa sem vesel, da se obstajajo taksni ljudje, ki jim je mar, ki ne pogledajo vstran in recejo, uf to pa je nevarno ne bom se vtikal. Naslednjic bo mogoce kdo pretepal zensko na cesti, morda posili kaksno drugo ali drugega (tudi to se dogaja); bi si tudi pri tem zelel, da se ne vtikajo drugi in da se prepusti policiji? Ali pa pri prometni nesreci, ne bom se vtikal, ker bom imel pol probleme na sodiscu, ne bom pomagal ponesrecencu, ker bom imel tezave, ce ne bo ok moja pomoc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.743
6.349
113
Nisem, to je vojaška policija.

Vojaška policija skrbi za vojaški red in disciplino, varnost vojaškega prometa, preprečuje, preiskuje in odkriva kazniva dejanja v vojski, za katera je predpisana denarna kazen ali kazen zapora do treh let ter varuje objekte in okoliše, ki so posebnega pomena za obrambo.

To niso kriminalisti.
Se enkrat.

vojaska policija ima tudi svojo specialno enoto in enoto vojaskih kriminalistov. Delajo v civilu in se izkazujejo s sluzbenimi izkaznicami. Enako kot kriminalisti civilne policije. S tem da uniformiranci delajo kot vojaki/podoficirji/oficirji, ti ki so v enoti kriminalistov (in imajo tudi tak naziv) pa so vojaski usluzbenci.

zdej druge opcije kot da te peljem v vojasnico franc rozman stane oz edvard peperko nimam. Pa ti s prstim pokazem cloveka.

vecina se jih na koncu zaposli v civilni policiji, ker imajo v vojski pogodbe za dolocen cas.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Se enkrat.

vojaska policija ima tudi svojo specialno enoto in enoto vojaskih kriminalistov. Delajo v civilu in se izkazujejo s sluzbenimi izkaznicami. Enako kot kriminalisti civilne policije. S tem da uniformiranci delajo kot vojaki/podoficirji/oficirji, ti ki so v enoti kriminalistov (in imajo tudi tak naziv) pa so vojaski usluzbenci.

zdej druge opcije kot da te peljem v vojasnico franc rozman stane oz edvard peperko nimam. Pa ti s prstim pokazem cloveka.

vecina se jih na koncu zaposli v civilni policiji, ker imajo v vojski pogodbe za dolocen cas.

Lahko še desetkrat če češ. Biksaš ga. :)
Tist citat je iz Zakona o obrambi. ;)

Pa en hint:

Delajo v civilu in se izkazujejo s sluzbenimi izkaznicami.

To je OVS. :)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.743
6.349
113
Ne ni.

kerga dela od “oddelal sem prakse z njimi” nisi razumel?

enota vojaskih kriminalistov ima sedez v vojasnici v mostah (celo nove prostore za pridrzanje fo 48 ur imajo, ki pa - guess what - nikoli niso bili uporabljeni).

OVS ima sedez v stavbi za glavno stavbo MORS in tudi tja ti grem lahko koga s prstom pokazat.

pa k lih z zakonom operiras: VP in vojaski kriminalisti so del slovenske vojske, OVS pa je organ v sestavi ministrstva za notranje zadeve.

Ja OVS ima svoje preiskovalce, obstajajo pa tudi vojaski kriminalisti, ni tu 24 ur nic mimo udaril.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.743
6.349
113
Se pa moram strinjat s teboj da je termin “vojaski kriminalisti”
Napacno uporabljen v clanku, ker je civilna policija na koncu obvescala poveljstvo SV, ki je poslalo OVS in ne kriminalistov VP (ki pa again - obstajajo).
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ne ni.

kerga dela od “oddelal sem prakse z njimi” nisi razumel?

enota vojaskih kriminalistov ima sedez v vojasnici v mostah (celo nove prostore za pridrzanje fo 48 ur imajo, ki pa - guess what - nikoli niso bili uporabljeni).

OVS ima sedez v stavbi za glavno stavbo MORS in tudi tja ti grem lahko koga s prstom pokazat.

pa k lih z zakonom operiras: VP in vojaski kriminalisti so del slovenske vojske, OVS pa je organ v sestavi ministrstva za notranje zadeve.

Ja OVS ima svoje preiskovalce, obstajajo pa tudi vojaski kriminalisti, ni tu 24 ur nic mimo udaril.

marskej ne razumem...
recimo tega da je ovs organ v sestavi mnz ;)
ajd pa rečva da je to lapsus

Vojaška policija lahko pridrži vojaško osebo, ki pod vplivom alkohola ali psihotropnih snovi moti javni red in mir ali vojaško disciplino do iztreznitve, vendar ne dalj kot 24 ur.

Kje ma OVS sedež je bolj ali manj znano, ni mi pa jasno kako boš ti tja not prišel in koga mi boš s prstom pokazal? Me pa ful firbec matra...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.743
6.349
113
Ja tale z mnz mi je ratala ja :)

ovs je organ v sestavi mors, VP pa del SV.
Analogija je npr da je bila SDV organ v sestavi RSNZ, UKS pa del milice.

Slovenija je majhna drzava in si sorodne sluzbe med seboj nudimo podporo in se srecujemo na raznih zadevah