pokončni sesalnik

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
kupujem nov sesalec, robot odpade ker imam stanovanje v 3 nivojih plus stopnice, drugače imel roborocka S6 na posoji od prijatelja, super zadeva, samo bi ga moral prenašati iz nivoja v drug nivo , plus tega stopnice še vedno ostanejo, če ima kdo pozitivno izkušnjo z pokončnim sesalnikom bom zelo vesel, budget,hja kaj pa vem nekje do 400€, naj bi bil vsaj 21v in motor 450W ter imel tudi krtačo za sedežno oz. ležišča. Potrebno bo posesati 150m2 , torej vsaj 35min vzrdžljivo baterijo.
Trenutno sta mi v oči padla tale dva modela:


 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ata, mama, teta, stric teh sesalcev je Dyson.

Odpri e-bay, ni da ni za 400€
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
kupujem nov sesalec, robot odpade ker imam stanovanje v 3 nivojih plus stopnice, drugače imel roborocka S6 na posoji od prijatelja, super zadeva, samo bi ga moral prenašati iz nivoja v drug nivo , plus tega stopnice še vedno ostanejo, če ima kdo pozitivno izkušnjo z pokončnim sesalnikom bom zelo vesel, budget,hja kaj pa vem nekje do 400€, naj bi bil vsaj 21v in motor 450W ter imel tudi krtačo za sedežno oz. ležišča. Potrebno bo posesati 150m2 , torej vsaj 35min vzrdžljivo baterijo.
Trenutno sta mi v oči padla tale dva modela:


Jaz imam tega Boscha: LINK in sem z njim zadovoljen. Je pa to sesalnik predvsem za gladke površine, npr. keramiko ali parket. Tepih sicer tudi posesa, ampak kakšen Dyson na kabel (imam pri hiši tudi pokončni model na elektriko) opravi na tepihu svoje delo bistveno bolje.
Jaz sem kupil model iz linka, ker je 2v1 in z njim lahko na hitro posesam tudi avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Jaz imam tega Boscha: LINK in sem z njim zadovoljen. Je pa to sesalnik predvsem za gladke površine, npr. keramiko ali parket. Tepih sicer tudi posesa, ampak kakšen Dyson na kabel (imam pri hiši tudi pokončni model na elektriko) opravi na tepihu svoje delo bistveno bolje.
Jaz sem kupil model iz linka, ker je 2v1 in z njim lahko na hitro posesam tudi avto.

tak bosch odpade, potrebujem posebej krtačo za gladke površine in za tepih,sedežno...
naslednji teden dobim na test xiaomija, bili so edini, ki so rekli, da mi lahko dajo za par dni sesalec na test, sicer nisem vedel , da delajo tudi klasične sesalce oz nerobotske
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Xiaomija F8 ima moj oce in je posrecena zadeva. Minusi so, da za polnjenje je vsakic potrebno v sesalec vstekati kabel, ter da samostojno ne stoji pokonci. Nabavil kaksno leto nazaj s kitajske za cca 240€.
Oce s tem sesa cel stuk v hisi ampak bo verjetno nabavil robota, ta bo pa za stopnice, pajcevino in za sprotne zadeve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
obljubljen imam letošnji model, 2 bateriji, zmogljiv motor, 4 različne krtače, pa prodajalec je rekel, da bom presenečen, še vedno pa rabim vzporedni sesalec za primerjavo, kontaktiram še kolega iz merkurja če lahko dysona v8 dobim za test
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
kupujem nov sesalec, robot odpade ker imam stanovanje v 3 nivojih plus stopnice, drugače imel roborocka S6 na posoji od prijatelja, super zadeva, samo bi ga moral prenašati iz nivoja v drug nivo , plus tega stopnice še vedno ostanejo, če ima kdo pozitivno izkušnjo z pokončnim sesalnikom bom zelo vesel, budget,hja kaj pa vem nekje do 400€, naj bi bil vsaj 21v in motor 450W ter imel tudi krtačo za sedežno oz. ležišča. Potrebno bo posesati 150m2 , torej vsaj 35min vzrdžljivo baterijo.
Trenutno sta mi v oči padla tale dva modela:




Tukaj smo že debatirali o njih https://www.alter.si/tema/baterijski-sesalnik.2670843/
Sam se še vedno strinjam kar sem napisal. Samo mika me, da bi še en polnilec in kako baterijo nabavil, za vikend čiščenja. Ko bi rad celo bajto bolj detaljno posesal...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dyson je ata/mama vseh sesalcev. Ta teden kupili V7 - navaden za 250€, iz vseh fug v parketu je svinjarijo ven potegnil, pa tepih ma pol kocin manj. ;)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
kupujem nov sesalec, robot odpade ker imam stanovanje v 3 nivojih plus stopnice, drugače imel roborocka S6 na posoji od prijatelja, super zadeva, samo bi ga moral prenašati iz nivoja v drug nivo , plus tega stopnice še vedno ostanejo, če ima kdo pozitivno izkušnjo z pokončnim sesalnikom bom zelo vesel, budget,hja kaj pa vem nekje do 400€, naj bi bil vsaj 21v in motor 450W ter imel tudi krtačo za sedežno oz. ležišča. Potrebno bo posesati 150m2 , torej vsaj 35min vzrdžljivo baterijo.
Trenutno sta mi v oči padla tale dva modela:




Mi imamo BCS812KA2/02 in ti ga lahko samo pohvalim. Moja je navdušena, ker že je nasplošno freak na čistočo in je ta sesalec res top zadeva.
Obvezno vzemi model z dvema baterijama, saj bo drugače kasneje kupil drugo, namreč kot sesaš in se ti sprazne, je najlažje zamenjat in gas dalje. Vzemi 3A baterije.

Glede Dysona mene moti cheap plastika, že v trgovini jih je polovica polomljenih, tako da me je že to odvrnilo od nakupa.

Polniš ga lahko na stojalu ali pa na namiznem polnilcu, oboje je v kompletu. Tepihi, stopnice, vogali, itd itd... odlična zadeva, pa še akcijo so imeli da če si se prijavil na bosch-home , si dobil nek čistilec za okna gratis, ki je trgovini nekih 50€. In da sploh ne omenim kako je navdušena nad tem čistilcem oken, prej je porabila baje 1 uro za vsa okna, zdaj ima 15min....


Jaz sem kolebal med tem in PET verzijo z eno baterijo, to kar sem vzel je boljša zadeva, saj imamo tudi psa in tisti PET version je isti k.... razen da je poleg še ena dodatna ožja vrteča krtača ( široka je tudi pri temu)
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Mi mamo tut tega boscha kot drugi sesalc, no zdej že kr neki časa kot prvi. Pač 3 etaže, pes, 2 pamža, sesamo 2x dnevno :) Men se zdi zakon. Uspel smo sicer že polomit un del na sesalcu, ki drži dolgo cev (sicer so vsi zatrjeval da jih ni bilo zraven, ampak sumim da so se otroci gugali :); so zamenjal pod garancijo.

Tepih ipd posesa brez problema. Tudi 2 baterije sta fajn, ker si lohk vzameš čas in pač zamenjaš če se ti sprazni.
Jaz samo priporočam.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
kupujem nov sesalec, robot odpade ker imam stanovanje v 3 nivojih plus stopnice, drugače imel roborocka S6 na posoji od prijatelja, super zadeva, samo bi ga moral prenašati iz nivoja v drug nivo , plus tega stopnice še vedno ostanejo, če ima kdo pozitivno izkušnjo z pokončnim sesalnikom bom zelo vesel, budget,hja kaj pa vem nekje do 400€, naj bi bil vsaj 21v in motor 450W ter imel tudi krtačo za sedežno oz. ležišča. Potrebno bo posesati 150m2 , torej vsaj 35min vzrdžljivo baterijo.
Trenutno sta mi v oči padla tale dva modela:



Jaz imam Boscha, ni sicer tocno ta model... Brez napak, za gladka tla 100% primeren... Se mi zdi da zdaj 3x vec sesava, ko je tolko simpl :)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
hej, da odgovorim

na testu sem imel dysona v8 in xiaomija v53, vzel sem slednjega, za 238e sem ga dobil z dvema baterijama, dyson z eno bi bil dražji 110e, pa sicer to niti ni pomembno, ampak je xiaomi delo opravil bolje , sploh v turbo načinu je bilo precej razlike, s tem da je xiaomi imel krtačo za sedežno , v glavnem zaenkrat zadovoljen, baterija zdrži v normal modu 3 sesanja stanovanja 100m2.Bi vzel sysona, ker vsi pravijo ,d a je top, ampak po 10 dneh testa obeh nisem našel prav noebene razlike v prid dysonu, plus xioamija je dodatna baterija in določeni nastavki
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.460
1.248
113
Iskajoč brata
kupil par mesecev nazaj dyson v8 absolute

Res odličen sesalec, ravno za to kar sem iskal. Vsak dan, slabih 10 min posesam 95% stanovanja. Ne moreš verjet kaj se vse nabere v enemem dnevu.
Cena s 18% popusta v merkurju, mislim da je bil malo čez 300€

Pa še to, lepo visi na steni, lepo pospravljen, pripravljen s polno baterijo.