Pokanje kožice na penisu

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
OP: tole lahko probaš, ampak mora biti v enem tednu stanje trajno b.p.

Če ne bo, moraš k zdravniku, prava specialnost za te težave so urologi. Če se ti ne da je6ati z javnim sistemom in osebnim zdravnikom, pejt k privat urologu.

Tale, npr., je zelo okej (pokliči in se naroči za samoplačniški termin): https://www.medur.si/storitve

Hvala za referenco. Težava se sicer sanira relativno hitro, torej zaceli in je tudi v redu, le ob uporabi koža spet poči. Vmes ni nobenih znakov infekcije, rdečine, bolečine ali karkoli drugega. Kaže samo, da je koža na tej strani tanjša.
Res pa je (tega nisem omenil, ker pač do sedaj ni bilo težav), da sem imel zaplet po operaciji in sicer je prišlo do vnetja. Nič posebnega, konjska doza antibiotika je sanirala zadevo v par dneh. Je pa ostala posledica in sicer se na približno polovici telesa penisa ko je ta v pozoru pojavi bulica. Izgleda kot da je tkivo na tem mestu mehkejše in ga kri izboči. Ne pride do podpludbe, samo bula se pojavi. Ampak koža ne poka na tem mestu. Izgleda da so posledice tistega vnetja po operaciji ostale na levi strani :zavijazocmi:. Ampak hec je, da do pokanja kože prihaja bolj zadnje čase. Še vedno sem prepričan, da je to zaradi tanjše kože na tem mestu (morda posledica infekcije, ki se šele zdaj kaže v polni meri) in da bi samo moral nekako ojačati kožo.
Drugače pa ja, zdravnik je v planu, če ne o bolje. Ne vem pa kaj lahko naredi, če ni nekega neposrednega razloga za to in je samo šibka koža ....
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Lahko probaš z otroškim oljem, če je problem v vlažnosti. Drugače pa obisk zdravnika je priporočen.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Vlažnost je pokrita. Če je suho (na to sem precej občutljiv glede na to da je kapica šla med kalamare) uporabim dm masažno olje od alverde. Naj bi bilo komplet naravno (večina otroških ni, kar je vsaj meni hudo zanimivo)...

Sem ravno gruntal, ko sem šel po malico. Zadnjih par mesecev ne jemljem multivitaminov, ki sem jih jemal praktično pol življenja. Sem se jim odpovedal, ker sem pojačal zelenjavo, pa že prej nisem ravno šparal z njo, seveda ob zrezku ali piščančku. Sem rekel da nima smisla, ker naj bi bile potrebe pokrite. Ampak pojačano pokanje sovpada ravno s tem obdobjem. Bom začel dodajat B kompleks. Mg jemljem skupaj z glutaminom (skupaj delata čudeže za črevesno zdravje in prebavo), D itak jemljem posebej, ker se zares pozna pri spanju, torej za kožo manjka B. Še kaj? C bi moral biti pokrit z zelenjavo. Se in Zn sta tudi posebej, za moško zdravje :fredi:. Mimogrede, pri zalivanju partnerke (no, tudi partnerja komur maha na to stran) neverjetno pomaga tudi lecitin, preverjeno (seveda bolj konkretna doza, ne v miligramih). Kdo je vedel za to?:cheer:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Če se normalno prehranjuješ potem vitamina B skoraj ne more manjkat, izjema je mogoče B12 če ne ješ mesa oz. ker je B12 vezan na beljakovine rabi ustrezno kislino za absorbcijo (kar poskrbi želodčna kislina, če imaš s tem težave ne škodi pa ob mesni hrani popit kakšen kozarček vina).

Samo od manjka vitamina B se ti ne bo najprej ku.ac osušil, prej boš opazil to na drugih izpostavljenih delih kože (prsti na rokah, dlani), nohtih, tudi laseh. Skratka koža na onem je ena bolj raztegljivih in bi bila nazadnje prizadeta.

Neko dodatno mazanje sicer koži kratkoročno lahko koristi, dolgoročno pa jo lahko ravno kremice, olja ipd. izsušijo. Tako da če si ga vsak dan mažeš z vsem živim čisto možno da je to krivo da se ne postavi v ustrezno stanje. Pusti ga pri miru za nekaj več časa pa se drži vmes malo abstinence oz. občuj na druge načine ne z "glavico skozi zid" - to ti bo itak tudi zdravnik najprej svetoval (če ne bo potrdil obstoja 100 in 1 spolno prenosljive bolezni)!;)
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Prostata mu pušča ja. Upam da tudi tebi, drugače so ti orgazmi bolj bogi :evil:

Drugače pa probajta pa poročajta ...
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Glede vitaminov; tudi D bi moral imeti dovolj, pa iz lastne izkušnje vem da ga ni dovolj. Očitno je eno teorija, drugo pa praksa. oz. ko zmanjka rezerve se čutijo posledice...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bi rekel, da kar nehaj s tistimi pripravki, ker bi naj normalna hrana čisto zadostovala za vsako "povprečno" človeško telo. Razen če si Mate Parlov, potem bo pa res premalo ... :confused:.

Zadeva je gotovo prehodnega značaja, hormonske zadeve pa to, tudi jaz sem občutil spremembo po ... 52. letu. Zadevo je treba samo negovati. Omega 3 (ribje olje, sam sebi smrdiš itd :norec: ).
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Jah, se bom strinjal da se ne strinjam. Sem izgleda bolj občutljiva duša kaj naj rečem, pa se pozna vsaka malenkost. Vem, vam mačotomje to nepojmljivo :fredi:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja - ni res. :zavijazocmi:
Si v tem obdobju, tudi jaz sem pravkar, čutim spremembe že kakih 5 let. Vse je novo, vse se drugače obnaša. Zato sem pokazal, da bi lahko bil vzrok enostavno - tabu tema. (moška mena :jok: )
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Bomo videli. Probam pa poročam ... glede vitaminov v sodobni prehrani me od vekomaj obhajajo dvomi. Ne pozabit, sem v fohu, ki hrano prideluje...
.. in tam je problem ker hoce 100 in ena firma prodati stvari, ki se dejansko ne potrebujejo: od aditivov naprej.

In glede nekaterih vitaminov lahko narediš test in vidiš pri cem si. Recimo vitamin D dobis na soncu in je lahko problem pozimi, zgodaj spomladi.

Mogoce je pri tebi poreblem ker se je telo navadilo na lahek dostop do vitaminov in potem ni vec tako ucinkovito od pridobivanje le teh iz hrane. Na kratko je telo razvajeno.
Je pa nekaj studij, ki pravijo, da telo najbolje izkoristi tiste vitamine iz hrane in je jemanje v normalnih pogojih BZ.
Je pa tudi tako, da ce verjameš ti pomagajo - placebo efekt.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Oja, vem o čem govoriš. Žal sem med "srečneži" ki jih je ta sprememba doletela malce prej kot bi želel. Pozna se pri fizičnem delu in tudi posteljnem. To zadnje je pokrito, na srečo se da pomagat in to relativno poceni (je pa trajalo da sem našel rešitev).
Ampak pokanje kože dvomim da je povezano z andropavzo. Tukaj pa verjamem da ima Utiševalec prav, potem bi imel težave še kje drugje. Čeprav ..., ravno zaradi sprememb skozi katere grem sem ugotovil, da je spodnji prijatelj prvi pokazatelj ko v telesu kaj ne štima oz. mu kaj manjka ...:zavijazocmi:
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
.. in tam je problem ker hoce 100 in ena firma prodati stvari, ki se dejansko ne potrebujejo: od aditivov naprej.

In glede nekaterih vitaminov lahko narediš test in vidiš pri cem si. Recimo vitamin D dobis na soncu in je lahko problem pozimi, zgodaj spomladi.

Mogoce je pri tebi poreblem ker se je telo navadilo na lahek dostop do vitaminov in potem ni vec tako ucinkovito od pridobivanje le teh iz hrane. Na kratko je telo razvajeno.
Je pa nekaj studij, ki pravijo, da telo najbolje izkoristi tiste vitamine iz hrane in je jemanje v normalnih pogojih BZ.
Je pa tudi tako, da ce verjameš ti pomagajo - placebo efekt.

Možno da je telo navajeno na lahek dostop, sem tudi jaz pomislil na to. Čeprav ne vem kje bi bil lažji dostop kot v hrani ... D pri meni definitivno ni dovolj iz naravnih virov. Celo življenje sem precej na soncu in bi moral biti pokrit. Očitno nisem. Lahko da je placebo. Čeprav je to precej priročen odgovor, ki ne drži vedno...
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Z enga Kurza bom razvili celo znanost ;-).
Naslednjic ko gres do dohtrja za kri reci, da bi rad da ti naredi tudi vitamine (D napr).
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Saj je znanost. Človek se tega zave šele ko ima probleme.
Dohtar tega ne bo naredil, na zavarovalnico že ne, vsaj ne brez suma bolezni. Kri strogo gledano ni dober vir za te analize, vsaj ne en vzorec.