POI Slovenija (Garmin-POI loader, TomTom)

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mimogrede...
Nov zakon v FR ki prepoveduje uporabo radar detektorjev, vključno z opozorili na navigacijskih napravah:

Citat:
For those who drive/intend to drive in France, as from 1st January 2012, it is illegal to have any form of advance warning of any type of offence detection camera, whether it be a fixed site or area of camera surveillance. Max fine of 1500 Euro.

Detectors of any sort have always been illegal, but now ANY system which gives a location of a camera using existing GPS technology is included ie fixed in-car systems which provide GPS location of speed cameras.

bodo pa morali policaji na kakšen tečaj spoznavanja PNA/PDA navigacij, da se usposobijo kako preverjat to na posameznih napravah.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

POI naložiš na kartico (vsaj pri Garminu) in ko klovn ustavlja, izmakneš kartico pa srečno
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, istočasna rešitev
smile-1.gif


Pol pa naj išče microSD kartico, če jo najde.
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
No sej bi se lahko rešitev uporabila še naše Wayteqe...Cel program daš na kartico in izmakneš kartico iz naprave ko te ustavi.

Če vpraša zakaj maš napravo sploh gor če nimaš naložene navigacije gor rečeš zato da malo foliraš
smile-1.gif
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Sem jaz tudi na to pomislil in MP3 bi še prišel v poštev, slike pa videji mislim da ne, se mi zdi da sm nekje prebral da tudi za gledanje filmov kaznujejo pa po logiki bi pomojem tudi za slike
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
saj zija stara na sopotnikovem sedežu. Mehiške nadaljevanke pa to..
smile-1.gif


no zdaj pa zares. Torej če je že tako, imaš na flešu lepo stock verzijo prima in neke zemljevide, glavni pack pač furaš iz SD kartice. In če pride do kakšne akcije, pač cukneš ven SD kartico, pa je stvar rešena. Če se policaju zahoče mu lepo demonstriram navigacijo, ki je na flash disku. Na koncu bo itak tako navdušen nad zadevo, da mi bo še kazen za pas spregledal..
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Pozdravljeni.
prosil bi vas če mi lahko vstavite naslednje radarske točke na območju Rogaške Slatine
tule jih imam:1. Spodnje Negonje, skriti radar, omejitev 60
N 46.15197
E 15.37136

2.Spodnje Sečovo, radar, omejitev 60
N 46.14566
E 15.39508

3.Zagaj pod Bočem, radar, omejitev 60
N 46.14731
E 15.36305


4. Brezovec pri Rogatcu, radar + policijska kontrola
N 46.13688
E 15.40835
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V mesecu marcu se pripravljajo na postavitev 30 radarjev na semaforje,ki bodo beležili,če boste zapeljali čez rdečo luč.
Trudim se dobiti koordnate še preden jih bodo začeli montirat pa zaenkrat brez uspeha.

p.s.

Vidim,da imamo novega uporabnika,ki nam že pridno pomaga zbirat koordinate za radarje.
@Nuvi3790 vse pohvale in le tako naprej.
nahrung002.gif
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Popotnik, en problem imam, ko se zapeljem na določeno mesto in zapišem kordinate, pol pa preverim na zemljevidu, pa mi drugo mesto pokaže, kaj je vzrok, a ni moj nuvi pravilno nastavljen...
Pa še nekaj, ti znaki za omejitev hitrosti, ki jih postavijo na novo, a se to ne vnese avtomatsko, al to traja dlje časa...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Da dobiš koordinate,na tistem mestu kjer naprimer merijo stisni na ikono avta in shraniš položaj.
Če misliš znake,ki jih postavijo ob cesti potem da jih vnesejo traja kar nekaj časa.
Če pa misliš nove radarje,ki se tukaj javljajo potem pa jih je potrebno z mapsurce programom uredit.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Popotnik, za te radarje ki sem jih javo, sem točno tak storil, še naprej bom javljal, če lahko....
Krimec, a lahko tebi javim za te znake, oziroma omejtve, ali jih lahko kar tu napišem...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko odkriješ kaj novega samo javi.
Za koordinate na zemljevidu pa moraš biti pozoren kako so nastavljene.
Obstaja kar nekaj različnih zapisov koordinat.

A to si direktno iz nuvija prepisal:

1. Spodnje Negonje, skriti radar, omejitev 60
N 46.15197
E 15.37136

Je možno da si spregledal za 15 piko?

Ti piše tako ko pogledaš na nuvija:

N 46° 15.197
E 015° 37.136

Kopiraj te koordinate,ki sem ti jih napisal nad tem in jih prilepi v google map (zraven napisa google) in javi,če je to pravo mesto,kjer je radar.