POI Slovenija (Garmin-POI loader, TomTom)

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

hansol

Zelenc'
14. dec 2011
2
0
1
Pozdravljeni,

imam eno vprašanje, že kar nekaj časa nazaj ko sem prižgla garmina nuvi 1300 mi je javil da so nove kamere za posodobit. Naložol sem zadnji POI vendar mi še vedno javlja da so novejše. Prosil bi vas za pomoč in hvala za odgovore
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.757
115
63
To ti javlja za Garminove varnostne kamere. V nastavitvah za bližinske točke izključi prikaz varnostnih kamer garmin. Ali pa jih lahko kupiš na MyGarmin za eno leto. Ne priporočam, saj imaš POI Slovenija free.
 
Nazadnje urejeno:

hansol

Zelenc'
14. dec 2011
2
0
1
Hvala za pomoč
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če maš radarje vnešene in če si upošteval opozorila za hitrost potem te skoraj ne bi smeli ustavit
wink-1.gif


Poznam enga,ki je delal v Švici in gre ponavadi za večje praznike gor in še ni imel problemov zaradi radarjev na navigaciji,pa so ga tudi že ustavili in je rekel da pogledajo dokumente in to je tudi vse.
Seveda sem mu povedal,da pri njih niso dovoljeni preden sem mu jih namestil ampak jih je vseeno hotel imeti.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.757
115
63
Evo, za 23xx serijo Garmin že bremza Radarje v Franciji:
confused-1.gif


Updates & Downloads

--------------------------------------------------------------------------------

nuvi 23xx (GCD File) software version 3.50
as of January 5, 2012

WebUpdater is required to install this file — What is this?
(31.42 MB)

View system requirements


--------------------------------------------------------------------------------

Change History
Changes made from version 3.30 to 3.50:
Added Dealer Database updates through map update tools for OEM devices.
Updated to comply with France Safety Camera decree.


Spet bo imel Popotnik delo z nadgradnjo nadgradnje.
grims-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ne vidim poante v tem. POI je POI, ali imam naložen radar ali pa poi za kmetijo v Francoskih vršacih. To bo verjetno bolj namenjeno za uradno Garminovo bazo radarjev, ne pa za poi točke, ki jih izbirajo po forumih, ala Alter.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.757
115
63
Tudi jaz mislim, da to leti na Garmin varnostne kamere, ki so tovarniško nameščene v GPS. Organi pregona pač lahko prepovejo podjetju namesčanje prikaza radarskih lokacij v naprave. Če pa sam namestiš POI radar, je pa to tvoja stvar in primer zase.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bojim se, da so neke zadeve že prisotne v tej smeri na Garminu.

Ker še vedno opažam, da po novem pri naših POI točkah naprava zvočno več ne opozarja pri omejitvi nad 120. Torej pri tistih za 130 pokaže samo ikono, ne več opozorila in piska.

Sem se vozil po avtobahnu in nič.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Danes sem šel proti Bohinjski beli in imam tri popravke. Tunel Ljubno@80 ima tablo omejitev 100 km/h in tudi v nasprotni smeri. Pa konkretno ta točka je na drugem pasu. Je pa še radar SkritiRadar3@80, ki je bil na koncu te avtoceste in še ni odstranjen, odkar so dokončali ta krak.
 

Nekdo123456

Zelenc'
14. jan 2012
2
0
1
Pozdravljeni vsi skupaj ... sem nov uporabnik tukaj in do sedaj so mi tukaj prebrani nasveti in navodila zelo pomagali.
Imel bi pa nekja vprašanj ... upam da niso preveč začetniška;
1. V čem je razlika med gpx in csv datoteko?
2. Ko namestiš na napravo neke POI točke in jih čez čas obnoviš ( v tej novi datoteki pa so vse stare lokacije + nove ) ... te obstoječe podvoji ali jih izpusti? Če jih podvoji, kako se to pol kaže v delovanju?
3. Če točke podvaja, kako lahko podvojene izbrišeš?

Hvala za pomoč
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.757
115
63
@nekdo123456
Za Slovenijo naložiš enostavno Snecerjeve Poi Slovenija, ki jih sproti ažurira in jih za popravke samo prepišeš čez obstoječe v mapi POI v Garminu. Drugih poi za radarje in ostalo pri nas ne rabiš.
 

rodizi

Zelenc'
8. okt 2011
9
0
1
Na PoiPlaza naj bi bilo v "TunnelSpeedcam" 48 poi točk (update 24. 12. 2011), v resnici pa je prazno! Tudi DL (v mojem primeru .kml za
iGO navigacijo) ne vsebuje nobenih točk.

Če je to trenutna napaka v bazi, me zanima ali jih je kdo pred tem uspel prenesti (vseh 48 točk)?