Pohvala policistov

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Včeraj sem se vračal iz službe in spet skoraj "zadel na loteriji". Dva prepotentneža, eden v stari BMW trojki, drugi pa z mečko CLK celjske registracije. Pod Ribčami me je zadnji skoraj zrinil s ceste, ker se mu je tako mudilo prehitevati. Počasi imam dovolj takih pacientov, pa sem klical na 0801200. Tam so me napotili na 113, ker prijav kršitve prometnih prekrškov ne sprejemajo. Kličem 113, prijavim kretena. Čez pet minut me kličejo s PP Litija, da so postavili patruljo in da naj se ustavim pri njih kot priča. Prijazni gospe sem povedal, da bo v tem primeru samo moja beseda proti njegovi in da nima smisla. Zahvalim se za skrb, pri mostu v Litiji pa zagledam patruljo. Pacienta so res ustavili, vendar mu najbrž niso mogli naprtiti nobene kazni. Kdo ve, morda pa je naprej proti domu peljal bolj mirno. Pohvala gre policiji zaradi takojšnjega ukrepanja. Nisem si mislil (sem pa upal), da bodo mojo prijavo vzeli tako resno. Ker beremo samo graje dela policistov se mi zdi pohvala za tak primer na mestu.

p.s. Zakaj se nori Celjani vozijo skozi Litijo domov in ogrožajo ostale udeležence v prometu, ko pa obstaja avtocesta od Ljubljane do Celja?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Zakaj se vozijo čez Litijo? Zato, da prišparajo tistih par € za cestnino.
Komaj čakam vinjete, da se rešimo pacientov iz Zagorja, Trbovelj in vsekakor iz Celja.
No potem bo treba samo še nekaj ukrenit glede domačih psihotov pa bo svet lepši
grin1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ker si že bil naprošen s strani polcije, in če si videl, da so ga ustavili, zakaj potem nisi ustavil in povedal polcajem, kaj je bedak počel po cesti?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Nič ne pomaga če je beseda proti besedi.
Bi ga moral posneti, šele takrat bi mu policist lahko dal kazen.
Tako je pa najbrž dobil samo opozorilo.
Dobra odzivnost Litjanskih policistov, pohvalno
zmaga.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Komaj čakam vinjete, da se rešimo pacientov iz Zagorja, Trbovelj in vsekakor iz Celja.

A misliš, da se bodo tisti iz Zagorja in Trbovelj potem vozili po avtocesti? A ni to potem okoli riti v žep?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
ravno zadnjič smo razpravljali da pisnetek na slo sodiščih ne velja in da boš prej ti kot snemalec dobil kazen kot pa kršitelj
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če bi pričal, potem bi model dobil nalog. ker bi ugovarjal, bi bil kot priča pozvan na obravnavo.

glede brzine. pač so bili inkasanti na mestu, pa se jim je samo sporočilo, naj ustavijo tega in tega. jaka muda.

v poplavi plavcev me vleče da bi 'nabavil' uniformo. sam da ne bi končal kot romun.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Uau pa je to dejasnko mogoče?
shocked-1.gif

Vse pohvale policajem. Aja, si se ustavil, ko si telefonaril policajem?
Ker med vožnjo telefoniranje ni dovoljeno
grin1.gif

Uporabljam bluetooth slušalko. To pa ni kaznivo.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Vsem, ki me zmerjate ker se nisem ustavil pri patrulji.

Moja beseda proti njegovi. Povedal sem že policistki - nisem si zapomnil tablic ostalih vozil, ki jih je ogrožal tako da ne bi dosegel prav nič. Kvečjemu bi tip vedel kdo sem in me kdaj kje pričakal z bejzbol kijem.
evil.gif
Ljudje svojo kulturo kažejo na cesti, tako da ni objesten samo na cesti ampak tudi med ljudmi.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik softi pravi:
če bi pričal, potem bi model dobil nalog. ker bi ugovarjal, bi bil kot priča pozvan na obravnavo.

glede brzine. pač so bili inkasanti na mestu, pa se jim je samo sporočilo, naj ustavijo tega in tega. jaka muda.

v poplavi plavcev me vleče da bi 'nabavil' uniformo. sam da ne bi končal kot romun.

Glih se meni da hodit še na sodišče.
bonk.gif
Dopust raje vzamem za kak celodnevni izlet z družino.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
To je najbrž res, ampak, saj si ti tud močan fant.
Bi pa mogoče blo pametno, da bi potem še enkrat poklical polcijo, jim razložil situacijo, da patrulja zdaj ima tega tepca in jim povedal, da hočeš bit anoniimen.
Da boš za drugič vedel, kaj naredit v takih primerih.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Nič ne pomaga če je beseda proti besedi.

Seveda pomaga. Policist je unga ustavil in mu očital prekršek. On lahko prekršek prizna, ali pa tudi ne. (če ga kdo vpraša) in tudi ne ve, ali ga je policaj sam videl ali ne.
Če bi ti tam potrdil izjavo, bi tip težko rekel, da prekrška ni storil.
Neglede na priznanje policaj napiše kazen, četudi prekrška policaj ni videl.
zdej ima pa un dve možnosti.
1. plača kazen
2. piše pritožbe katerih izid je negotov, tvega plačilo dvojne kazni (v primerjavi s takojšnjim plačilom) in stroškov postopka, Ve da ima policaj pričo, pa tudi, da policaj ne bo kar rekel da se je zmotil in mu kazen izbrisal.
Prekrškovni organ bo pa verjel prej policaju, kot pa njemu, saj konec koncev od kazni živijo.

No, un ima možnost, da se izvleče, toda postopek bi bil dolgotrajen in negotov.