Pohod na Triglav?!

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.365
113
49
Na sončni strani ALP
Oj.

Predviden čas odhoda se približuje in treba bo zorganizirat pot... Sploh zaradi prenočitve na domovih.
Ker sem bil na vrhu pred kakšnimi 30 leti me zanimajo bolj "sveže" izkušnje kakšno je stanje na gori.

Za dvodnevni vzpon na vrh in nazaj me zanimajo vaše variante.
Gremo družina z dvema otrokoma, oba planinca in športna plezalca. Tudi v skali se znajdeta.

Verjetno bomo štartali iz Vrat. Iz Pokljuke se baje vleče kot kurje črevo, iz Krme pa tlačiš po mulateri...

Po kateri varianti se "splača" iti na vrh iz Vrat? Tominškova, Plemenice?
In kje spanje in sestop v Vrata?

TNX :cool:
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.837
4.950
113
Gor je stanje, kot da se Marija prikazuje. Če si malo prepozen se moraš skoraj stalno ustavljati na ferati iz Kredarice proti Triglavu in spuščati planince mimo. Vidiš vsega, od psov do otrok in starih babic lazit mimo.

Lani smo šle iz Krme, preko Kredarice gor. Dol čez Planiko in naprej proti Krmi. Mislim da 13-14 ur za vse skupaj v enem dnevu. Če ste vajeni ferat in kolikor toliko hoditi se lahko izogne spanju po kočah. se pa vseeno čuti noge naslednji dan :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.365
113
49
Na sončni strani ALP
Zavarovanih poti smo navajeni, splezana že tudi kakšna ferata, bulderji v Bulderami, tekme v Vzhodni ligi. Ne dolgo nazaj smo plezali v Kotečniku.
Za kondicijo pa okoliške gore, Uršla, Peca, Raduha... Bi pa spali vmes, je ena želja mularije in pa mau lažje za atana, da ne rabi ob 1:00 štartat z avtom do Vrat, na vrh in ponoči nazaj domov.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
S petnajstletnikom sva lani stopila iz Krme čez Triglav v Zadnjico. To je bilo za en dan.
Midva sva imela veliko srečo. Prejšnji dan ali dva je deževalo in se niso navlekli v koče ter že zjutraj zasedli poti. Mi smo res startali kmalu po 1.00 od doma. nekje okrog 9.00 sva dosegla vrh in uživala v soncu skupaj z max 10-imi ljudmi. Okrog 13.00 je tisti dan na vrhu spet deževalo. Tudi na naju je pri spuščanju v Zadnjico malo porosilo, ampak to že praktično na cesti. Tam so naju pobrali okrog 15.00.
Mi smo potem ostali v dolini Soče nekaj dni in še vsak dan kaj prehodili. Če namočiš noge v ledeno vodo, je regeneracija hitrejša.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Oj.

Predviden čas odhoda se približuje in treba bo zorganizirat pot... Sploh zaradi prenočitve na domovih.
Ker sem bil na vrhu pred kakšnimi 30 leti me zanimajo bolj "sveže" izkušnje kakšno je stanje na gori.

Za dvodnevni vzpon na vrh in nazaj me zanimajo vaše variante.
Gremo družina z dvema otrokoma, oba planinca in športna plezalca. Tudi v skali se znajdeta.

Verjetno bomo štartali iz Vrat. Iz Pokljuke se baje vleče kot kurje črevo, iz Krme pa tlačiš po mulateri...

Po kateri varianti se "splača" iti na vrh iz Vrat? Tominškova, Plemenice?
In kje spanje in sestop v Vrata?

TNX :cool:
čez Prag direkt na vrh in sestop do Staničeve koče, kjer se spi

oz ker maš plezalca, cez Plemenice je res lepa in isto sestop na Staniča

jaz sem šel nazadnje v enem dnevu čez Plemenice in sestop čez Prag

treba zgodaj štartat, z lučko, okoli 4-5 ure zjutraj
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Brez heca, na skrlatico pejt, cez 'cesto' je. Nasproti triglavske stene. Ni 5% tolk ljudi kot na triglavu pa meni osebno lepsa gora. Vseeno druga najvisja pri nas. Samo sonce naziga cel dan, ampak itak moras sedaj startati ponoci, ker so potem nevihte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Devetletnika brez nekih izkusenj (vendar kot kaze so verjeli v njega) so na planinskem taboru ored Corono zvlekli v enem dnevu cez Prag gor in dol v Krmo. Je pa bil najmlajsi v skupini.
Kje na tej poti prespati pa ne vem.
Ne poznam poti in najbrz jih nikdar ne bom spoznal kot kaze. Jbg....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.365
113
49
Na sončni strani ALP
Brez heca, na skrlatico pejt, cez 'cesto' je. Nasproti triglavske stene. Ni 5% tolk ljudi kot na triglavu pa meni osebno lepsa gora. Vseeno druga najvisja pri nas. Samo sonce naziga cel dan, ampak itak moras sedaj startati ponoci, ker so potem nevihte.
Se strinjam. Ogromno lepših gor kot Triglav. Vendar je nekaj na tem Triglavu kateri ne da miru.
Bom šli z 10 in 12 letnikom in odkljukali vrh Slovenije, če bosta imela še kdaj željo, pa tudi lahko...
Magari čez Sfingo.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hehe cez sfingo se na Kresala obrn, Gregorja. Ziva legenda in res dober clovek.

Zdele k je guzva se splaca cez Kot šibat gor, na desni imas potem kombinacijo z vrbanovimi špicami, ki znajo biti sicer mal pretezki za 9 letnike ali pa povezes vsaj z Rjavino. Prides dol pri Stanicu pol imas pa streljaj do Kredarice.
Mal tezje variante ampak super neobiskane so gres do konca Vrat na prelaz Luknje in tam direktna na triglav... hodis skos po robu Stene. Mal tecno za koga. Ali pa mimo triglavskih jezer cez hribarce na dolič tj. Trzaska koca
 
  • Všeč mi je
Reactions: ribicija in Zgaga

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.365
113
49
Na sončni strani ALP
Evo... Prilezli iz gore. V torek po Tominškovi gor, pavza na Kredarici in vzpon na Triglav in potem spanje na Kredarici. V sredo pa sestop preko Praga. Smo potrebovali iz Kredarice na Triglav okoli 2 uri. Čakaš na skupine, ki prihajajo nasproti in se umikaš posameznim dirkačem... V sredo pa še večji naval na vrh. Sestop preko Praga pa vsaj meni osebno ni všeč zaradi kamenja, ki se ti melje pod nogami. Drugače pa, uspešno in varno opravili vzpon in sestop nazaj v dolino.
Še za v sosednjo temo z gojzerji, Salewa Crow GTX se obnesejo fantastično.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.019
113
Po kateri poti pa grejo na triglav tiste influencerke obute v poletne natikače in japonke?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Iz Krme ali s Pokljuke.

Zgaga čestitam (za vztrajnost da nisi popizdil in obrnil), mimogrede, ker gremo NA goro, gremo potem lahko samo dol Z nje. V kakšno jamo pa lahko tudi V in IZ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ribicija

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.019
113
Čez Plemenice?

Vidiš že na Tominškovi čuda na nogah...
Hvala, sicer pa resno sprašujem, ker ja sej po hribih že grem, mi pa ni janso katera pot je najboljša za dva neprofesionalca in otroka. Če zmorejo te influencerke v japonkah, bi morali pa tudi mi.. ali pač?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.365
113
49
Na sončni strani ALP
Hvala, sicer pa resno sprašujem, ker ja sej po hribih že grem, mi pa ni janso katera pot je najboljša za dva neprofesionalca in otroka. Če zmorejo te influencerke v japonkah, bi morali pa tudi mi.. ali pač?

Poišči na hribi.net "mulatera" variante s Pokljuke ali iz Krme. Pa še kaj nezahtevnega do Kredarice se najde. Se pa v teh primerih nabere korakov...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Kot pravi Zgaga je cez Planiko najlazje iz Krme ali Pokljuke. Ta zadnja je kar dolga in se vlece.
Tiati, ki dva neiskusena z otrokom posilja v septembru ali celo oktobru na Triglav naj razmisli kam grejo. Zgoraj je lahko v septembru ze sneg in led, kaj sele oktobra, vremenske razmere pa so tudi brez snega veliko bolj zahtevne in spremenljive kot v dolini. Tudi koce, razen Kredarice se v oktobru zapirajo.
V glavnem avgust in prva polovica septembra ob res lepi napovedi so se primerni casi za Triglav. Ne pozabite rokavic in kape, pa dovolj vode.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fonzl in Zgaga

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Poleg tega je oktobra dannprecej krajsi kot junija. Razen ce bi sli za dva /tri dni. Sina so planinci na taboru pri 9letih zvlekli na Triglav. V enem dnevu. Cez prag gor,, v krmo dol. V zacetku julija. Start v mojstrani ponoči, cilj v krmi v mraku.