Pohod na Triglav?!

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Hvala, sicer pa resno sprašujem, ker ja sej po hribih že grem, mi pa ni janso katera pot je najboljša za dva neprofesionalca in otroka. Če zmorejo te influencerke v japonkah, bi morali pa tudi mi.. ali pač?

kugy je napisal: Triglav ist kein Berg, Triglav ist ein Reich... neki v tem stilu...

posledično se, sploh v primeru če greš prvič, z otroki al karkol... stvari temu primerno loti.. da je celo doživetje, ne samo vzpon na triglav

recimo: gre se za tri dni
štart v vratih, potem mimo staničeve na kredarico, kjer se spi
naslednji dan navsezgodaj na vrh (najmanj gužve) in potem do doliča ali prehodavcev
zadnji dan skozi dolino triglavskih jezer in čez komarčo ali mimo komne do savice

to je pravo, zahteva pa mal logistike... mal kompliciranja z dvemi avtomobili al pa enga šoferja na poziv

manj kul varianta je za dva dni s pokljuke:
z rudnega polja na kredarico ali planiko
naslednji dan na vrh potem dolič in nazaj na rudno polje

variant je sicer še pa še... ampak v tem primeru ne velja manj je več ampak glih obratno :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Kot pravi Zgaga je cez Planiko najlazje iz Krme ali Pokljuke. Ta zadnja je kar dolga in se vlece.
Tiati, ki dva neiskusena z otrokom posilja v septembru ali celo oktobru na Triglav naj razmisli kam grejo. Zgoraj je lahko v septembru ze sneg in led, kaj sele oktobra, vremenske razmere pa so tudi brez snega veliko bolj zahtevne in spremenljive kot v dolini. Tudi koce, razen Kredarice se v oktobru zapirajo.
V glavnem avgust in prva polovica septembra ob res lepi napovedi so se primerni casi za Triglav. Ne pozabite rokavic in kape, pa dovolj vode.
Ja, res, moja napaka ker sem v dobri veri predpostavljal, da ima bralec več kot eno delujočo možgansko celico. Greš če je vreme in greš če ni gužve. Drugače ne greš, greš pač naslednje leto. Večkrat srm bil konec oktobra gor, v kratkih rokavih. Še večkrat pa jeseni nisem bil ker je septembra nametalo sneg, ki ga ni takoj pobralo.

Za v hribe je treba pamet. Zato se hodi avgusta na triglav v strnjeni koloni. Saj grejo lepeafne tudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
kugy je napisal: Triglav ist kein Berg, Triglav ist ein Reich... neki v tem stilu...

posledično se, sploh v primeru če greš prvič, z otroki al karkol... stvari temu primerno loti.. da je celo doživetje, ne samo vzpon na triglav

recimo: gre se za tri dni
štart v vratih, potem mimo staničeve na kredarico, kjer se spi
naslednji dan navsezgodaj na vrh (najmanj gužve) in potem do doliča ali prehodavcev
zadnji dan skozi dolino triglavskih jezer in čez komarčo ali mimo komne do savice

to je pravo, zahteva pa mal logistike... mal kompliciranja z dvemi avtomobili al pa enga šoferja na poziv

manj kul varianta je za dva dni s pokljuke:
z rudnega polja na kredarico ali planiko
naslednji dan na vrh potem dolič in nazaj na rudno polje

variant je sicer še pa še... ampak v tem primeru ne velja manj je več ampak glih obratno :)
Čez Komarčo dol, neizkušen z dvema mulcema. Kot zaključek tridnevne hoje.

Vse si povedal.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Čez Komarčo dol, neizkušen z dvema mulcema. Kot zaključek tridnevne hoje.

Vse si povedal.

je napisal tisti, ki jim je svetoval oktober ko so VSE bajte zaprte
sicer sem pa napisal ali mimo komne

če bi bil mal bolj pismen kot si aroganten, ti ne bi nič škodilo
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Ne, niso. Človek bi rad šel samo na Triglav. Vi pa začnete nabijat kako naj v treh dneh naredi 40km turo.

Komarča ali Komna saj je isti drek, pogledaš na zemljevid kaj je krajše in pičiš. Saj je samo še dol. Po treh dneh in z opletajočimi nogami.

S tem kaj je dobro in kaj mi škodi bom sam opravil. Hvala za skrb.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
tu gor sami težki komplikatorjikot kot da gre za K2

glede tega se po čehih zgledujte, priprljejo se, izstopijo v čem pač so in gor kjer gre...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
tu gor sami težki komplikatorjikot kot da gre za K2

glede tega se po čehih zgledujte, priprljejo se, izstopijo v čem pač so in gor kjer gre...
Dol jih pa itak potem drugi nesejo. Ce pridejo do vrha ali pa ne.
Vseeno je najbrz pametno prej vsaj kaksbo veliko planino, Zvoh ali kaj podobnega osvojit. S kavca direkt na triglav iti.... Pa ceprav v polni alpinisticni opremi je vecja neumnost kot iti v kratkih hlacah in bos oziroma v slapah (za nekega "Humarja")
 
Nazadnje urejeno:
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Dol jih pa itak potem drugi nesejo. Ce pridejo do vrha ali pa ne.
Vseeno je najbrz pametno prej vsaj kaksbo veliko planino, Zvoh ali kaj podobnega osvojit. S kavca direkt na triglav iti.... Pa ceprav v polni alpinisticni opremi je vecja neumnost kot iti v kratkih hlacah in bos oziroma v slapah (za nekega "Humarja")
Direkt s kavča 3x šel gor...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ste se pa razpisali :) jaz sprašujem samo za najbolj enostavno pot na triglav, ki ni nujno da bo tudi najdaljša, za nekoga, ki ni profič. Če pridejo gor une avše z natikači, menda ni tko težko? Sprašujem pa zato, ker me zanima, da bi tudi jaz šel gor, nism pa tip človeka ki gre kar na blef in potem bo kar bo.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Res ni težko, ampak tudi ni tako enostavno kot nekateri kažejo. Do kredarice oz planike so večinoma poti res sila enostavne, ampak zadnji vzpon na triglav, pa je kar težak za nekoga, ki ni vajen klinov iz zajl. Res je potrebno biti previde, pa iz katere koli smeri prideš :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ste se pa razpisali :) jaz sprašujem samo za najbolj enostavno pot na triglav, ki ni nujno da bo tudi najdaljša, za nekoga, ki ni profič. Če pridejo gor une avše z natikači, menda ni tko težko? Sprašujem pa zato, ker me zanima, da bi tudi jaz šel gor, nism pa tip človeka ki gre kar na blef in potem bo kar bo.
S Pokljuke, prespite v Valvazorjevi koči, drug dan pa do Planike in na vrh.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Ste se pa razpisali :) jaz sprašujem samo za najbolj enostavno pot na triglav, ki ni nujno da bo tudi najdaljša, za nekoga, ki ni profič. Če pridejo gor une avše z natikači, menda ni tko težko? Sprašujem pa zato, ker me zanima, da bi tudi jaz šel gor, nism pa tip človeka ki gre kar na blef in potem bo kar bo.
če maš neko normalno kondicijo in motoriko za na drevo ali lojtro splezat, ni problema

itak te bo vse bolelo naslednji dan in bos "mrtev"

klasika je vzpon iz Aljaževega doma, torej po Tominškovi ali čez Prag in nazaj

dvodnevna bo lažja, spanje v Staničevi koči...

prvi dan se gre na vrh