podaljšano jamstvo

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Torej kako je sedaj s tem?
Nov avto lahko servisiraš na nepooblaščenem servisu, če imaš račun o storitvi.
Pa lahko vseeno uveljavljaš garancijo/jamstvo? Ali je med razlika med garancijo in jamstvo?

Je kdo od vas že imel kaksno izkušnjo? Da so mu menjali kaj pod garancijo in ga ni servisiral na uradnem servisu?

LP
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.797
113
kod Džej-Zija
Tovarniška garancija velja v vsakem primeru, če imaš dokazila, da je bil avto servisiran na kvalificiranem servisu. Dovoljen je nepooblaščenec, kozolčar pač ne.

Po drugi strani je jamstvo stvar principala, ne tovarne, zato imajo tam svoje pogoje, ki so običajno servisiranje pri njih na predpisan interval.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
OK, torej prve 3 leta garancije velja tudi nepooblaščenec z računom.
Če pa želim imeti jamstvo, moram pa vseh 6 let vozit na uradni servis in plačevati olje.... :(
Logika je potem, da preplačuješ uradne servise kot nekakšno zavarovanje za večjo okvaro, ki ti jo potem zastonj menjajo...

V pogojih piše:
- zamenjave obrabnih delov vozila katerih obraba oziroma nedelovanje
je posledica normalne uporabe ali staranja vozila, kot so na primer:
Zavorne obloge, zavorni diski, žarnice, metlice brisalcev, vžigalne
svečke, grelci, amortizerji, set sklopke, pogonski jermeni, filtri in
tekočine

Kaj pa še turijo pod zgornjo kategorijo? Vse kar se da?

Kaj pa spada v jamstvo? Motor, menjalnik, sklopka, računalnik?

Sem nov v tej zgodbi, zato bodo za večina alterašev butasta vprašanja....
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.797
113
kod Džej-Zija
Odvisno od jamstva. Nekatera jamstva so krila praktično samo motor in pogon. Pa še to pri motorju razne pumpe in senzorji niso bili kriti.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Dajmo najprej na svetlo osnove. Proizvajalec ali zastopnik si izmisli nek poprodajni produkt zato, da bo več zaslužil, ne pa manj. Ideja jamstva je, da bo profit zaradi več obiskov pooblaščenega servisa krepko večji, kot bo strošek zaradi priznanih napak v času jamstva.
Vseeno bi jaz osebno jamstvo izkoristil in kvečjemu gledal razlike v ceni servisa znotraj uradne servisne mreže.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Dokler ne veš kaj jamstvo krije je itak nesmiselno se pogovarjat da/ne. Kolikor se spomnim debat je npr. skorajda misija nemogoče izvedet kaj 7 letno jamstvi Kie nudi. Po 5,5 letih crkne infotainment, krijejo?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Tovarniška garancija velja v vsakem primeru, če imaš dokazila, da je bil avto servisiran na kvalificiranem servisu. Dovoljen je nepooblaščenec, kozolčar pač ne.

Po drugi strani je jamstvo stvar principala, ne tovarne, zato imajo tam svoje pogoje, ki so običajno servisiranje pri njih na predpisan interval.
Jamstvo je stvar zavarovalnice.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Na Corsi bi občasno zaštekal vrtlivi prstan na ročici za vklop tempomata, tako da se ni vrnil v začetni položaj.
Reklamiral pri rednem servisu, ker je bilo še jamstvo ( 2+2).
Serviser zasukal gumb in je slučajno pri nem zaštekal, ker se to ne zgodi vsakokrat. Posebej ne na servisu.
Preverili pri zavarovalnici glede jamstva, in je bil odgovor....
Pri tempomatu jamstvo krije samo napake zaradi ne delovanja elektronike tempomata.
Mehanski deli nis kriti. Torej, menjavo ročice ne priznajo.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.208
113
Dokler ne veš kaj jamstvo krije je itak nesmiselno se pogovarjat da/ne. Kolikor se spomnim debat je npr. skorajda misija nemogoče izvedet kaj 7 letno jamstvi Kie nudi. Po 5,5 letih crkne infotainment, krijejo?

Leta nazaj sem bral te pogoje, takrat avtoradio ni bil krit v jamstvu. Samo motor, menjalnik in pogon (brez potrošnega materiala).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Na Corsi bi občasno zaštekal vrtlivi prstan na ročici za vklop tempomata, tako da se ni vrnil v začetni položaj.
Reklamiral pri rednem servisu, ker je bilo še jamstvo ( 2+2).
Serviser zasukal gumb in je slučajno pri nem zaštekal, ker se to ne zgodi vsakokrat. Posebej ne na servisu.
Preverili pri zavarovalnici glede jamstva, in je bil odgovor....
Pri tempomatu jamstvo krije samo napake zaradi ne delovanja elektronike tempomata.
Mehanski deli nis kriti. Torej, menjavo ročice ne priznajo.
Daj pihni not kaki kontakt cleaner ali kaj podobnega kar je prijazno do vezja. Da tisti svinjarijo kaj se je not zavlekla malo spuca. Tu pomojem ni nobene okvare ampak samo umazano.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Leta nazaj sem bral te pogoje, takrat avtoradio ni bil krit v jamstvu. Samo motor, menjalnik in pogon (brez potrošnega materiala).
Imam Kie že od 2011, pa je vedno šlo vse pod garancijo.
Pri sportage- so mi menjali stikalo pri vratih, kolesne ležaje ter pri skoraj sedmih letih komplet prednje xenon žaromete, ker sem opazil da je na enem vogalu odstopil lak.
Za avtoradio sem pa tudi jaz dolgo nazaj bral, da je le 2 leti garancije, kako je pa sedaj z digitalnimi merilniki in ostalo zadevo, se pa nisem poglabljal.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Hvala za vsem za odgovore...
Če koga zanima še zanima, tole je pogodba: Dacia pogoji

Malo čez palec računam:
300€ servis na uradnem, 100€ neuraden z računom, samo redni servisi....
Če kaj drugega crkne, (roka, ležaj,.....) A je tudi to treba menjat na uradnem servisu? Ali samo redni servisi?

V petih letih bom prebil mejo Km , torej je to 1000€ razlike za servise v 5 letih.

Glede na srečo ki jo imam z avti, mam občutek da bom vozil na uradni servis :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
lol, budget, cez 5 let jo lahko tudi v prešo daš..tak da ne beli si glavice.

ko bo stošek na njihovi strani boš itak osivel in obolel.

Tako da če se že greš budget idi do konca. Kupi in servisiraj najcenene kar je možno, pri takih enostavnih avtih načelno nič ne more crknit takega, da bi jokal poleg.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jekleni

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.208
113
Več, manj? nimam občutka

Gotovo manj, do 200€ za mali servis - odvisno kaj vzameš. Pri privatniku pa tudi zna biti ceneje, če se uporabi neoriginalne filtre. Tja do 80€ za vse skupaj.

So pa včasih ponujali neke komplete servisov, pri nakupu novega si nekaj doplačal, pa servisiral par let zastonj.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.158
293
83
Cist tehnikalija vprasanje. Servisi za menjavo olja se posluzujejo dvigalke al je kaksen nacin na zaug masino cez " sipko" oz cep da je hitreje? A potem ne ostane najvecja svinjarija se vedno v karterju? Gre predvsem vprasanje za poblesceni servis in menjavo olja.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Tudi če pozaugaš ti posrka bolj ali majn vse ven. Če redno menjuješ itak ni svinjarije. Drugače se pa menjuje v glavnem na dvigalu, ker se še oko spodaj po avtu vrže, če je vse ok