podaljšanje vozniškega dovoljenja

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
konec meseca mi poteče vozniško dovoljenje, pri vožnji uporabljam leče in tudi na zdravniškega sem moral preden sem prvič dobil dovoljenje, ampak mi v opombah v sami vozniški knjižici nič ne piše, da rabim očala ali leče, edino kaj piše je:
220.voznik začetnik in pa
01.06. (pojma nimam kaj to je, datum?)
zdaj me pa zanima, če grem direktno na upravno enoto in podaljšam ali moram prej na pregled?
rabim novo sliko?
dajte kaj napisati
write.gif
, če je kdo brez zdravniškega šel podaljšati pa ima leče (z očali bi bilo malo čudno verjetno..)
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Če ti nič ne piše, ne hodi na pregled. Meni na pregledu ni ugotovila, da nosim leče...torej mi nikjer ne piše, da jih nosim...torej odpadejo pregledi za celo življenje...
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Rabiš zdravniško spričevalo.

Žal. Sploh ob vseh starih atejih, ki imajo vozniški izpit avtomatsko podaljšan do 80. leta starosti.



Jaz se še danes tepem po glavi, da nisem naredil kot SoulMan.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Samo kako pa bodo oni vedeli, da nosi očala/leče, če na vozniški ne piše? A imajo oni kakšno interno evidenco?

Drugače pa jaz to nisem naredil namenoma...bil sem na zdravniškem za vojsko, kjer so mi spregledali leče, katere sem takrat imel v očesu, sam nisem nič rekel in ker sem šel izpit delat kar hitro po tem pregledu, se lahko uveljavljal tega zdravniškega tudi za izpit. In sedaj sem kjer sem.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
01.06. = koda zaradi zdravstvene omejitve in sicer pomeni, da pri vožnji uporabljate očala ali kontaktne leče (vozi z očali ali kontaktnimi lečami)


Jap... imajo v evidenci.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
01.06. = koda zaradi zdravstvene omejitve in sicer pomeni, da pri vožnji uporabljate očala ali kontaktne leče (vozi z očali ali kontaktnimi lečami)

Aha...a to je po novem? Včasih je enostavno pisalo "Vozi z očali" ali nekaj podobnega.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Že več kot 5 let. Ja, včasih je pisalo z besedo. Verjetno je nekdo potegnil mastne denarje za izvedbo revolucionarnega šifranta.
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
hvala za odgovore, se mi je zdelo da one številke niso neki brezvezni datum
grin1.gif

torej se lahko veselo naročim na pregled..
upam samo da mi ne bodo za par let spet podaljšali, ker imam isto dioptrijo že nekaj let..
mogoče veš koliko pride pregled?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ne, vem pa, da boš najverjetneje čez pet let moral zopet it.


Čeprav mene zanima, kaj je, če se na tem pregledu pojaviš z lečami in rečeš, da si prvič. Dobiš potrdilo, da vidiš brezhibno in greš s tem na upravno enoto, kjer poveš, da si bil na laserski operaciji in da bi mel vozniško podaljšano do 80. leta starosti.

Je kdo že probal to?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Zanimiva varianta, čeprav sem slišal, da se da zmenit za "polno podaljšanje" tudi, če nosiš očala/leče. Je kaj na tem? Je to odvisno od zdravnika do zdravnika ali so tukaj zraven veze?
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
no ko imate ravno šifrante pri roki bi prosil če pogledate kaj pomeni 01.01. ........ no drugače pa, ti kar pojdi na UE z vozniško ter novo sliko, ne bo nihče nič spraševal ..... sem lani sam tako naredil, čeprav z velikim strahom, kaj če me bojo jebali, pa noben sploh nič ni vprašal .... tak da; go for it
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Včasih je veljalo, da če se ti dioptrija ne spreminja več, potem lahko dobiš izpit za stalno. Jaz sem bil dvakrat na pregledu, v tretje pa sem dobil do 80. leta.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Jz če ne bi pri zadnjem (prvem) ponovnem pregledu dobil do 80. leta več ne bi hodu podaljševat... So predragi heci to ti zdravniški pregledi, vozim pa praktično ne... Zadeva tudi propade ne dokončno... Se da podaljšat tudi po več ko 10 letih, kolikor sem naknadno zvedu... So mi pa že pri prvem ponovnem pregledu podaljšali za stalno in mam spet napisano not da vozim z očali...



Če ti v vozniški ne piše nič potem ne hodi na pregled ampak samo na upravno... Temu primerno bodo manjši tudi skupni stroški, ki pri pregledu lahko grejo v neslutne višave kot so šli pri meni...
 
Nazadnje urejeno:

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja meni je pisalo not: vozi z očali ..... pa je šlo glih tak brez problema ..... idi probat, zgubit tak nimaš kaj
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Dve leti nazaj sem podaljšal brez problema. Sicer nisem imel napisano, da vozim z očali, imam pa v vozniški sliko z očali in tudi pri podaljšanju vozniške sem nosil očala. Edino kar sem moral dodati na vlogo pod opombe, da lahko vozim tudi brez očal in se podpisati.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Vse je odvisno od tega, kaj so ti na medicini dela in prometa napisali v zadnji izvid. Če ti je zdravnik napisal "kontrola čez 5 let", potem si itak imel vozniško le za ta čas in ti bodo na upravni povedali, da rabiš novo zdravniško spičevalo.
Če pa ti na zadnjem zdr. izvidu ni nič pisalo, da je predviden kak kontrolni pregled, potem ti bodo vozniško podaljšali do 80-ega leta.
Vem, ker smo imeli pri nas doma tak primer. Na mojem izvidu ni nič pisalo o kakem kontrolnem pregledu (sem vedela, h kateremu medicincu dela in prometa moram
grin1.gif
) - in mi je tip na upravni enoti le preveril zadnji izvid (ko je videl, da imam očala oz. leče) - in podaljšal vozniško.
Sestra pa je imela na izvidu napisano, kdaj mora na kontrolni pregled (je bila pri drugem zdravniku) - in je rabila nov izvid. Seveda je zdaj vedela, h kateremu zdravniku mora iti, da so ji potem vozniško podaljšali do 80ega leta.

Torej, na kratko - pojddi kar na upravno enoto, tam imajo vse tvoje papirje in ti bodo vse povedali.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Ker moram tudi sam v kratkem na pregled, katera medicina dela v Ljubljani je najprimernejša? Res ne bi rad, da bi moral čez 5 let spet na pregled