podaljšanje vozniške

22. jul 2007
1.392
43
48
Tudi meni,v vozniški slika brez očal,sicer jih nosim ,dioptrija -0,75 podaljšal brez vprašanj in problemov do 80 leta starosti
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
samo h okulistu greš na pregled, ni ti treba delat celotnega zdravniškega. potem pa pri podalševanju reč da če ne greš vsako leto h okulistu da tako ali tako ne dobiš leč, in da ti lahko z mirno vestjo podalša na 10 let, al pa ve če ma dober dan.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Velja samo do datuma. En dan kasneje je tako kot da nimaš izpita (kar niti ni problem, dokler te ne dobijo
evil.gif
).

Sploh ni vprašal tega.

@ MG3: Lahko kasneje podaljšaš - poznam osebno ljudi, ki so podaljšali osebno leto dni po preteku (kdo pa se spomni pogledat, če še velja...)
Kolega so pred leti policaji dobili ko je pozabu podaljšat. Je plačal 90 jurjev kazni, bilo je pa slab mesec čez.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
evo takole to gre,...
- redni tehnični mislim zdravniški pregled za 45 €, podaljšan za 5 let,
uf-1.gif
...

b
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
45 evričev?!
shocked-1.gif


Vsekakor bom jaz tokrat dodala še 40 € za mnenje mojega lečečega okulista, da te nesposobne in požrešne medicinarje dela skenslam enkrat za večno.
10.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Ne poznam zadeve, imam pa tudi očala in zato omejeno trajanje vozniške (10 let). Kaj ti bo pri tem pomagalo mnenje tvojega lečečega okulista
confused-1.gif
Jaz na stroške obveznega zdravstvenega zavarovanja že ene 10 let vsako leto hodim k okulistu, sem pa kratkoviden.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Zanimivo. Jaz sem prvič (1999) dobil za 5 let. Ko mi je zadeva potekla (2004) sem šel pol leta po zdravniškem za službo na medicinio dela prometa in športa, kamor nas firma pošilja na redne preglede, sem plačal samo pildek (cca pol cene celotne maše) in dobil pildek za 10 let.

Obakrat sem bil v isti ambulanti in pri isti zdravnici.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Kaj ti bo pri tem pomagalo mnenje tvojega lečečega okulista
confused-1.gif

Zaprlo bo gobec požrešnemu medicincu dela - ki hvala bogu vseeno ni dovolj kompetenten, da bi povozil mnenje lečečega okulista.

Meni je pač dovolj tega brezveznega plačevanja, okoli mene pa se vozijo napol slepi ljudje, ki so pač nekoč imeli to srečo, da so celo videli. Da so danes napol slepi, nikogar ne zanima. Dajmo se raje znesti nad ljudmi, ki smo jih nekoč začopili, da rabijo očala - da se jim vid ne spreminja že 30 let, nikogar od medicincev dela ne zanima. Ali pa imam samo jaz to smolo, da se je.bem s takimi?

Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Jaz na stroške obveznega zdravstvenega zavarovanja že ene 10 let vsako leto hodim k okulistu, sem pa kratkoviden.

Kot besedna zveza "zdravstveno zavarovanje" pove, je to namenjeno kritju zdravljenja morebitne bolezni.

Izdaja štemplja, da ti vidiš oz. ne vidiš dovolj za tvoj privatni hobi, ki se imenuje vožnja avtomobila, ni ravno nujna za zdravljenje tvoje bolezni (slabovidnosti). Torej je zdravstveno zavarovanje ne krije.

Nikjer.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Citat:

Zaprlo bo gobec požrešnemu medicincu dela - ki hvala bogu vseeno ni dovolj kompetenten, da bi povozil mnenje lečečega okulista.

O ja, medicinec dela je kompetenten, da odloča o morebitnih (časovnih) omejitvah tvojega izpita.

Sicer pa sem tudi jaz eden od revežev "špeglarjev"...
In kar se podaljšanja izpita tiče, je tako - ful odvisno je, kaj ti medicinec dela napiše na izvid. Meni je pri prvem pregledu dal omejitev 3 (tri) leta
jezen.gif



tako da - univerzalnega pravila glede podaljšanja pretečenega izpita ni. Vse je odvisno od mnenja medicine dela.

Se pa strinjam - tudi meni je strašno nepošteno, da imajo mnogi kar po defaultu izpit podaljšan do 85ega leta, ker so pač imela pri 18ih letih to srečo, da niso potrebovali očal... Kaj se pa zgodi pozneje, je pa itak povsem nepomembno.
Glavno, da mi, ki smo imeli smolo in smo dobili očala v mladih letih, hodimo vsake par let na preglede...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik roseanne pravi:
Citat:

Zaprlo bo gobec požrešnemu medicincu dela - ki hvala bogu vseeno ni dovolj kompetenten, da bi povozil mnenje lečečega okulista.

O ja, medicinec dela je kompetenten, da odloča o morebitnih (časovnih) omejitvah tvojega izpita.

Zelo težko bo utemeljil ponovno kontrolo vida, če pa okulist pravi, da take kontrole niso potrebne, ker stvar stoji že 25 let.
(take moči pa vseeno nima.press).

Se pa strinjam z mnenjem, da nimajo te odločitve ABSOLUTNO nobene podlage v stroki, pač pa to delajo totalno subjektivno in po trenutnem (finančnem) navdihu.
(zato sem tudi jaz v šetajoči vlogi).

Poleg tega mene tudi moti, da - nekateri - noro natančno preštefnajo vso tvojo kartoteko, da notri najdejo ja razlog, da ti stvar omejijo (Ko je porabil 10 minut, da je naravnost uživaško preštudiral - spredaj, zadaj, še čudno, da ni pogledal še za vodni žig
bonk.gif
- izvide krvi, ki so bili narejeni 3 leta nazaj, ko sem imela virozo - me je pa res vse minilo.). No, niso vsi isti (je treba biti fer).
 
Nazadnje urejeno:

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Kaj ti bo pri tem pomagalo mnenje tvojega lečečega okulista
confused-1.gif

Zaprlo bo gobec požrešnemu medicincu dela - ki hvala bogu vseeno ni dovolj kompetenten, da bi povozil mnenje lečečega okulista.

Meni je pač dovolj tega brezveznega plačevanja, okoli mene pa se vozijo napol slepi ljudje, ki so pač nekoč imeli to srečo, da so celo videli. Da so danes napol slepi, nikogar ne zanima. Dajmo se raje znesti nad ljudmi, ki smo jih nekoč začopili, da rabijo očala - da se jim vid ne spreminja že 30 let, nikogar od medicincev dela ne zanima. Ali pa imam samo jaz to smolo, da se je.bem s takimi?

Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Jaz na stroške obveznega zdravstvenega zavarovanja že ene 10 let vsako leto hodim k okulistu, sem pa kratkoviden.

Kot besedna zveza "zdravstveno zavarovanje" pove, je to namenjeno kritju zdravljenja morebitne bolezni.

Izdaja štemplja, da ti vidiš oz. ne vidiš dovolj za tvoj privatni hobi, ki se imenuje vožnja avtomobila, ni ravno nujna za zdravljenje tvoje bolezni (slabovidnosti). Torej je zdravstveno zavarovanje ne krije.

Nikjer.

1. Se popolnoma strinja s tabo. Ko boš to počela poročaj na forumu, ker me zanima rezultat.

2. Vem, da mnenje ne bo zastonj.

Je pa skrajno brezveze, da tisti, ki smo vsako leto pri okulistu moramo še na 3, 5, 10 ali pa kolikor let se zahoče medicincu prometa hodit na preglede in podaljševat izpit. Nekateri napolslepi pa lahko brez problema vozijo do 85 leta.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Bom.
Bo sicer malo trajalo (poteče 2010), ampak OK.
smile-1.gif


Tole me sicer žre že kar nekaj časa (slabe izkušnje dosedaj - povsod), tako da že zdaj spremljam različne izkušnje ljudi.
Upam, da bomo do takrat naumili kaj pametnega - za to, da v ta namen tudi okulisti izdajajo mnenja, sem izvedela v Železničarskem zdravstvenem domu.
 

de_Zolt

Pripravnik
19. jul 2007
82
0
6
No pr men poteče vozniška 25.2 ,sicer zdravje bp,vidim kt sokol in vse...
Vprašanje:
A je treba slikat se it k fotografu al sprejmejo sliko za vozniško na občin tut če se slikaš na tistih slikomatih (btw.a to sploh še obstaja
confused-1.gif
),vem da en cajt so težil in ni bla vsaka slika dobra...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
imam isto dioptrijo kot ti, ampak noben ne ve, da jo mam. z očali vozim le ponoči oziroma ob slabi vidljivosti, drugače ne (aja, pa za kino jih mam). ker nimam zavedeno v vozniški (dobil sem jih naknadno, 10 let po tistem, ko sem naredil izpit), so mi podaljšali vozniško do ne vem 2060. lahko rečem, da sem lepo prišel skozi.
 

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
A zdravniški pregled lahko opraviš pri splošni zdravnici? In kaj pomeni oznaka 01.01. v vozniški...očala/leče?
 

move

Pripravnik
9. apr 2008
77
0
6
Cypress Hill
Ksz...meni tudi letos poteče vozniška (mladi voznik), a moram opravit kakšen zdr. pregled ali grem samo po novo vozniško? Drugače ne nosim očal/leč.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Hmm... Čudna reč... Ko sem delal B, sem imel -0.5. Pa sem ga dobil takrat za 10 let.
Ko pa sem naredil še C in E, pa sem dobil vozniško za vse kategorije do 85 leta starosti...
Pa imam trenutno -1.75 na eni oki in -2.0 na drugi. Pa mi tudi piše v vozniški, da vozim z očali.