Počasna mreža preko wirelessa

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
V službi imamo 4 računalnike priklopljene s kablom na Linksys-ov wireless router in en računalnik z brezžično kartico Ralink. Na vseh je XP.



Problem je v tem, da je prenos preko mreže z wireless računalnikom obupno počasen (v obe smeri), deluje z nekje 200 kb/s (prenos med ostalimi računalniki je odličen, okrog 9 mb/s). Signal je odličen, ves čas kaže 54 mbps povezavo, včasih pade na 48 mbps - torej bi moralo po moje delati nekje 4 mb/s.



Dela pa internet enako hitro kot na tistih, ki so s kablom povezani - ravno prej je vleklo dol ene gonilnike z 1,5 mb/s (linija je 20/20).



Sem že googlal in je več ljudi pisalo o tem, eni pišejo da pomaga če vklopiš NetBIOS (ampak je potem delalo še počasneje). Probal sem že vse živo kar sem našel, pa nič ne pomaga.
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Bom probal s svojim laptopom, imam Linksysovo wireless kartico.

Sej vem, da Ralink ni ravno neka kvaliteta, ampak zakaj pa dela mreža počasneje kot internet pa mi ni jasno.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Probaj z novimi driverji za wireless... mogoče nov firmware za router? Izklop vseh zaščit in fancy scen v routerju. Sicer pa na 54mbit me pričakuj hitrosti večjih od 2.5MB/s, saj bo to kar maximum.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A to samo Microsoft F**** Sharing dela počasi, ali ves promet (in simpl FTP server gor vrži, pa probaj) ?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Firmware je zadnji na routerju.

Sem pa nesel komp k routerju, priklopil preko kabla in dela mreža s polno paro, tak da more bit nekaj s tem wirelessom, po moje antivirus ni (Avast je sicer na vseh kompih).

Jutri ali pojutrišnjem probam še s svojim laptopom pa da vidim kak je.

Kak pa vam dela mreža preko wireless? Kako hitro?
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Na laptopu, dell integrirana , broadcom chipset, pri 54mbit,router je TP-LINK, okoli 2.5MB/s je maksimum ...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Saj sem rekel... na 54mbit (802.11g) wirelessu dela pri dobrem signalu os 2 do 2.5mb/s. 802.11n pa dela pro dobrem signalu do 5.5mb/s sprejem in do 8.5MB/s posiljanje.