Počaaaasno instaliranje Viste

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ma ta vista je tut en jajc. na tone brezveznih dodatkov ki samo upočasnjujejo sistem, da o tem da slo verzija sploh ni slo
bonk.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
Kaj pa je z ramom pri XP x64?

Pa še to: nameščati kakršenkoli OS na stari disk, če imaš novega v kišti zraven, je grozna neumnost
crazy1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
isto, problem 32bitnih OS-ov je, da imajo 2^32 naslovov, a rabijo polek rama imeti še druge sistemske stvari, tako da prideš nekje na 3,5gb rama+ostale obveznosti. Za zadnjega pol giga žal zmanjka prostora. pri 64 bitnih sistemih se ti kapaciteta poveča za ohoho, vrzi v kalkulator
wink-1.gif


tako da, ni važno ali daš xp ali visto, važno je ali daješ 32 ali 64 bitno različico.

lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Saj ravno to mi ni jasno. Raje imam giga manj rama, pa da mi vse dela kakor mora
Ah, to pa je izvabilo en kisel nasmešek ...
smile-1.gif


Glede RAMa-a: ne se metat na trepalnice zaradi pol giga RAM-a (== 9 €), če bi imel 8 giga, OK.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
Torej bi bili rešitev za uporabnika z nesrečnimi 4 giga RAMa tudi XP x64, ne?
zmaga.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Da.
No, vsaj teoretično, še vedno pa ostaja vprašanje driverjev in drugih stvari ki pridejo zraven... Sem pa laufal nekaj časa 64bitni linux (ubuntu), pa je delal super - samo to je bilo šele na začetku 64bitnih os-ov, in še ni bilo flash playerja recimo tako da veš, kako je recimo zgledal internet. Danes je pa vedno bolje, ampak sam zaenkrat pomoje še ne bi šel na to
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Prehod na 64-bitne sisteme poteka definitivno prepočasi, driverjev še marsikaterih ni (še posebej pri kakšnem profesionalnem hardwaru, kjer 4 GB RAM in več pride še najbolj do izraza).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
No, Win XP x64 uporabljam doma že leto dni brez vsakih težav
zmaga.gif


Je pa res, da driverjev za LCD monitor (niti ne vem, zakaj me je pičilo po formatu, da bi jih dal gor
confused-1.gif
 

Komisar

Pripravnik
1. okt 2007
102
0
16
Centralni komite
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
ma ta vista je tut en jajc. na tone brezveznih dodatkov ki samo upočasnjujejo sistem, da o tem da slo verzija sploh ni slo
bonk.gif

Se strinjam. Vista je itak še v razvoju, bolj boga beta verzija je zaenkrat. Tako da pametni še vedno ostajamo na XPjih, kar se windows sistemov tiče.
 

Komisar

Pripravnik
1. okt 2007
102
0
16
Centralni komite
Vsekakor. Če bi meni kje hoteli prodati visto, bi rekel samo še 'čao'. Žal pa je večina ljudi neukih kar se tega tiče in slepo verjamejo prodajalcem, da rabijo ta 'najnovejši sistem'. :S