Počaaaasno instaliranje Viste

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kolegu sem včeraj sestavil računalnik, ker si ga je kupil po komponentah. Danes pa greva instalirat Visto in traja ful dolgo, da pride do instaliranja, pa še potem je v dveh urah prišel šele do 5% extracting files. Vista je x64 Ultimate.

Not ima 4 diske: 2x nova sata 500 gb in 2x stara ide diska (160 in 300 gb). Instaliral pa sem na 300 GB ide disk, ker bi rad imel na novih dveh samo glasbo (na novo ustvarjena particija in sformatiran).

BIOS vse normalno kaže - procesor, rame, vse diske najde, pekača... Pa Vista tudi nobenega errora ne vrže ven, samo traaja in traaaja.

Naj da raje gor 32-bitno Visto? Je lahko tu kakšna fora? Procesor je Intel Dual Core 2.66 GHz.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
mogoče bom izpadel totalen laik...ampak vseeno.....


a niso sata diski hitrejši ( hitrejši sistem če so na teh diskih naložen)
a procesor je 64biten ?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Probaj vse diske razen sistemskega odklopit.
Pa razmisli o XP. Vsaj za primerjavo, ča tam tudi šteka.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zdaj se je kolega sam nekaj špilal (jaz sem v službi) in je nekaj narobe z matično ali diski - ko je htel formatirat novi sata disk mu je po dveh urah napisalo, da ni možno formatiranje, stari 300 gb disk je vmes naenkrat izginil in se potem spet pojavil... Zdaj pa uveljavljaj garancijo... Vse treba razstavit, vzet ven matično in jo nest na servis (kupljeno je vse v nemčiji).

V glavnem to kar je prišparal ker je kupil posamezne komponente, bo zdaj vse nazaj plačal se mi zdi.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Ajej, .... sej po komponentah ga lahko tudi pri nas kupiš ....
Pa probajta namestit samo en disk (sata), vse ostale ven, pa jih potem (po uspešni inštalaciji) priključita.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zaj me je vmes klical, da je naenkrat šlo inštalirat XP in deluje vse ok... Samo glede na to, da ni ravno stručko za računalnike, me je kar strah, kaj je uspel nardit
grin1.gif


No hvala zaenkrat, jutri grem k njemu pa če ne bo šlo drugače bom prvo na en disk inštaliral pa potem ostale dodal, ker je zgleda problem samo tukaj.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ej, meni isto s 64 bitno visto!! Celo klinčevo popoldne se je nameščala... eno uro sem še čakal (prišel nekje do 2%), poj sem ga pa pustil, zvečer sem pa ujel zadnji procent
grin1.gif
)
Ok, je bla malo bolj "švoh" mašina (Athlon64 3500+, 512mb, 160GB sata2), pa vseeno... ne poznam pa nobenega drugega ki bi tudi imel 64bitno visto...

lp
Peter
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ma kolega je obupal vmes, potem instaliral Win XP 32 bit in ima zdaj pač namesto 4 GB rama 3,5 GB. Drugače pa ima nonstop neke probleme, ventilator na procesorju je glasen ko stari cd-rom (Zalmanov neki), kišta se ne hladi tako kot bi se morala (diski imajo 50°C že kmalu po vklopu)... Pa sem med vsakim diskom pustil en razmak, zdaj pa ne vem ali se pač greje tak ker so štirje diski not ali je kaj narobe.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Pogleda naj v bios, da nima nastavljenega ventilatorja da skos na polno laufa... oziroma, naj vklopi tisto stvar k kontrolira hitrost vrtenja, ne vem kak temu rečejo pri intelu...

Ni nujno, da senzor prav kaže
wink-1.gif
- daj ga potipaj, pa če se ti zdijo hladni mašina pa ti javlja 50+°C, poj ne delajo prav, čeprav bi mogli...
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Malo offtopic vprasanje..

Zakaj rinete gor 64 bitno visto, ko je 32 bitna veliko bolj zdravju prijazna?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Da mu XPji kazejo 3.5 GB je prav. Ker ne podpirajo 4 GB. Oz. ne prikaze 4 GB [prikaze 3.5 GB], ceprav naj bi jih uporabljali.

Ventilator na procesorju je glasen? Ima slucajno v kisti regulator vrtljalev in je le-ta nastiman, da hladi na polno?

Sta pred diski namontirala kaksen 12cm ventilator?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Saj ravno to mi ni jasno. Raje imam giga manj rama, pa da mi vse dela kakor mora, kakor pa, da imam 64 bitno visto, ki sicer podpira 4 GB+ rama, a je malo gonilnikov in veliko problemov z njo.