Po Nissan Leafa v tujino, ker eko sklad sanja

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Na svoj način si odgovoril,koliko EV vozil si vozil ali testiral v življenju,vse jasno torej,še en teoretik brez stika s prakso...
priden.gif

(nikjer nisem napisal,da si bedak,ampak da tako izpadeš s svojim teoretiziranjem,ki nima nobene praktične podlage!)
 

wxy

Pripravnik
18. jul 2014
202
0
16
Ti pa meni še vedno nisi odgovoril. O tvojih izpadih pa imam svoje mnenje, ki ga bom raje zadržal zase. Če pa imaš željo pa te lahko peljem en krog z EV, da boš dobil realni občutek o porabi.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Če bi bilo sploh kaj podobno teoretiziranju, gre bolj za gostilniško nabijanje in samo provokacijo, jaz se se ne bom več trudil.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Sem izvedel.

Očitno to ni bil zgornji Piki od te družine. Je pa skoraj 100% to avto iz Pečjakove predelave.

Bil je tak kot tale rumeni pa ena mlajša notri...no, je pa kot pravim, res bil zero emission
grin1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sem izvedel, v čem je bil problem. Ta mlajša je hčerka lastnice tega Smarta in ona ga goni k pr norcih
smile-1.gif


Elektro motor se ji je pregrel. Ko se je ohladil, je odpeljala naprej
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik wxy pravi:
Ti pa meni še vedno nisi odgovoril. O tvojih izpadih pa imam svoje mnenje, ki ga bom raje zadržal zase. Če pa imaš željo pa te lahko peljem en krog z EV, da boš dobil realni občutek o porabi.

Naredi tak video, kot sem ga jaz dal v temi o Amperi, pa da te vidimo. Do takrat sem s tabo zaključil in si nekredibilen vir podatkov.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Nič novega od tebe. Trollaš.

Zdaj pa nazaj na temo 'Po Nissan Leafa v tujino, ker eko sklad sanja'.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Sem izvedel, v čem je bil problem. Ta mlajša je hčerka lastnice tega Smarta in ona ga goni k pr norcih
smile-1.gif


Elektro motor se ji je pregrel. Ko se je ohladil, je odpeljala naprej
smile-1.gif

Torej nič resnega, no gužvo je pa naredila vseeno
evil.gif
 

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Danes, po 16 dneh čakanja,da DURS/FURS določi DMV in DDV me je toča, ki je lepo padala po ne kasko zavarovanem leaf-u podžgala, da sem šel osebno obiskati tete na Davčna ulica 1. Kljub temu, da sem 'razpolagal' s podatkom katero teto moram obiskati, se je na koncu izkazalo, da je bilo potrebno vmes obiskati še 2 teti in 4 teta je bila tista 'prava' (pa saj pošiljanja od vrat do vrat sem že navajen :p ). Na koncu sem se nekako domenil, da bo 'storitev' opravljena še danes...
Na moje presenečenje, me je omenjena teta poklicala (kar je pohvale vredno) in mi sporočila, da se opravičuje, ker danes ne morem dobiti odmerjen DMV in DDV kljub najinemu dogovoru, ker podpisnika nista več na FURSU-jih več ne dobi...

Najbolj pomembna informacija za tiste, ki boste sami 'uvažali' je ta: da imajo zakonsko za to na razpolago do 30 dni in, kar traja manj kot 21 dni je izredno rekordno. Torej se po 'uvozu' vsaj še 3 tednje ne boste vozili, razen, če boste skakali iz testne tablice na testne tablice (cenovno neugodno).

Ker v četrtek FURS nima uradnih ur, bom potrdilo lahko dobil šele v petek-če bo šlo vse po planu torej, če dobim odmero jutri na epošto, kakor sem se domenil...
 

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Baje se za 'uvoz' vozila iz EU odloči 200 fizičnih oseb na dan (informacija naj bi veljala za vložišče na Davčna ulica 1 in sicer za nova ter rabljena vozila).
Pa tudi, če je treba to številko deliti z PI (IT fora) me še vedno preseneča, da se toliko fizičnih oseb odloči za nakup vozila izven Slovenije. Preprodajalci so pravne osebe in spadajo v drug segment. Vem tudi, da nekateri preprodajalci, ki imajo svoje firme uvažajo kot fizične osebe in pol preprodajajo kot pravne osebe - ampak to je že druga (pre)dolga zgodba.
 

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Citat:
Uporabnik Nac pravi:
Tale povprečna poraba Wh/km me je spodbudila k temu, da sem še jaz preverjal svojo povprečno porabo na mojem Leafu. V treh dneh sem naredil 530 km (od tega 200 km po avtocesti, ostalo regionalne ceste), računalnik v vozilu pa je pokazal 148 Wh/km. Hitrost po avtocesti 97 km na uro, regionalne pa po omejitvah od 40 do 90 km na uro.

Nac, hvala za deljenje informacij. Očitno je moja noga malo preteška.
Sicer, pa bom šel enkrat prav zanalašč po obvoznici le iz naslovna testiranja.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ko sem uvozil Vectrix-a leta 2008, je bilo možno plačilo DDV-ja, DMV-ja in okoljske takse na katerikoli davčni enoti, tako da si lahko malo poklical naokoli in povprašal, kakšne vrste imajo in šel tja.
Npr, jaz sem imel to srečo, da v Domžalah, kjer živim, ni bilo vrste in sem imel odmerjeno v dnevu ali dveh, pa še prijazna punca me je poklicala, da me je obvestila, da sem oproščen plačila DDV-ja, ker nisem padel v nobeno kategorijo za obdavčitev
smile-1.gif


http://www.motosvet.com/tabla/topic/28166-vectrix-electric-maxi-scooter/?hl=vectrix
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik ByeBenzin pravi:
Najbolj pomembna informacija za tiste, ki boste sami 'uvažali' je ta: da imajo zakonsko za to na razpolago do 30 dni in, kar traja manj kot 21 dni je izredno rekordno. Torej se po 'uvozu' vsaj še 3 tednje ne boste vozili, razen, če boste skakali iz testne tablice na testne tablice (cenovno neugodno).

še bolj pomembna je ta, da ti za 100€ to uredijo v dnevu, dveh. Le pravemu moraš plačat, da ta pravemu, naprej plača.
Gamad v JU.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik ByeBenzin pravi:
Baje se za 'uvoz' vozila iz EU odloči 200 fizičnih oseb na dan (informacija naj bi veljala za vložišče na Davčna ulica 1 in sicer za nova ter rabljena vozila).

200 fizičnih oseb na dan??
sprasujem se.gif
 

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Kdor misli, da sem danes dobil obljubljeno odmero, se britko moti.

Ampak, to sem nekako tudi pričakoval
evil.gif
 

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik ByeBenzin pravi:
Najbolj pomembna informacija za tiste, ki boste sami 'uvažali' je ta: da imajo zakonsko za to na razpolago do 30 dni in, kar traja manj kot 21 dni je izredno rekordno. Torej se po 'uvozu' vsaj še 3 tednje ne boste vozili, razen, če boste skakali iz testne tablice na testne tablice (cenovno neugodno).

še bolj pomembna je ta, da ti za 100€ to uredijo v dnevu, dveh. Le pravemu moraš plačat, da ta pravemu, naprej plača.
Gamad v JU.

A veš kolk km lahko naredim na pocen elektriko z 100EUR ?
ne-ne-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik ByeBenzin pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Malo huda cifra.
wink-1.gif

Sej sem omenil, da je treba to malo deliti, če ne z več, vsaj z 3,14
smile-1.gif

Kje si pa dobil tisto cifro 200 na dan? A je to kakšen uradni podatek ali iz ust kakšne referentke?