Po Nissan Leafa v tujino, ker eko sklad sanja

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Iz ust dveh referentk med seboj ločenimi v dveh različnih sobah, vendar sosednjih. Če bi bil to uraden podatek, bi to jasno tudi napisal. S podatkom zakonsko 30 dni in omenjeno številko 200 na dan, sem bil serviran za tem, ko sem povedal koliko časa že čakam, da je avto ne kasko zavarovan, da je bila toča in povprašal kdo bo plačal škodo, ter, da so mi decembra (sem se šel pozanimat kaj in kako ob uvozu, ter predvsem kateri stroški me še čakajo) obljubili, da bo to narejeno v enemu dnevu.
Kar sem seveda ostalim referentkam ob zadnjem obisku seveda tudi vrgel pred nos in dodal še sobo ter ime in priimek. Pravzaprav sem se pri referentki pri kateri sem bil decembra ob zadnjem obisku tudi prvo oglasil.
Ob 200 na dan, bi bil pomoje vozni park na slovenskih cestah malo drugačen, kakor ga vidim in tudi več tujih tablic. Meni osebno je bil to bolj izgovor 'kolk mi revčki garamo' oziroma obramba pred mojimi 'obtoževanji'.
Edino zanimivo je: ista cifra iz dveh ust, ki ne sedita v isti sobi. Lahko pa so se tudi domenili na kakem sestanku, kaj se reče v takem primeru - kar se mi zdi še najbolj verjetno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
sodelavec je po bentenju in odhodu na dopust dobil zadevo rešeno v par dnevih, prvo pa so tudi rekli v šusu 14 dni, prej ne bo nič.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ti je toča poškodovala Leaf-a? Namreč, pri meni je tudi padala toča oz. bilo je velikosti toče, samo da so bile bele kuglice in ni bil noben avto na parkirišču poškodovan.
 

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Ko je začela toča tolčti, sem vozilo prestavil pod streho. Par dni kasneje sem vozilo pregledal na soncu in ni videti nobene škode.
 

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Včeraj sem končno dobil odmero. Plačal preko spetne banke (dve položnici: DMV in DDV je potrebno plačati na 2 različna sklica, kar je nekako logično), sprintal, šel na banko po štemple in nato na FURS (s to potezo sem pridobil na enemu dnevu). Nato na zavarovalnico in na AMZS. No na AMZSju se je zataknilo. Ali je dobra ura premalo, da se natiska homologacijo ali pa je razlog v kampanskem pisanju homologacij le v dopoldanskem času (tukaj sem pa izgubil en dan). Skratka, homologacijo sem dobil v roke šele danes zjutraj. V vmesnem času sem obiskal še drugega ponudnika, da si izberem drugo registrsko številko, ker postopka zaradi F. nisem želel nadaljevati na AMZS-ju (lenoba mu je očitno zvesta do groba; homologacija je bila plačana že pred 3 tedni; homologacije v resnici piše referent in ne on, ...). Nato sem obiskal zavarovalno enoto, da mi spremenijo polico na en dan kasneje za nov avto, spremenijo polico na drugo registrsko številko ter prestavijo ukinitev bonifikacije za en dan za staro vozilo. To mi je bilo predlagano s strani referentke na zavarovalnici, ko sem jo včeraj poklical, da se ne bom mogel držati dogovora in pripeljati novega vozila na slikanje. Še en obisk in vozilo je imelo končno urejeno papirologijo. Nato nazaj še na zavarovalnico, da preslikajo novo vozilo.

Papirologija v sloveniji je torej trajala od vključno 16.3. do vključno 8.4., se pravi 24 dni, če sem prav na hitro zračunal.

Me prav zanima, koliko časa tak postopek traja v sosednji avstriji in, če potrebuješ avstrijsko državljanstvo :p
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ne potrebuješ državljanstva, zgolj stalno bivališče. Vse skupaj traja 1 do 2 dni: tehnični pregled (če je potreben), homologacija, odmera NovA, sklenitev zavarovanja in pridobitev registrskih oznak (v tem vrstnem redu).
smile-1.gif
 

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Ne potrebuješ državljanstva, zgolj stalno bivališče. Vse skupaj traja 1 do 2 dni: tehnični pregled (če je potreben), homologacija, odmera NovA, sklenitev zavarovanja in pridobitev registrskih oznak (v tem vrstnem redu).
smile-1.gif

Se mi je zdelo, da bo samo par dni. Si bo treba priskrbeti stalno prebivališče v avstriji
tongue-1.gif


Emm, a ni NovA italija in ne avstrija ?
 
Nazadnje urejeno:

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Danes sem naredil po ljubljani in okolice ter obvoznici že 80km+
smile-1.gif
)) Thx AndY1 za hint.
 
Nazadnje urejeno: