Po menjavi grafične, tema.

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Matična Asus P4P8X
Grafična 7600GT in zdaj sem dal noter X1950PRO.
In zdaj ko prižgem rač. je tema, piska na začetku tudi ni. Edino vsakih par sekund mi zasvetijo vse tri lučke na tipkovnici.
Potem sem spet dal 7600GT noter in je isto. Sploh ne morem nič. Bios tudi resetiral.
Nekaj sem googlal ma brez uspeha, vsi pravijo da je verjetno napajalnik samo potem bi mi morala 7600gt delat ko jo dam nazaj noter. Napajalnik je 550Wat max.
Pa pred letom dni sem imetl že x1950pro noter in je delala.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Morda si spotoma iztaknil kak ram ali napajalni kabel, preveri še vse ostale povezave.
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Zdaj sem komplet razdru rač in ga začel spet sestavljat s tem da sem vse hdd-je pustil izklopljene, ravno tako pci.
Se pravi, procesor, rami in grafična (7600gt) in še vedno ni nič.
Monitor zazna grafično, ker ko ga priklopim ni več tistega okenca na monitorju, da ni signala.
Komu kaj sanja?
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Ok, menjal napajalnik in zdraven še ohišje ker prejšnje je bilo
uf-1.gif


Vse sestavim in še vedno ne dela.
Kar, da od sebe je to, da se ventilatorji za trenutek zavrtijo (to mislim samo da dobijo en sunek elektrike),led diodi zasvetlita(mežikneta) in potem je konc.
Spet sem odklopil vse iz pci, probal rame menjavat,...
Prosim samo ne mi reč da je šla matična
rolleyes-1.gif
. Vsaj dokler ne sprobam še kaj.
Bilo kako idejo imate, vse sprobam, samo da začne delat.

lp
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Ja tudi.
Pri tej plošči se resetira tako da so tri pini in iz dveh levih daš na desna dva ( v bistvu je srednji vedno pokrit). Sedaj se resetira.
Potem vzameš jumper iz desnih dveh (takrat se rač prižge - kadar je delal) in potem postaviš na leva dva(na začetek).
No sedaj se tudi "prižge" ma samo za trenutek isto kot pri vklopu.

Če kaj pomaga...
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
priklopljen je.
zapiska pa ne, saj v tako kratkem času niti ne vem če ima kaj piskat. Elektrike dobi samo "eno iskro" ne vem kako bi drugače povedal. Samo "klik".


No danes sem sprobal prejšnji napajalec na drugem rač in hudič dela.
Se pravi da je konc?

Teži mi ker sem ravno dobil x1950pro in sedaj menjavat matično???, že gre nekaj €, pa da je potem šel še procesor jaoo sem spet zgubil €.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik redorange pravi:
priklopljen je.
zapiska pa ne, saj v tako kratkem času niti ne vem če ima kaj piskat. Elektrike dobi samo "eno iskro" ne vem kako bi drugače povedal. Samo "klik".


No danes sem sprobal prejšnji napajalec na drugem rač in hudič dela.
Se pravi da je konc?

Teži mi ker sem ravno dobil x1950pro in sedaj menjavat matično???, že gre nekaj €, pa da je potem šel še procesor jaoo sem spet zgubil €.

Če se ti da igrat, odklopi vse naprave (disk cd-rom), odstrani vse kartice in poberi ven rame. In sedaj poskusi vklopit. Kaj se zgodi ?
Drugače se bojim da je šla osnovna ali pa procesor...
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Isto
frown-1.gif

Mi lahko poveš kaj moram pazit pri matični plošči, če bom kupil od ati grafično?
Nekaj sem bral, da ene so narejene bolj za nvidio nekatere pa za ati. Nekaj z vezjem ne vem točno kaj.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Nič nisem slišal o tem. Sem mel sam dobro leto 7600gt na asus p5b. Grafična je pred par tedni crknila, nato pa sem nabavil ati radeon 3850, ji dodal dodatno napajanje(6pinski prikluček) in je že delalo. Matična p5b pa tud ni bla nevem kak draga in je čisto povprečna plata z nekimi dodatki za navijanje sistema.
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Ma na slo tech sem bral (iščem zdaj ma ne najdem), pod novicami -komentarji

Ma finta je v tem (kar sem razumel) da se potem cel sistem bolje sporazumeva med sabo.
Da pač nvidia ima neko "čipovje" na matičnih z "nvidia nForce" tako da se potem grafična procesor in ne vem kaj vse, bolje sporazumeva med sabo.
Isto nekaj takega ima ati/amd

Al pa je lahko prav tole "nvidia nForce" tisto kar sem mislu, s tem da je tudi za ati nekaj takega, kako se pa reče?
Ker kar sem bral ne paše ati kartica na "nForce" (če je toto) sej delalo bo ampak ne vredu
 
Nazadnje urejeno:

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Imam na zalogi podobno plato iz serije P4P8X z enakimi simptomi.
Po udaru strele preko telefonske linije v PC je ob vklopu ačunalnika samo še trznil ventilator na procesorju in nič več, lučka se je prižgala in ugasnila ... to je vse.

Ploščo sem zamenjal z eno Asrockovo za 50€, tako da je vse ostalo pasalo nazaj gor.

LP
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik redorange pravi:
Isto
frown-1.gif

Mi lahko poveš kaj moram pazit pri matični plošči, če bom kupil od ati grafično?
Nekaj sem bral, da ene so narejene bolj za nvidio nekatere pa za ati. Nekaj z vezjem ne vem točno kaj.

Nisem še slišal ničesar podobnega. Nforce je NVidiin čipset za osnovne plošče. In edino na tem deluje SLI.
Na žalost pa Nvidia trenutno nima nobene pametne grafike na trgu. AMD jo je povsem povozil na grafičnem trgu, in ne vem če se bo Nvidia še ven spravla...
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Ja procesor P4 3.0HT laufa še vedno dalje
zmaga.gif
(po udaru strele je šla samo matična, modem,pa switch) Ostale komponetne imam še sedaj v PC-ju.

LP