po kolkem času "pike"

krizo

Pripravnik
18. jul 2007
429
0
16
sedim pred računalnikom
po kolikem času se zbrišejo pike? 2 leti? in če vmes kasiraš nove?


write.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Po treh letih se brišejo.

Kako je pa, če dobiš vmes nove, pa nekako ni enotnega mnenja. Ali se potem brišejo po novih treh letih ali pa to ni važno. Zakon se mi zdi, da je nejasen.
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Po treh letih se brišejo.

Kako je pa, če dobiš vmes nove, pa nekako ni enotnega mnenja. Ali se potem brišejo po novih treh letih ali pa to ni važno. Zakon se mi zdi, da je nejasen.

Vsaka pika ima svoj rok in se izbriše po treh letih. Če dobiš v tem času nove pike se te izbrišejo pač kasneje, ko pretečejo tri leta.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
955
113
A ni tako, da če v tem času dobiš nove pike, da se seštejejo in da se doba odštevanja spet začne od zadnjega prekrška?
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik damjanf1 pravi:
Kje pa lahko pogledaš (izveš) koliko pik že imaš??

Damjan

Z evidenco upravlja Ministrstvo za provosodje, za vpogled v evidenco je potrebno poslati dopis. Po ZUP so dolžni izdati o tem potrdilo, najkasneje v roku 15 dni.

Sicer pa imaš za to podlago tudi v 6. odstavku 207. člena ZP.
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
A ni tako, da če v tem času dobiš nove pike, da se seštejejo in da se doba odštevanja spet začne od zadnjega prekrška?

Ne, to bi bilo nesmiselno. Podlaga je 207. člen Zakona o prekrških, ki je povsem jasen. Za vsako točko (ali več točk naenkrat) teče rok posebej in se navezuje na pravnomočnost odločbe, s katero so bile izrečene. Torej izbrišejo se samo tiste, ki jim je potekel rok, ne pa tudi ostale, ki še jim ni.
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.976
113
KSZ

Pike gredo po sistemu FIFO, first in first out, kot smsi pri starih telefonih
grin1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Teoretično. Baje v vsej zgodovini še ni bilo junaka, ki bi to izvedel
tongue-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
To nebi vedel, sem pa slisal da se to da. Pa tudi na njihovi strani sem zasledil, da so edini v sloveniji ki to izvajajo.
Je pa to v MS od kuzmica pomojem a kaj je ze?

LP
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Jaz sem æu, da če mlad voznik naredi ta tečaj varne vožnje, ne rabi zavarovati avto še za mlade voznike. Se ti status mladega voznika oz. oznaka 220. izniči.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Ampak gres pa lahko tudi na tecaj varne voznje, in se ti pike prepolovijo (naj me kdo popravi ce se motim)

LP

Nebo slo tako lahko,tecaj varne voznje 150eur,izvaja se ga na neko obdobje(ni glih vsak dan)in pa odbijejo se ti 4 tocke,izvajas pa lahko to zadevo samo enkrat na trajanje izpita.Zato ni toliko junakov ki bi tolk dnarja dal za tako malenkost.

Je pa to za take/mene,ki jim kuzla v rit skace,ki bodo vrjetno imeli samo piko lufta po odlocbi.