Po 1000 letih v SLO zapadel sneg

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.333
5.851
113
pri taščici
Vse to je res, špaga, grablje na podaljšanem ročaju itd...
Včasih so malo težje naredili stavbo varno pred visokim snegom in so lažje sneg kidali. Danes je obratno.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
jest5:

če zagrabim sneg in ga vržem vate bo manj bolel kot če ti vržem kepo... a ne? jaz ko sem v soboto plužil je bil sneg lahek, lahko sem ga porival pred sabo xxxx metrov. v nedeljo ni šel nikamor, bil je težak.. tudi ko sem v soboto naložil polno kiblo je bilo veliko lažje kot v nedeljo pa je bil volumen praktično enak... mogoče pa je kaj v temu da je lahek in težak, južni, sneg... a ne?

ampak izolacija spodaj nima veze...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Eh, še vedno ne dojameš, kje je bistvo
crazy1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
OMG kaki komentarji.

Tista o taljenju snega od spodaj in s tem povečane teže, do tega, da so pred 1000 leti znali boljšo streho naredit.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
jest5 ne res ne dojamem. ker v soboto ko sem plužil je šlo bp, sneg bil lahek. v nedeljo bil veliiikoooo težji ampak višina snežne oddeje je bila pa približno enaka ( kak cm razlike). hmm...


je pa res, da taljenje snega od spodaj nima veze... ampak če že v osnovi zapade težak južen sneg zna biti pestro...

pred par 10 ali več leti so se zavedali možnosti hudih zim, debele snežne oddeje... zdej pač par let milih zim in folk je čisto pozabil kaj in kako...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.272
-8.458
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
jest5 ne res ne dojamem. ker v soboto ko sem plužil je šlo bp, sneg bil lahek. v nedeljo bil veliiikoooo težji ampak višina snežne oddeje je bila pa približno enaka ( kak cm razlike). hmm...


je pa res, da taljenje snega od spodaj nima veze... ampak če že v osnovi zapade težak južen sneg zna biti pestro...

pred par 10 ali več leti so se zavedali možnosti hudih zim, debele snežne oddeje... zdej pač par let milih zim in folk je čisto pozabil kaj in kako...
Počasi ene 5x preberi moj prvi post v tej temi. Pa tistega katerega sem citiral tudi. Potem pa prosim počasi nehaj s tem suhim in južnim snegom, ker to nima niti malo veze s tem, kar sem jaz govoril.
Saj ti bo uspelo dojeti, le potrudi se
cheer.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
jest5 ne res ne dojamem. ker v soboto ko sem plužil je šlo bp, sneg bil lahek. v nedeljo bil veliiikoooo težji ampak višina snežne oddeje je bila pa približno enaka ( kak cm razlike). hmm...

Lol...
grin1.gif


Ti jestu poskušaš dopovedati, da je kilo železa težje od kile slame, ker kila slame nič ne boli, če ti jo nekdo vrže v glavo.

Jest5 pa tebi poskuša dopovedati, da če daš oboje na tehtnico, se bo v obeh primerih izpisalo 1 kg.