Mnenje?

Markovic

Zelenc'
5. apr 2011
19
0
1
75
Ljubljana
www.izumi.si
Z zadnjim odstavkom se v celoti strinjam (kljub do sedaj izdelanih in preiskušanih 19 prototipih) vse ostalo pa sodi v slog o katerem imam pravico na svoje mnenje.

Markovič
 

Markovic

Zelenc'
5. apr 2011
19
0
1
75
Ljubljana
www.izumi.si
Spoštovani g. Utisevalec,

končno eno mnenje, ki ima "rep in glavo". Hvala.

Z vašim tretjim in četrtim odstavkom se v celoti strinjam - zlasti sta solidno poenostavljena - toda, točna.

Ne razumem pa kaj bi bilo narobe z navedenimi dejstvi, saj nikjer nisem zapisal, da moj sistem turbin lahko ali "hoče" zamenjati klasične turbine ali elektrarne ! Moj sistem pride v poštev predvsem na lokacijah na katerih zaradi danosti okoliškega terena in prepustnosti zemljine, izgradnja jezera sploh ni možna ali pa bi bila tako draga, da kaj takega z gospodarskega stališča ne more biti sprejemljivo.

V petem odstavku pa veše navedbe ne držijo v celoti in sem zaradi njih prepričan, da mojih tekstov niste prebral.

Seveda, in zlasti ker npr. Poslovnega Načrta zanesljivo niste niti pogledal (tam so navedeni vsi odgovori na vaše alineje), je moj komentar vaše skepse popolnoma brezpredmeten.

L.p. Markovič
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Hvala za odgovor, sem mogoče res površno pregledal pdf dokument (sem prebral samo del o delovanju in tehniki), sem pa sklepal nekatere stvari od veleumov, ki so jih tukaj sproducirali nekateri člani (očitno narobe).

Skratka vaše turbine so uporabne tam kjer je drugačno kroriščenje nemogoče oz. prezapleteno, tole mi je sedaj jasno .. razumem tudi od kje se potem tule omenja Mura. Ekonomika mi je pa jasna, saj je glavnina stroškov energetskih projektov v začetnem vložku (dobiček pa se računa na predvideno dobo obratovanja in morebitne stroške).

No želim vam veliko sreče pri iskanju kupcev tega patenta oz. veliko sreče pri izpopolnjevanju tega in še kateri projektov.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik Markovic pravi:
čeprav bi moral vedeti, da vse klasične turbine potrebujejo relativno visok vodni padec in, da tudi kaj takega ni tehnično izvedljivo.

No ja, v hidro elektratrnah so vgrajeni trije tipi turbin...Fransisova, Peltonova in Kaplanova turbina. Ena je za velike pretoke in majhne padce (kaplanova), druga za srednje pretoke in srednje padce (Francisova), tretja pa za majhne pretoke in velike padce (običajno tudi manjših moči). Torej glede na konfiguracijo reke/struge se določuje tip turbine.

In večja kot je reka manjši je padec (so pa zato pretoki toliko večji). Tako da na tem podorčju pisat v smislu, kot da do zdaj niso ničesar pametnega iznašli (že več kot stoletje nazaj), tudi ne gre.

Sam pogrešam inovatovnsot z vidika, da dokažeš, da ti je uspelo nekaj novega, ne pa da zgolj negiraš tisto kar je že bilo iznajdeno in dodobra stestirano in uveljavljeno.

Inovacijo/izum je potrebno najprej stestirati v praksi, izmeriti...itd itd. In še takrat je vprašanje če se bor ešitev sploh prijela, ker je enostavno potrebno enormno napora, predvsem pa denarja, da se reč plasira na tržišče...in da se, je potrebno, da je zadeva res vredna 'greha'.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:

2. Kako naj vem, da SamSvoj in Markovic nista ena in ista oseba?

Nista. Zaenkrat še nimam težav z ostalimi osebami v mojem umu, oziroma so pod kontrolo
evil.gif

Pišem samo pod enim alterjem, kar lahko mojstri potrdijo ....