Plus 500 in Davki

JonBelcog

Zelenc'
21. feb 2018
1
0
1
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Letos sem na priporočilo enga kolega nekaj trgoval prek platforme Plus 500. Vloženih 200 eur je hitro šlo v nič. Zdaj me zanima kako pravilno odam davek za ta Plus 500. Vse razumem kako izpolnit edino te ISIN kode oz Imena Trgovalnega Papirja pa ne vem na obrazcu. Customer support od Plus 500 je pa poden od podna vedno mi pošlejo generičen mail, da oni niso pristojni za davke, Ali kdo ve kako to izpolnit pravilno?

Zdravo,
napoved za prodajne posle, ki si jih naredil v letu 2017 boš moral oddati do 28.2.2018. V eDavkih izbereš obrazec "D-IFI" (Napoved za odmero davka od dobička od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov). Pri vpisovanju poslov lahko izbiraš katero kodo boš vpisal. Lahko vpišeš ISIN ali trgovalno kodo ali naziv VP. Če nimaš ISIN kode lahko vpišeš naziv, ki je enak nazivu CFDja s katerim si trgoval (naprimer: Nafta, USA 500, German 30,... odvisno od instrumenta).

Če si imel veliko poslov in se ti ne da vseh ročno vpisovat (ker je lahko zelo dolgotrajno), lahko narediš tud xml datoteko s katero naenkrat uvoziš vse posle v e-davke. Za več informacij mi lahko pošlješ tudi privatno sporočilo.
 

prudys

Zelenc'
17. nov 2021
1
0
1
Iščem investitorja za delo na plus 500. v višini 40k. Nudim delitev zaslužka 50/50 .Za garancijo nudim stanovanjski vikend