Plus 500 in Davki

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Letos sem na priporočilo enga kolega nekaj trgoval prek platforme Plus 500. Vloženih 200 eur je hitro šlo v nič. Zdaj me zanima kako pravilno odam davek za ta Plus 500. Vse razumem kako izpolnit edino te ISIN kode oz Imena Trgovalnega Papirja pa ne vem na obrazcu. Customer support od Plus 500 je pa poden od podna vedno mi pošlejo generičen mail, da oni niso pristojni za davke, Ali kdo ve kako to izpolnit pravilno?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Čakaj malo. Zakaj bi prijavljal, če nisi nič zaslužil = nisi ustvaril prihodka?
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Ne sploh ne gre zato, da bi rad prijavil davčno olajšavo. Samo nebi rad od DURSA/FURSA prejel kakšno pismo z kaznijo ker nisem prijavil izgube oziroma nule.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
V vsakem primeru moraš prijaviti davčni, da si zaigral denar preko nategunskega forexa.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
V vsakem primeru moraš prijaviti davčni, da si zaigral denar preko nategunskega forexa.
Ampak na popisnem IFI listu a moram prijavit vsako transakcijo posebje ali samo napišem Plus 500. Nimam izkušenj z izpolnjevanjem tistih formularjev. Ker če moram napisat vsako transakcijo posebej kako potem najdem ISIN kodo oz Naziv vrednostnega papirja?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zadevo bi moral sproti prijavljati. Sedaj lahko narediš samoprijavo in upaš, da ne bo kazni.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ni davka za forex...

@Pbutec forex ni nategunski. Če človek stavi vse na nekaj kar se ne spozna ne pomeni da je to prevara... Je pa res da v tem primeru bi blo bloje da bi teh 200€ zapil, več koristi
smile-1.gif
Če hočeš kaj od forexa imet je treba študirat zadevo pa z 200€ ne boš daleč prišel... Maš več šanse na ruleti, žal...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Slovenija nima davka za spot forex trgovanje... Kriptovalute tudi niso obdavcene... Ne rabis posiljat nicesar, ce te vpoklicejo, ce bi imel velik obrat "nepojasnjenih" sredstev jim das pojasnilo in ce je potreba lahko se izpiske od trgovalnega racuna in mas mir...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Zdaj sem se spomnil, če kdo res želi trgovati na forexu s manjšimi zneski ala 200€ potem priporočam, da odpre cent račun pri brokerju, če jih ponujajo. Ene par jih je, mislim da celo v UK je en. Sam sicer nisem nikoli to jemal resno ampak veliko bolje kot odpreti 0.01 lot na 200€. Tako bo lahko trgoval z nano loti, se pravi na računu mu bo kazalo 20.000€. To je edini način, kako bi lahko "normalno" trgoval in brez tega, da bi vse izgubil na eni poziciji... Seveda, pa naj se vsak prej informira in vadi na demo računu, preden začne trgovati na pravem. Šele, ko si 100% v svojo strategijo in imaš vsaj 3 mesece dobiček na demo, potem se odpira pravi račun in trguje zares...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Jaz priporočam, da vloži v kripto.. Pa kaki forexi in podobno, ne se zajbavat..
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Zdaj sem se spomnil, če kdo res želi trgovati na forexu s manjšimi zneski ala 200€ potem priporočam, da odpre cent račun pri brokerju, če jih ponujajo. Ene par jih je, mislim da celo v UK je en. Sam sicer nisem nikoli to jemal resno ampak veliko bolje kot odpreti 0.01 lot na 200€. Tako bo lahko trgoval z nano loti, se pravi na računu mu bo kazalo 20.000€. To je edini način, kako bi lahko "normalno" trgoval in brez tega, da bi vse izgubil na eni poziciji... Seveda, pa naj se vsak prej informira in vadi na demo računu, preden začne trgovati na pravem. Šele, ko si 100% v svojo strategijo in imaš vsaj 3 mesece dobiček na demo, potem se odpira pravi račun in trguje zares...
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Slovenija nima davka za spot forex trgovanje... Kriptovalute tudi niso obdavcene... Ne rabis posiljat nicesar, ce te vpoklicejo, ce bi imel velik obrat "nepojasnjenih" sredstev jim das pojasnilo in ce je potreba lahko se izpiske od trgovalnega racuna in mas mir...
Prek Plus500 sem trgoval z CFDji.
 
Nazadnje urejeno:

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Jaz priporočam, da vloži v kripto.. Pa kaki forexi in podobno, ne se zajbavat..
Trgovati na forexu je bistveno lažje kot na kriptovalutah. Manj volatilno in bolj stabilno za višje zneske. Za 200€ je pa bolje investirati in pozabiti za nekaj mesecev ali let v kripto to se pa strinjam...
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Danes sem prejel odgovor od DURSa/FURSa, da naj jim sporočim kontaktne podatke, da me kontaktira njihov kontrol za napovedi. Upam, da bi bodo pojasnili kako je s tem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če želiš na vsak način kaj prispevati v erar, bodo gotovo našli način, da boš to lahko napravil.
grin1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Morda bo res moral kaj plačati, čeprav je imel na koncu nulo, je lahko kdaj vmes naredil plust, preden je potem vse zagonil. 3:)