Plenilci POP, Planet & operaterji v pričakovanju novega zakona

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ah isto kot volitve, vsi se nekaj kurchite naredite pa nič. Pač odjaviš tv z lepim dopisom da pač neboš plačeval pop tv sranje ker ga ne gledaš.

Bi hitro spremenili politiko.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ja, ko bi pa dejansko lahko vsak program posebaj naročili, bi bila pa frka, ker bi vsi težili zakaj stane 5€. Izdajatelj programa pričakuje nek donos in ga bo dobil ali od 100.000 naročnikov v paketu ali pa od 1000, ki plačujejo samo za ta kanal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, ko bi pa dejansko lahko vsak program posebaj naročili, bi bila pa frka, ker bi vsi težili zakaj stane 5€. Izdajatelj programa pričakuje nek donos in ga bo dobil ali od 100.000 naročnikov v paketu ali pa od 1000, ki plačujejo samo za ta kanal.

Samo naj bo upravičen do donosa, ne pa da služi, ker je nekdo prisiljen plačevat njegove programe, ki jih sploh ne gleda, morda sploh ne ve, da jih ima na tvju :)

Pri meni osebno so to športni programi, posran.. po celi shemi, nisem niti vedel, da je to plačljivo in da se nekdo okorišča na moj račun.

Nepoštena poslovna praksa, zloraba prevladujočega položaja itd.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Meni bi se zdela sprejemljiva rešitev, če bi bili paketi formirani po 5 programov skupaj. Potem bi si vsak sam izbral nekaj ustreznih paketov, kjer bi plačeval le nekaj brezveznih programov, ki jih nikoli ne gledaš. Sedaj je takšnih programov skoraj polovica, večinoma so to lokalni programi, ki zanimajo le ozek krog ljudi.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Saj, da bi obračunavali vsak program posebej se stvar res zakomplicira s plačilom ponudnikom, ker bi bilo po nekaj centov mesečno. Ampak, ko pa govorimo o 8 EUR mesečno, pa bi morali stvar izločiti v poseben paket.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.581
113
Da bi vsak program posebej izbiral itak ne gre. Bi pa komot šlo po nekih paketih. Npr. vsi švabsko govoreči skupaj. Kdor ne razume nemško, ne gleda nobenega. Vsi slovensko govoreči skupaj. Jaz ne gledam niti enega. Vsak ex jugo skupaj. Jaz ne gledam nobenega. Vsi dokumentarni skupaj, filmski skupaj,...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.396
9.137
113
ja moralo bi it vsak program posebej, to bi bila edina poštena praksa.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Sečko, je tisti 61 člen, ki prepoveduje operaterjem izdajanje programov rezultat zahteve EU, ali domače pameti?
Če je po EU zahtevi , mogoče je upanje. :fredi:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
ti kot pravnik, bi lahko sestavil dopis.

On kot pravnik bi lahko vedel, da je podpisal pogodbo v kateri je bilo vse navedeno, kaj dobi s podpisom in plačilom naročnine ...

Pa da ne bo pomote - me kar ornk pyzdi TM (pa ne samo njihova T, SI in kar je še te svojati niso nič boljši) najbolj izigravajo uporabnike, s paketi "trojčki" - ozr. s tem, da če želiš imeti dostojno hitrost povezave skoraj "moraš" vzeti trojček, ker je samo internet tako drag, da se samostojno neta ne splača naročevati.
In tu bi lahko nekdo pritisnil na "prevladujoči položaj" in "nepošteno poslovno prakso".

Glede FOP in Kanal in povečanje naročnine zaradi njih - vlak je odpeljal že lansko leto - pravzaprav jeseni 2016, ko so napovedali kaj bodo storili.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da bi vsak program posebej izbiral itak ne gre. Bi pa komot šlo po nekih paketih. Npr. vsi švabsko govoreči skupaj. Kdor ne razume nemško, ne gleda nobenega. Vsi slovensko govoreči skupaj. Jaz ne gledam niti enega. Vsak ex jugo skupaj. Jaz ne gledam nobenega. Vsi dokumentarni skupaj, filmski skupaj,...
Seveda gre, v ZDA je šlo že pred 20 leti, točno to kar si želiš - plačaš, je pa res, da je bilo na voljo med 20 in 30 programov.

So mi pa danes povedali, da naj bi bil Planet TV tisti, ki je prvi začel, ne ProPlus.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Čudno, da je potem PlanetTV prenahal z oddajanjem DVBT pol leta za POPTV. Mogoče pa se Američani samo hitreje obrnejo? :) Mogoče pa napačne sprašuješ? :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu mi je precej vseeno kdo je bil prvi, ker škoda je bila storjena skupaj lani ali predlani, je pa bilo rečeno v prijateljskem pomenku na Telemachu. Naj bi Planet že ob lansiranju zahteval plačilo.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
pa še pogajalske pozicije do TV hiš bi izgubili, saj sedaj vedno nastopajo s celotno maso naročnikov in tudi po moje je razlika ali enemu RTLu rečeš, da imaš 1.000.000 naročnikov, ali pa da njihov program gleda 15.000 naročnikov.

no ja, odvisno v kako vlogo se daš kot pogajalec... lahko maš tudi boljšo pogajalsko pozicijo, če je cena do sedaj X, ti pa dokažeš da zaradi 15k gledalcev od 1mio naročnikov ne misliš več isto plačevati....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Snecer.
Nacionalna TV se dobi na anteno OK. Pa še TV Petelini, Golice .....in podobna krama za katero je škoda elektrike iz TEŠ-a..
Ko je Amis presegel cenovno mejo, sem uredil antene za DVB T, in sem hotel imeti samo internet pri kablašu.
Med tem časom je kablaš položil optični kabel v našo vukojebino in je sedaj za TV in internet cena "sitnica."
Če Cmerarju uspe narediti vsaj en korak naprej pri tej zadevi, bo imel moj khm..khm..glas..:fredi: