Plenilci POP, Planet & operaterji v pričakovanju novega zakona

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Se strinjam, samo mislim da na koncu bo 95% ljudi ostalo na paketih, kjer bodo lahko spremljali kako naše ''zvezde'' plešejo, pojejo in delajo norca iz sebe.
Jaz bi samo rad, da mi omogočijo paket s športnimi kanali in nič drugega. Netflix in Torrenti poskrbijo za vse ostalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Verjemi da od tega ne bo nič.. Vedno bodo izigrali bilo ker zakon.. Tak da bomo spet mi nasrkali kot vedno..
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kdaj se je še kaj zrihtalo tik pred volitvami (razen kadrovskih menjav v javnih podjetjih seveda)... No, saj če prav pomislim, kdaj se je tudi po volitvah karkoli zrihtalo (razen kadrovskih menjav v javnih podjetjih seveda) :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirko

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
Paketi se zagotovo ne bodo pocenili, to lahko pozabite..edina racionalna rešitev je da se pokaže operaterjem in TV-hišam SREDINEC. In se odjaviš.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
SAMOVOLJA TELEKOMUNIKACIJSKIH OPERATERJEV

Velikokrat nam (gledalci) sporočate, da so telekomunikacijski operaterji zelo hitri, ko je treba zvišati ceno ali izterjati dolg, na drugi strani pa potrošniki pogosto nerazumno dolgo čakajo na odpravo napake ali rešitev reklamacije. Dejstvo je, da vse več plačujemo za pakete televizijskih programov, z marcem je napovedan nov dvig cen. Statistični urad je med lanskim in letošnjim januarjem zabeležil že 16 in pol odstotno rast cen naročnin na komercialne televizijske programe. Bo rešitev ponudil nov zakon o medijih, ki naj bi prinesel tudi osnovni televizijski paket brez plačljivih programov, zaradi katerih, tako operaterji, televizija postaja luksuz.

http://4d.rtvslo.si/arhiv/koda/174524254
 
Nazadnje urejeno:
13. jul 2011
2.677
625
113
Iz te moke ne bo kruha, le tisti, ki to testo gnetejo, bodo naredili vtis, da kaj delajo.
Stvar je v tem, da bodo športni, dokumentarni, otroški... kanali še vedno v paketih, tam pa bodo tudi predatorski popi in planeti, ki jih bo treba drago plačati, tudi če ne boš gledal.. Za ogled zgolj FTA kanalov pa sploh ne potrebuješ kabelske ali IPTV. Problem je, ker zakonodaja ne preprečuje, da so ponudniki kabelskih in IPTV storitev hkrati tudi ponudnika vsebin. Poleg tega zakonodaja onemogoča boljšo DVB-T ponudbo. Tu bi bilo treba urgirati, ne pa take populistične kozmetične spremembe zakonodaje, ki pravzaprav v praksi ne spreminjajo ničesar - kvečjemu še bolj omejujejo konkurenco.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Stvar je v tem, da bodo športni, dokumentarni, otroški... kanali še vedno v paketih, tam pa bodo tudi predatorski popi in planeti, ki jih bo treba drago plačati, tudi če ne boš gledal..

Točno to se bo zgodilo. Naredili bodo nek brezvezen paket v katerem ne bo nič razen rtv. Če boš hotel še kaj drugega, dobiš takoj pop in preostalo sranje zraven
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se strinjam, samo mislim da na koncu bo 95% ljudi ostalo na paketih, kjer bodo lahko spremljali kako naše ''zvezde'' plešejo, pojejo in delajo norca iz sebe.
Jaz bi samo rad, da mi omogočijo paket s športnimi kanali in nič drugega. Netflix in Torrenti poskrbijo za vse ostalo.

Jaz pa bi rad, da športno sr... odstranijo, pa to imam sedaj ja 5 programov nekega kur... fuzbala, kitajske in ne vem še kakšne lige.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

SAMOVOLJA TELEKOMUNIKACIJSKIH OPERATERJEV



http://4d.rtvslo.si/arhiv/koda/174524254

Zdaj pa pazi obrazložitev Telemacha glede teh plačljivih programov. Je bilo pred tednom..

https://www.vecer.com/cenejsi-televizijski-paket-vprasali-smo-stiri-najvecje-operaterje-6417768

Povsem drugače odgovarjajo pri Telemachu: "Posebna oziroma ločena programska shema že zaradi stroškov (nad)gradnje omrežja po naši oceni ni izvedljiva, saj predlog ne upošteva osnov ekonomike izgradnje in vzdrževanja komunikacijskih omrežij ter dejstva, da so prostodostopni programi že zdaj brezplačno dostopni prek prizemnega oddajanja, ki je na voljo po vsem teritoriju Republike Slovenije. Posebnega povpraševanja po dotični shemi nismo zaznali, zato o uvedbi zaenkrat ne razmišljamo."

To je razmišljanje monopolista, ki ne je.. sis...

Še hujša pa je tista, da posebna ločena shema ni izvedljiva zaradi stroškov nadgradnje omrežja...

No tu pa nisem dovolj pameten.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pravilno bi bilo, da si vsaka stranka izbere in plača želene kanale. Takoj bi trg uredil kaj se gleda in kaj ne. Tehnično gledano sploh ni problem.

Pravilno in normalno v 2018 in že prej.
Samo na šminki delajo, neuporabni portali na internetu. Naročnik bi si lepo naklikal, kaj želi gledati (TO DANES IZ TEHNIČNEGA VIDIKA NI NOBEN PROBLEM), spodaj pa bi se mu sešteval znesek.

Ampak tega pojasnila nam ne bo nihče dal, zakaj to "ni možno", sploh sedaj ko je kurč... DTV televizija.

Plačaš, kar gledaš = edino pošteno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem se ravnokar o tem pogovarjal s Telemachovci. Moja ideja je ful TV on demand, kar gledaš oz. naročiš, to plačaš. Pravijo, da je sicer tehnično vse izvedljivo (če lahko greš z avtom na Mars, tudi to) vendar bi si zaradi sistema plačila licenc za vse programe zakomplicirali sistem do nemogočega, saj bi morali prav za vsakega naročnika posebej obračunavati licenčnine, pa še pogajalske pozicije do TV hiš bi izgubili, saj sedaj vedno nastopajo s celotno maso naročnikov in tudi po moje je razlika ali enemu RTLu rečeš, da imaš 1.000.000 naročnikov, ali pa da njihov program gleda 15.000 naročnikov.

Pa še nekaj: na tak način kot ga opisuje Snecer, bi se morali zavestno odpovedati precejšnjemu delu zasebnosti, saj bi vedno beležili kaj gledaš. In potem spet odpadejo razne dobro plačane firme za telemetrijo,... ;)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa še nekaj so "vsi" pozabili.

OK, plačujemo naročnino, ZAKAJ MORAMO GLEDATI REKLAME?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem se ravnokar o tem pogovarjal s Telemachovci. Moja ideja je ful TV on demand, kar gledaš oz. naročiš, to plačaš. Pravijo, da je sicer tehnično vse izvedljivo (če lahko greš z avtom na Mars, tudi to) vendar bi si zaradi sistema plačila licenc za vse programe zakomplicirali sistem do nemogočega, saj bi morali prav za vsakega naročnika posebej obračunavati licenčnine, pa še pogajalske pozicije do TV hiš bi izgubili, saj sedaj vedno nastopajo s celotno maso naročnikov in tudi po moje je razlika ali enemu RTLu rečeš, da imaš 1.000.000 naročnikov, ali pa da njihov program gleda 15.000 naročnikov.

Ok, samo lej, vprašajmo se, kdo je tu car, tisti ki program dela, al tisti, ki ga distribuira.

Monopolist Telemach kot največji igralec, bi preprosto rekel, al hočete pošteno, al pa vas Slovenija ne vidi.

Takoj bi se našel kompromis.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Seveda lahko gre brez reklam.. Čisti primer je HBO program.. ;) Res da posebi ga plačaš če ga hočeš met..