Plačevanje v trgovinah - blagajničarke in pulti

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Tole sem že videl na Hrvaškem (ne spomnim se točno v katerem marketu je to bilo - je bilo pa na območju Zagreba). Bil sem precej presenečen, da to obstaja na Balkanu....

Kakorkoli - gre za http://www.spica.si/verticals/nakupovalni_pomocnik.pdf

Omenjeno kartico imajo pa pri njih le VIP stranke, tako da s tem verjetno minimizirajo morebitno izgubo
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Malo še počakajmo in bodo le redki lahko nalagali poln vozilček na trak
crazy1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
v čem je pa razlika med proteini in beljakovinami?

Bolj učeno se sliši kot beljakovine
grin1.gif

Proteini in beljakovine so eno in isto. Proteins je angleška beseda, beljakovine slovenska.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Dobra ideja se mi zdi tista japonska, da je v trgovini samo vzorec.

Pri nas razmišljajo, kako bi dopingirali konja pred vozom, da bolj povleče, Japonci pa konja zamenjajo z bencinskim motorjem.
grims-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz
po mojem pa je tukaj vzadi kaka velika filozofija kako šoping center oz njegova pestrost in velikost vpliva na ljudi. Po mojem bi že zdavnej lahko imel bilo katero izmed naštetih tehnologij, ampak potem bi vrjetno tudi veliko manj zapravli.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik turbox pravi:
V Walmartu ti blagajničarka sama zlaga v vrečke,ki jih ima na obešalniku in ga vrti, ti pa samo vrečke dol pobiraš in jih dajaš nazaj v voziček.S tem,da kruh daje zmeraj posebej v vrečko.Je pa tko hitra,da komaj prazniš tisti obešalnik,se pa nabere takoj 10 vrečk,plačaš pa itak simbolično tam ene 30$...za en teden za enega je dost hrane.Tukaj pa vsak dan 20€,da ne crkneš.

Publix, ki je bil kakšen procent dražji, so imeli zaposlene, da so zlagali v vrečke. Najbrž je bil študentaraj. Potem ti je pomagal zložit še v avto.
grin1.gif


10323564.jpg
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.591
113
Citat:
Uporabnik turbox pravi:
V Walmartu ti blagajničarka sama zlaga v vrečke,ki jih ima na obešalniku in ga vrti, ti pa samo vrečke dol pobiraš in jih dajaš nazaj v voziček.S tem,da kruh daje zmeraj posebej v vrečko.Je pa tko hitra,da komaj prazniš tisti obešalnik,se pa nabere takoj 10 vrečk,plačaš pa itak simbolično tam ene 30$...za en teden za enega je dost hrane.Tukaj pa vsak dan 20€,da ne crkneš.

Ti obešalniki in avtomatski vračalniki drobiža so prej zaradi lenobe in nesposobnosti (kupcev) kot kakšnega prihranka na blagajni. Poleg tega na koncu ponavadi ven neseš več vrečk kot si pa kupil artiklov.
bonk.gif
Pozabil si napisat še kaj je pred tem ko prideš na blagajno. V trgovino se pripelješ s triciklom (če ne svojim pa tistim, ki so na voljo poleg vozičkov, začne se pri xxxxl, ki je za najbolj vitke), ker hodit brez postanka ne moreš več kot 10 metrov (posledica zgoraj omenjene hrane za 30$ na teden). Takoj na vhodu si natočiš pol galone dietne kole (tekom obiska greš še 2x na refil) in četrt galone kave. Poleg sebe imaš pa še dva mladoletna otroka, ki porivata vsak dva vozička in sta ca. 10 kil pred tem da se tudi sama presedeta na tricikel.