Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Hm veš koliko jih poznam ki hodijo v tujino delat pa za vikend domov, pa imajo doma majhne otroke. In to ne govorim o plačah 5000+ neto.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
805
113
Pa bi šli na medicinsko fakulteto, ne pa zaključili s šolanjem po srednji elektro.

Pa ne mi rečt, da ni šlo zaradi financ. Študij je zaenkrat še brezplačen.

Boljša polovica prihaja iz kmečke družine, starša nista imela niti OŠ končane.
Pe je vseeno končala MF. Pa med študijem ves čas tudi delala, pa domov denar pošiljala.

Moja mama je pa zdravnica. Je bila tudi med najbolje plačanimi v Sloveniji.
Pa mi je rekla: "Lahko greš študirat karkoli, samo na MF ne."
Hvala, mama!
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Točno to. Poznam nekaj dohtarjev. Te so velik manj doma kot policaji. Same neke ambulante, pa dežurstva, pa delo na intervenciji. Res da za eno dežurstvo od petka do nedelje potegne eno dobro policajsko plačo, ampak tudi mentalno zdravje nekaj velja, da maš cajt za sebe. Če že dohtar, potem specializirat kako levo smer, ki jih kronično primankuje. Recimo revmatolog. 5-10 pacientov na dan pa 5k plače. Al pa privat dermatolog ali kej takega. Vse ostalo je strel v koleno. No da o kakih stomatologih ne govorimo. Zlatarji
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Pa bi šli na medicinsko fakulteto, ne pa zaključili s šolanjem po srednji elektro.

Pa ne mi rečt, da ni šlo zaradi financ. Študij je zaenkrat še brezplačen.

Boljša polovica prihaja iz kmečke družine, starša nista imela niti OŠ končane.
Pe je vseeno končala MF. Pa med študijem ves čas tudi delala, pa domov denar pošiljala.

Moja mama je pa zdravnica. Je bila tudi med najbolje plačanimi v Sloveniji.
Pa mi je rekla: "Lahko greš študirat karkoli, samo na MF ne."
Hvala, mama!


Vse skupaj sem naredil več faksa kot znese MF (z vsemi odiplomskimi). Če bi danes za nazaj gledal bi verjetno šel raje na MF. Sicer sem imel takrat 4 točke premalo ampak za elektro faks jih nisem rabil ker ni bilo vpisa.

Tvoja mama ti je odsvetovala ker ve kako se dela v zdravstvu pa ni hotela da njen sin tudi tak postane. Saj ne da bi vse v isti koš metal , je tudi ogromno vrhunskih in predanih zdravnikov. Ampak na žalost tudi še veliko več pokvarjenih in lenih ki izničijo ves napredek tistih ki se trudijo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Točno to. Poznam nekaj dohtarjev. Te so velik manj doma kot policaji. Same neke ambulante, pa dežurstva, pa delo na intervenciji. Res da za eno dežurstvo od petka do nedelje potegne eno dobro policajsko plačo, ampak tudi mentalno zdravje nekaj velja, da maš cajt za sebe. Če že dohtar, potem specializirat kako levo smer, ki jih kronično primankuje. Recimo revmatolog. 5-10 pacientov na dan pa 5k plače. Al pa privat dermatolog ali kej takega. Vse ostalo je strel v koleno. No da o kakih stomatologih ne govorimo. Zlatarji


Mentalno zdravje. Če so izčrpani gredo lahko do kolega, malo pojamrajo in imajo 4h delovnik al pa invalidska pa lepo penzija pri 50ih. A veš da še nisem videl dohtarja na polovičnem delovnem času kaj šele predčasno invalidsko upokojenega. Le zakaj. Videl sem pa že en kup napol mrtvih, gluhih, slepih ipd. invalidov, ki bi jim kolega iz medicine dela moral dat 100% invalidnost in prepovedal delat. Ampak ne, se drži tiste zdravniške mize dobesedno dokler se more.

Sej da bomo o hruškah in hruškah. Policisti so imeli od nekdaj benificirano delovno dobo oz. penzija pri 50h. Danes se temu drugače reče, samo pač zaradi dejavnikov tveganja in same narave službe se po določenem času tudi danes policist lahko upokoji prej. Zdravniki? Klinc enih 500 jih je ki bi se morali prisilno upokojit pa še vedno veselo delajo (in tudi vsi poskusi prisilnega upokojevanja po raznoraznih zakonih so za zdravnike neveljavni), in to polni delovni čas z vsemi dežurstvi in vsem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Pa bi šli na medicinsko fakulteto, ne pa zaključili s šolanjem po srednji elektro.

Pa ne mi rečt, da ni šlo zaradi financ. Študij je zaenkrat še brezplačen.

Boljša polovica prihaja iz kmečke družine, starša nista imela niti OŠ končane.
Pe je vseeno končala MF. Pa med študijem ves čas tudi delala, pa domov denar pošiljala.

Moja mama je pa zdravnica. Je bila tudi med najbolje plačanimi v Sloveniji.
Pa mi je rekla: "Lahko greš študirat karkoli, samo na MF ne."
Hvala, mama!
No tole je vseeno en neobjektiven pogled. Vecina na MF ne more zraven delat in denarja domov posiljat. Kot prvo so predavanja in vaje cez cel dan kot drugo pa je to studij ki zahteva angaziranost studenta. Lahko da zena prihaja iz genialne druzine in je njej to uspevalo vecini pac ne. In za studij kjer je literatura za posamezen predmet 500+ eur tezko reces da je brezplacen.

Poleg tega premozenjsko stanje starsev vpliva ze na to da nekdo sploh izpolni pogoje za vpis na MF ker otroci iz urejenih in preskrbljenih druzin dosegajo boljse rezultate (seveda zaradi vec sodejavnikov ne le direktno zaradi denarja).

Pa nimam tezav z zdravniki sam ni lih tok preprosto kot si skusal predstavit
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.209
113
Saj jaz tudi poznem nekaj medicincev/zdravnikov.
Pa še do dan danes niso pozdravili pacientov. So jih pa zašuštrali, to pa.
So najbolje plačani za delo do 8h in za delo nad 8h, med vsemi v Sloveniji.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Vse skupaj sem naredil več faksa kot znese MF (z vsemi odiplomskimi). Če bi danes za nazaj gledal bi verjetno šel raje na MF. Sicer sem imel takrat 4 točke premalo ampak za elektro faks jih nisem rabil ker ni bilo vpisa.

Tvoja mama ti je odsvetovala ker ve kako se dela v zdravstvu pa ni hotela da njen sin tudi tak postane. Saj ne da bi vse v isti koš metal , je tudi ogromno vrhunskih in predanih zdravnikov. Ampak na žalost tudi še veliko več pokvarjenih in lenih ki izničijo ves napredek tistih ki se trudijo.
Opozoriti gre, da že dolgo ne moreš kaj posebej pametnega početi v zdravstvu kot zdravnik brez specializacije. Tistih 6 let študija na MF moraš kar lepo pomnožiti z 2.

In še glede tega, če se splača študirati na MF: glede na vso je6o se ne "splača", oziroma je na tem svetu milijon načinov kako z (veliko) manj truda priti do (veliko) bolj belega kruha.

Če že greš na MF zato, da se bo "splačalo", pa rabiš kakšno zanimivo specializacijo, na primer oftalmologijo. Vendar nimam pojma, če te bodo v naši državi brez vez kar spustili to specializirati. :cool:

Zdajle recimo imam problem s poslabšanjem stanja suhega očesa. Klical sem oftalmologa, ki mu nosim denar že 25 let, za samoplačniški termin, in dal mi je datum v začetku septembra. Ta, na primer, se je belega kruha že najedel...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Zdajle recimo imam problem s poslabšanjem stanja suhega očesa. Klical sem oftalmologa, ki mu nosim denar že 25 let, za samoplačniški termin, in dal mi je datum v začetku septembra. Ta, na primer, se je belega kruha že najedel...
Ali oporekaš temu, da človek svoj težko prigarani denar porabi za pošten dopust?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Človek ni na dopustu in bo večji del teh treh mesecev delal, le še enega termina nima noben namen vmes "stisniti".

Tudi če bi si vzel dopust za vse poletje, to takoj podprem, obenem pa povem, da to ni poslovno. Vsaj jaz tako s stranko ne delam, nenavsezadnje v takem primeru z mano ne bo teden dni dela po 12 ur/dnevno, ampak kakšne tričetrt ure. Sprejemam tudi argument, da tako delati vodi v izgorelost, ampak lej, vseeno pa malo pojamram zraven, če se ne.

V bistvu je fora v tem, da ljudje svoje delo že dobro obvladajo, nimajo pa pojma o poslu: del vsega (pošteno zasluženega) denarja iz posla bi moral uporabiti tudi za to, da bi zaposlil še koga, ki bi podelal biznis, ki ga sam ne more. Za nek kakor "na pol nujen" primer bi vsakdo razumel, da, posebej v sezoni dopustov, ne bo dobil pregleda pri "glavnem majstru" ampak drugem zdravniku.

Bog ne daj, da omenim še možnost, da bi lahko prvat zdravnik iz svojega žepa (!) ekstra plačal last-minute napotitev k drugemu kolegu (s katerim bi se lahko tudi zmenil za nadomeščanje in bi oba imela nekaj od tega) za "na pol nujne" primere, vse to s ciljem, da bi bila stranka zadovoljna. Ampak, ja, tukaj bo pa kdo skočil v luft, da pa to ni poslovno... Nekoč so nas učili, da smo za take primere izumili zdravniške zadruge, ampak to danes napisati je huje ko psovka...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Saj si napisal, da ne deluje poslovno. Ce bi se nekoga zaposlil, bi moral dobro preuciti, ce je to poslovno. Stroskov z dodatbnim osebjem pa je hitro vec kot dodatnih prihodkov.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Rad verjamem, ampak lej. Za otroke gre, ali kaj nam že prodajajo politiki...

Resneje rečeno: zagotovo to ne stane prav malo, ampak to je del poslovnega tveganja. Za kakovostno okulistiko je v tej državi veliko dela.

[Edit: morda se nisva razumela: da ne dela poslovno nisem pisal v kontekstu, da ne dela za dobiček, pač pa v smislu, da se tako resnega biznisa ne dela.]
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Čakaj, kako naj človek s težavo z očesom čaka 3 mesece? To ni normalno. Seveda sem nato čisto na slepo (he, he :cool: ) poklical prvega, ki sem ga našel na netu. Namesto 80 me bo koštal 100 EUR, na vrsti sem v torek.

Tako se dela biznis.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
A zaj bi mogo ta "tvoj" delat nadure zato da boš ti srecn al kaj. Pac ma ded delovnik, ki se ga drži. Eni ne živijo, da delajo ampak delajo, da živijo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Samoplačniško je 3 mesece in ti je preveč, koliko bi pa čakal na ZZZS sponzoriran pregled?
A čez ZZZS pa ne poveš nobene? Ali pa da bi jim recimo šel težit za povrnitev stroškov?

A je komu v Sloveniji že uspelo dobiti odškodnino ker je predolgo čakal na pregled? Dvomim da in tudi v prihodnosti še ne bo zgodilo. Dobiš le klasično ob rabljeno frazo "zakaj pa niste prej prišli".
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Samoplačniško je 3 mesece in ti je preveč, koliko bi pa čakal na ZZZS sponzoriran pregled?
Definitivno je preveč, ker gre za akutno težavo, človek božji. In preveč je, ker s tem terminom nima ZZZS prav nič.

Z redno napotnico pri običajnem oftalmologu ene pol leta, ali pa ene 2 leti in pol na očesni kliniki. (Že davno sem ob tem datumu prejel nasvet, da je termin zato tako daleč v prihodnosti, da bo še vsakemu butlju jasno, naj gre k privatniku.)

Aja, mimogrede, ker tak datum krši predpise, moraš pisno potrditi, da se strinjaš, da termin krši zakon in da boš res prišel. Tako sem pisno odpovedal udeležbo. Čez dve leti in pol sem dan pred odpovedanim terminom dobil obvestilo prek SMSa, naj se oglasim naslednji dan. :valjamse: Poskusil sem jih poklicati, da me ne bo (in jih še povprašati po zdravju), pa se ni nihče oglasil... :valjamse::valjamse: Toliko o resnosti čakalnih seznamov v našem zdravstvu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
A zaj bi mogo ta "tvoj" delat nadure zato da boš ti srecn al kaj. Pac ma ded delovnik, ki se ga drži. Eni ne živijo, da delajo ampak delajo, da živijo.
Po eni strani mu vsa čast, če mu tako uspe priti do penzije, brez da bi se mu kaj dosti poznalo. 100 komadov je očitno premalo denarja. Zaradi bogatije zaprto, smo temu včasih rekli.