Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Jani Janko Moderndorfer je brez službe in vleče nadomestilo poslanske plače med tem, ko je po vsej državi pomankanje medicinskih tehnikov, kar je njegova izobrazba.

Marko Bandelli je brez službe in vleče nadomestilo poslanske plače med tem ko njegovo lastno podjetje oglašuje da nikakor ne more najti skladiščnika...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jani Janko Moderndorfer je brez službe in vleče nadomestilo poslanske plače med tem, ko je po vsej državi pomankanje medicinskih tehnikov, kar je njegova izobrazba.

Marko Bandelli je brez službe in vleče nadomestilo poslanske plače med tem ko njegovo lastno podjetje oglašuje da nikakor ne more najti skladiščnika...
Zakonodaja je za vse enaka, koliko jo pa nekdo izkorišča, je pa stvar njegove moralne presoje. Sicer pa Janiju po vseh teh letih ne bi dovolil niti, da mi račko zamenja, kaj šele, da bi mi dal injekcijo. :bonk:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Zakonodaja je za vse enaka, koliko jo pa nekdo izkorišča, je pa stvar njegove moralne presoje. Sicer pa Janiju po vseh teh letih ne bi dovolil niti, da mi račko zamenja, kaj šele, da bi mi dal injekcijo. :bonk:
E4FDFEB1-66E4-4ED2-8800-66BE1826978F.jpeg
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Se nikoli nisem pridelal dobička v gen-i. Kar pa ne spremeni mnenja, da ga je tam pridelati precej lazje kot kje drugje.

Saj lahko vzameva katerokoli drzavno ali paradrzavno podjetje pa poskusi. Neglede na poslovni model genija, se ne pomeni, da se podjetje vodi samo od sebe. Kljub nasprotnem prepricanju laicne javnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Se nikoli nisem pridelal dobička v gen-i. Kar pa ne spremeni mnenja, da ga je tam pridelati precej lazje kot kje drugje.
Zate gotovo mala malica. Gen-i 70 milijonov dobička, HSE 180 milijonov izgube, pa prodaja ceneje pridobljeno energijo kot Gen-I. Zakaj se ne zaposliš v HSE, ko je pridelava dobička toliko lažja, kot kje drugje. Tudi tam talajo nagrade glede na dobiček, če so pravi ljudje v vodstvu, pa tudi glede na izgubo. :cool:
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
Saj lahko vzameva katerokoli drzavno ali paradrzavno podjetje pa poskusi. Neglede na poslovni model genija, se ne pomeni, da se podjetje vodi samo od sebe. Kljub nasprotnem prepricanju laicne javnosti.
To vsekakor drži. Je pa dejstvo da je veliko lažje voditi podjetje ki je na trgu monopolno, ima veliko podporo države...

Težava pri vodenju takega podjetja je, da ima ogromno ljudi apetit po njegovem denarju... In je treba te apetite potešiti če želiš biti v igri....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Dejstvo je, da so apetiti veliki, kandidatov bolj ali manj sposobnih pa nebroj. Biti v sedlu z vsemi paraziti, interesnimi skupinami, lobisti, sindikati in ob tem drzati dobro podobo v javnosti ni macji kaselj. Potem so tukaj se rezultati poslovanja, ki so vcasih namerno slabsi zaradi percepcije javnosti po drugi strani pa si lastniki zelijo dividend. Vse to, ko te ima na speed dial (ne)aktualni minister ali kaksen sekretar. Ja, saj vem, da so se sami spustili v te zgodbe, samo vseeno ni potrebno kar pocez ocenjevati, kako preprosto je voditi druzbo z nekaj miljardami prihodkov.

Imamo pa razlicne fenomene kot sta npr Slapar ali Mervar. Odlicna slalomista.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Si ga ti kdaj? Verjetno si ze izkusen clan uprave in ti ni problem zagovarjati poslovne odlocitve pred nadzorcem z vsemi jajci, ki pridejo zraven.
To je bilo razumeti, kot da je tezko biti član uprave :)

Me je spomnilo na ono... Ja, oni pa se opraviči, da so na koki, da zdržijo tak tempo...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To vsekakor drži. Je pa dejstvo da je veliko lažje voditi podjetje ki je na trgu monopolno, ima veliko podporo države...

Težava pri vodenju takega podjetja je, da ima ogromno ljudi apetit po njegovem denarju... In je treba te apetite potešiti če želiš biti v igri....
Upam, da ne pišeš o Gen-I, ki proda 10x toliko elektrike, kot jo proizvede cela Slovenija? :fredi: