Plače zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Samo nikjer ne piše, da je javnost tudi ime in priimek. Naziv ali funkcija je mišljen naziv delovnega mesta. Tile so pa kar imena dodali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
malica in prevoz na delo se ne šteje v bruto plačo, ostali dodatki (nadure, pripravljenost,....) pa.
Ko pa je dopust ali bolniška pa seveda samo osnovna plača, brez teh dodatkov, ki očitno lahko nanesejo večkratnih osnovne plače...
Na kozlanje mi gre ta "logika" (žal) velike večine JS, da dodatki "niso plača".
Wtf?
Kaj "osnovna plača" je samo za fizično prisotnost, če bi radi, da kdo še kaj dela, je treba dati pa še dodatke :sprasujemse: .
Ni kaj lepe plače.
.
Btw. v gospodarstvu lahko take plače samo sanjamo. Če si na mednarodnem trgu, kupci tega preprosto ne plačajo.
Npr. naš primer - uspešno proizvodno podjetje v tuji lasti 250+ zaposlenih, proizvodnja na 3 izmene... ...najvišja plača po kolektivni pogodbi z vsemi dodatki, delovni dobo itd... ...režijski delavec, vodja oddelka, pred penzijo ca. 2.300 EUR bruto.
30% proizvodnje - "navadni" delavci tudi s srednjo šolo - minimalec, oz. s popoldanskimi + nočnimi pridejo na kakšnih 900 - 950 EUR neto.
Vodstvo firme 6-7 ljudi na individualnih pogodbah, ki so vedno na razpolago - ne govorimo to, da si od 15.00 na vratih - med ca. 3.500 - 5.500 bruto.
That's it.
Če npr. ni dovolj naročil, pridejo Kitajci s smešnimi cenami itd.. ...se odpušča.
Če bi plače dvignili npr. za 15% smo na nuli, oz. hitro pod vodo.
Danes si, jutri te ni.
.
Norca se delajo.
Se pa strinjam, da imen nebi smel objaviti, a so mu očitno dvignili pokrov.
Meni so ga tudi.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Predno čisto popluvate itd:
V bruto plači so lahko zajeti tudi poračuni plač dodatkov za pretekle mesece.
Javni uslužbenci v času epidemije prejemajo dodatek za rizične razmere, zato so plače v tem obdobju višje, kot bi bile sicer. Povprečni odstotek dodatka za rizične razmere, obračunan pri plači za december 2020, je za Ministrstvo za notranje zadeve 12,73 %, za Policijo 21,48 %, za Inšpektorat RS za notranje zadeve pa 11,33 %.
LP
 
  • Jezen sem
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in BuDi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Tole je pa zelo daleč od slabih plač dobr saj nekateri s konca imajo tud slabe sam bodimo realni s poklicno šolo v javni upravi tud ne moreš imeti dohtarske plače.
 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Samo nikjer ne piše, da je javnost tudi ime in priimek. Naziv ali funkcija je mišljen naziv delovnega mesta. Tile so pa kar imena dodali.

Hojs je edino zamudu dat zraven slikce tako kot so to nareidli na 24ur svoje čase:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Meni je zanimivo še nekaj drugega: praktično policistov sploh ni, so le višji policisti. A to je isto kot v vojski, ko pride na enega vojaka x neposrednih nadrejenih?
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
38. člen
(Javnost plač v javnem sektorju)

(1) Plače v javnem sektorju so javne, pri čemer so javnosti dostopni podatki o delovnem mestu, nazivu ali funkciji, o osnovnih plačah, o dodatkih ter delu plače za delovno uspešnost, razen dodatka za delovno dobo.
(2) Uporabniki proračuna so podatke o plačah dolžni posredovati ministrstvu, pristojnemu za sistem plač v javnem sektorju.
(3) Uporabniki proračuna lokalne skupnosti so dolžni podatke o plačah posredovati tudi pristojnemu organu lokalne skupnosti.
(4) Podatki se posredujejo Agenciji za javnopravne evidence in storitve, skladno z metodologijo, ki jo predpiše minister, pristojen za sistem plač v javnem sektorju.
(5) Določba prvega odstavka tega člena ne velja za podatke o plačah javnih uslužbencev v obveščevalnih in varnostnih službah.
(6) Ne glede na določbo prvega odstavka tega člena so javnosti po postopku, ki ga ureja Zakon o dostopu do informacij javnega značaja (Uradni list RS, št. 24/03), dostopni individualni podatki o znesku celotne bruto plače vsakega javnega uslužbenca in vsakega funkcionarja brez zmanjšanja za morebitne odbitke iz naslova izvršbe, kreditov ali drugih osebnih obveznosti.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
nekaj ne štima, to so imeli nek poračun. Očitno se Hojs hoče skregat z vsemi
1610396099087.png
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Po drugi strani pa terenci, ki nosijo glavo naprodaj dobijo 2-3 k plače z vsemi dodatki po 20 letih dobe.
Pa kar nekaj jih ni na seznamu. Verjetno drugi sindikat ki ne stavka?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Sreda bodo demonstracije?
Bo Hojs paradiral?
Ali ga bodo nabili na vodni top pa prižgali?

Plače so javne - na položaj ne na ime. Tole bo moralo biti sankcionirano. ČE varuhinja osebnih podatko jutri zjutraj ne bo imela Hojsovih jajc za zajtrk lahko zapre firmo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in novaa

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sreda bodo demonstracije?
Bo Hojs paradiral?
Ali ga bodo nabili na vodni top pa prižgali?

Plače so javne - na položaj ne na ime. Tole bo moralo biti sankcionirano. ČE varuhinja osebnih podatko jutri zjutraj ne bo imela Hojsovih jajc za zajtrk lahko zapre firmo.
A ji privoščiš salmonelo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
jap, tole je res nagnusno hojsovo dejanje.

vlada mora ocitno past, ce ne zaradi jj, pa zaradi hojsa.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Prebeir si kak zakon.
Plače za JU se objavljajo, poišči so na netu. Brez imena in priimka. REs pa, če piše položaj predsednik vlade lahko tudi BuDi pogrunta kdo je to.
Je Nataša Pirc Musar prebrala zakon namesto mene... in tebe očitno.

Rabiš plače 210 profesorjev z imeni in priimki... ni problem...